Koordynacja Ogólnopolskiej Ligi WFB - Propozycje Projektów

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Koordynacja Ogólnopolskiej Ligi WFB - Propozycje Projekt

Post autor: Shino »

ślivek pisze:Przecież nic Ci nie każę robić tylko wyrażam własne zdanie.
customowy w tym miejscu miałem na myśli, że zrobiony dla nas pierwotnie.
czym sie to rozni od przystosowanego specjalnie dla nas i czemu jedno jest customowe a drugie nie jest customowe?

serio tego nie rozumiem. Nie rozumiem tez czym sie rozni od systemu Adeona, ktory byl "customowy"
Sposób trzymania danych czy konkretne wzory to jest naprawdę rzecz dalsza i niezależna niemalże od systemu.
istotna przy jakiejkolwiek probie zmiany poszczeoglnych rekordow
a propos automatyzacji, dzialaniu calkowicie w sieci oraz profesjonalizmu
ok a wiec kilka pytan:
- co z turniejami nie majacymi dostepu do sieci? nie odbywaja sie/nie licza do rankingu? (jesli z kolei klient mialby byc dzialajacy poza siecia, to jaka jest ta roznica pomiedzy ew. excelem dzialajacym poza siecia a tym?)
- co z edycja wynikow? kto mialby do tego dostep?
- co z weryfikacja wynikow? jakby sie to mialo odbywac przy zupelnie zautomatyzowanym systemie?
Zresztą skoro różnice są tak małe to dlaczego zamiast wprowadzać nowy system nie weźmiesz passów od adeona czy krzyśka i nie zostaniemy na starym?
uwazam, ze tak byloby najlepiej. Nie widze szans na poprawe systemu, bo tego sie chyba zrobic nie da (jest duzo problemow, ktorych sie nie przeskoczy bez pozycji admina/adminow i i tak wyjdzie na to samo).

Jak rozumiem jednak problem jest z kontaktem z nimi. Sam przeciez zauwazyles, ze adeon nie przegladal forum ostatnio.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Shino - Twoje pytania wyglądają jakbyś nie czytał tematu od pierwszej propozycji Azura po której była odpowiedź Jacka dość wyczerpująca temat.

Imho to co napisał Dydu jest naturalne i najsensowniejsze - jak się uda to aby respirować obecny system i porównać po prostu.

Customowy - tak po prostu nazwałem ten proponowany przez Cleversan Software z braku nazwy... nazwijmy go nowