Mapki ETC 2015

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Mapki ETC 2015

Post autor: Shino »

po temacie twf zrozumialem, ze chcesz glosowanie na temat dopuszczenia mapek Cos zle tam zrozumialem?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Update mapek! link w pierwszym poście. Changelog:

Kod: Zaznacz cały

general - increased graphic brightness, for more readable balck and white versions
general - rescaled impassable terrains, because they were of inadequate size on the map. now it is up to scale with other terrains.
info page - added Line of Sight description.
info page - reorganized
map 5 - moved the Wildwood slightly to the corner
map 7 - moved the Shielding Wood to the table edge, in order to make defensive builds slightly stronger.
map 8 - moved the hills back to it's edges, opening the map a bit more and making defensive builds stronger. Added war machine penalty for cursed hill.
Shino pisze:po temacie twf zrozumialem, ze chcesz glosowanie na temat dopuszczenia mapek Cos zle tam zrozumialem?
Obędzie się bez głosowania, generalnie wszystkim się podoba a idiota z Malty i Rosjanin płaczą, że to zamach dupokrację ;)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Cursed Hill celowo nie dotyczy iron blasterów, skull cannonów i innych takich cudów na kiju?
Może ogólnie non BS shooting, in case of rolling for misfire table?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

dotyczy, taki był zamysł. Chyba dobrze jest napisane?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jest napisane warmachines. Chariot to nie warmachine, chyba, że gdzieś jakieś uściślenia, czy specyficzny wording pogubiłem.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Hoax pisze:Jest napisane warmachines. Chariot to nie warmachine, chyba, że gdzieś jakieś uściślenia, czy specyficzny wording pogubiłem.
W kolejnym updacie zmienie wording, żeby było 100% jasne, że IB i SC i inne cuda też się wliczają. Narazie musicie mi uwierzyć na słowo, że o to chodziło ;)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Świetna robota, armie wystawiające park maszynowy wreszcie mogą przestać go wystawiać. =D>
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Bez przesady imo.

Ciekawią mnie te magiczne tereny imo beda wymagac dużą ilość testów, generalnie pomysł, żeby tereny coś robiły jest bardzo spoko, tak na oko promują raczej ofensywną grę (ten shielding woods wydaje sie ciekawy).

Przemyslalbym ten las dajacy +1 do casta - dla WE to juz sie robi wtedy +7 na deatha :P ale to chyba jedyny las tam więc może może

Generalnie bez zagrania na tym około 20 bitew opinii jednoznacznej bym nie wyrażał
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Furion pisze:Update mapek! link w pierwszym poście. Changelog:

Kod: Zaznacz cały

...
info page - added Line of Sight description.
...
=D> Dzięki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze:
Shino pisze:po temacie twf zrozumialem, ze chcesz glosowanie na temat dopuszczenia mapek Cos zle tam zrozumialem?
Obędzie się bez głosowania, generalnie wszystkim się podoba a idiota z Malty i Rosjanin płaczą, że to zamach dupokrację ;)
w takim razie kilka uwag w sprawie mapek:

1) skasowalbym przy opisie mag. wzgorza at the end of the movement phase. tak ulatwi to sprawdzanie a lekko jeszcze polepszy czary typu wind blast. dodalbym, ze maszyny maja -2 do misfire na gorce. Tak dla zgodnosci z 8smym stolem.

2) cofnalbm jedna gorke bardziej do srefy. nie wszystkie musza sie konczyc rowno z koncem strefy wystawienia.

3) Ciekawy efekt tego domku, lecz nie powinien byc na srodku stolu. Przesunalbym go o 6" w ktora strefe (srodek ze wzgledu na scenariusze powinien byc pusty) - w tym przypadku do dolu

4) skasowalbym anvil of vaul. Juz to kiedys bylo na Silesianie i ten teren tworzy jakies niezdrowe komba przy bronieniu gorki.
nie wiem jak dokladnie wyglada w praktyce czarowanie z lasu na tym stole, lecz +6 z we wyglada bardzo mocno.

5) tak samo jak wczesniej bym przesunal troche ten obeslik w ktoras ze stron. Zmienilbym tez jego dzialanie. strasznie boostuje to ofensy. pewnie tez bym cofnal gorkze z 17" cala pionowo na 13"

6) zamienilbym dolny obelisk na riuny.

7)

8) prawy gorny obeslik cofnalbym o 2" w gore.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Czy hity w domku sa magiczne?
\/\


Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Rosjanin płaczący o zamachy na demokrację ... :roll:
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Glonojad pisze:Rosjanin płaczący o zamachy na demokrację ... :roll:
O ironio =D> :lol2: :lol2: :x
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Glonojad pisze:Rosjanin płaczący o zamachy na demokrację ... :roll:
Doświadczony życiowo :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"


Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

lol po co ten domek na 6?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Na pierwszy rzut oka bardziej mi się podobają niż stare, tylko ten domek na 6

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

mapki bardzo na plus, nie rozumiem czemu zostawiła dwa najczęściej krytykowane elementy z poprzednich
- domek na środku stołu mimo że dający skoro minusow to jednak mający spory wplyw na zasięgi i LoS czarow oraz bardzo wpływający na KoH
- to samo ten obelisk na środku z przerzutem tez mocno promujący jednego z graczy

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Po co domki które są impasami? Bo nieco inny kształt?

ODPOWIEDZ