Nowe progi | ETC

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Nowe progi | ETC

Post autor: Janus »

Dlaczego progi pkt zostały zmienione w każdym scenariuszu ze znanych i lubianych 150 pkt na 200? Miało to jakiś wyższy cel poza b& g i King of Hill gdzie Maxzdobytych pkt bez sscenariusza wynosi 17?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Janus pisze:Dlaczego progi pkt zostały zmienione w każdym scenariuszu ze znanych i lubianych 150 pkt na 200? Miało to jakiś wyższy cel poza b& g i King of Hill gdzie Maxzdobytych pkt bez sscenariusza wynosi 17?
LOL nie zauważyłem :D
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Janus pisze:Dlaczego progi pkt zostały zmienione w każdym scenariuszu ze znanych i lubianych 150 pkt na 200? Miało to jakiś wyższy cel poza b& g i King of Hill gdzie Maxzdobytych pkt bez sscenariusza wynosi 17?
Po to żeby warto było realizować scenariusze a nie tylko np. wycofywać się i delikatnie punktować jak w zwykłym Battleline. W scenariuszach cel jest generalnie inny niż tylko zabijanie :)

Poza tym żeby nie było za łatwo zmasakrować - przy 150 pkt wystarczyłoby 1050 różnicy plus np. oddział w środku stołu do masakry (przy King of the Hill) a przy progach co 200 musisz trochę bardziej popracować nad maską.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

@Maciek
Tylko, że grając battleline oraz meeting również mamy progi co 200.
\/\

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jak dla mnie king of the hill promuje ofensy - szczególnie na druzynowce - bezpiecznie klapnie dużym klockiem na środku i ma łatwe 13 na wstępie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Od czegoś jest ta alariellka w klocu WL ;)

Problem w tym, że tylko 33% szans na to jest.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Imo teraz nie tylko trzeba dobrze grać ale trzeba wymyślić właściwy build. W końcu po latach ta gra się tego doczekała! =D> Ja uważam ,że zmiana na 200 jest bardzo dobra! I tak już poziom graczy jest tak wyrównany a to jeszcze spłaszczy wyniki - różnice się zatrą i każdy będzie mógł powalczyć o dobre miejsce - zatrze się przepaść między tzw topem a niedzielnymi graczami a przynajmniej tak się będzie wydawało.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

No w końcu. Ileż to razy o tym mówiłem aby maska nie zaczynała się od zabicia przeciwnikowi dwóch fastów...
PiotrB pisze:I tak już poziom graczy jest tak wyrównany a to jeszcze spłaszczy wyniki - różnice się zatrą i każdy będzie mógł powalczyć o dobre miejsce - zatrze się przepaść między tzw topem a niedzielnymi graczami a przynajmniej tak się będzie wydawało.
No właśnie nie - wyższe progi to właśnie większy rozstrzał wyników - i bardzo dobrze. W końcu co drugi wynik na turnieju to nie będzie maska i będzie różnica między tymi którzy wygrali 2700-0 a tymi co wygrali np. 1750-250

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Maska zawsze zaczyna sie od zabicia smietnika :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Remo pisze:No w końcu. Ileż to razy o tym mówiłem aby maska nie zaczynała się od zabicia przeciwnikowi dwóch fastów...
PiotrB pisze:I tak już poziom graczy jest tak wyrównany a to jeszcze spłaszczy wyniki - różnice się zatrą i każdy będzie mógł powalczyć o dobre miejsce - zatrze się przepaść między tzw topem a niedzielnymi graczami a przynajmniej tak się będzie wydawało.
No właśnie nie - wyższe progi to właśnie większy rozstrzał wyników - i bardzo dobrze. W końcu co drugi wynik na turnieju to nie będzie maska i będzie różnica między tymi którzy wygrali 2700-0 a tymi co wygrali np. 1750-250
Bzdura, jak mało która.

Maska od 2700 powoduje, że wygrywa ten z topu, kto przyfarci i trafi na łatwy pairing w 1 i 2 bitwie. Potem ma przewage w punkcikach i nara.

Obecnie wygrywa ten z topu, kto bardziej wtubi innym z topu. Chyba lepiej?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Błąd logiczny. I tak top trafia na top po 2-3 bitwie, wiec wynik zawsze zależy od tego tak top wtubi topowi. Maska zaczyna sie od 2000. Jeśli koleś wtubi 2700 to dostaje w kolejnej bitwie każe gościa z wynikem tego typu (jeśli się zdarzył). Czyli prawdopodobnie też kolesia z topu. Te i inne problemy rozwiązuje system szwajcarski.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

progi podniesione promują scenariusze, bo tam się zdobywa już duże punkty 'za coś'. trudniej się nadgania samą wyrzynką. a podniesienie progów ze 150 do 200 oznacza, że np takie krasoludy tracąc jedną maszynę jeszcze nie oddały punktu. mało tego, cały park maszynowy nie będzie już wart 5 pointów a niecałe 4. na mój rozum, spowoduje to właśnie nie większy rozstrzał wyników, ale właśnie więcej meczy zamknie się nie w przedziale 20:0 a np 18:2 czy 17:3. top który robił maski na 2k pkt dalej będzie w stanie je robić, tylko teraz ma więcej powodów by to robić, bo 'ciężej' się robi punkty. takie bariery 200 pts promują drogie modele, bo są realnie warte mniej dużych punktów jeśli plan zawiedzie i się przekręcą. można powiedzieć, że promuje to trochę armie z wielkoludami i defensy, bo więcej trzeba zarżnąć w tych defensach by coś ugrać, ergo iść do nich do walki, bo sam maszynowy park już nie da 15 pts w ogólnym rozrachunku.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Furion +1 - wyższe progi = wieksza zależność od paringow. To tak samo jak z widelkami na druzynowce - im ciasniejsze tym .bardziej sprawiedliwe wyniki (przy odpowiedniej liczbie rund)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

To chyba lepiej, że trzeba się trochę bardziej natrudzić na 20:0? Więcej zaryzykować żeby uzyskać najwyższy wynik.

@Furion - uczestnicy turnieju to nie tylko TOP3, który wszystkich na pewno zmasakruje a między sobą to nie wiadomo.
JarekK pisze:Te i inne problemy rozwiązuje system szwajcarski.
Te i inne problemy rozwiązuje system pucharowy :wink: gdzie do TOP3 nie wskoczy Ci nagle ktoś ze stołu X bo włożył łatwą maskę komuś z "Pseudo-topu"/ "topu kat. B" (nie wiem jak to nazwać) podczas gdy prawdziwy Top, o którym pisze Furion sprzedaje sobie remisy (no bo przecież są tak dobrzy i równi że się nie masakrują...).

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Remo, ale jak w pierwszej bitwie trafi koks na koksa i wygra 1 małym punktem to właśnie wyeliminował koksa z gry o zwycięstwo. Bardzo uzależniasz wygranie turnieju od paringów i farta. Jak ci wessie generała maga w 1 turze w pierwszej bitwie to nie masz szans na zwycięstwo.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Jarekk
To graj bez magii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (sorki, ciężko się było powstrzymać).

Pamiętam, że przy okazji nowych progów do któregoś Silesiana (format 2800, progi po 220) był taki sam płacz po czym okazało się, że top znowu był w topie a warzywniak w warzywniaku, więc o co kaman?

Edit:
znalazłem ta dyskusję, progi co 220, mniej więcej od postu Maćka:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=969986#p969986

A tu wyniki:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=977268#p977268
Ostatnio zmieniony 4 mar 2015, o 13:44 przez Danrakh, łącznie zmieniany 1 raz.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie moge, bo mi się armia wtedy sypie :(
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

JarekK pisze:Remo, ale jak w pierwszej bitwie trafi koks na koksa i wygra 1 małym punktem to właśnie wyeliminował koksa z gry o zwycięstwo. Bardzo uzależniasz wygranie turnieju od paringów i farta. Jak ci wessie generała maga w 1 turze w pierwszej bitwie to nie masz szans na zwycięstwo.
Przepraszam, nie doprecyzowałem. Chodziło mi o system grupowo-pucharowy. Czyli taki jaki obowiązywał na pierwszych turniejach 15 lat temu. Wychodziły po dwie osoby z grupy i raczej nie były to przypadkowi zwycięzcy grupy... Potem już zwyciężał lepszy z najlepszych.
A element farta lub jego braku jest nieodłączną cechą tej gry dopóki będziemy rzucać kośćmi - więc czy przez pecha nie wejdziesz do ćwierćfinału w systemie pucharowym czy też skończysz na 9 miejscu w systemie szwajcarskim to na to samo wychodzi.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie do końca, bo w szwajcarze możesz się jeszcze odkuć. Temu co wygrał może nie pójść w następnej bitwie a w pucharowym jak raz ci nie poszło to jesteś przegrany na wieki.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

dotychczas jak mi "wsysło" maga za 450 pkt to byłem 3 pkt w plecy. teraz tylko 2. elegancko:)
MARK OF MARKI MARK

ODPOWIEDZ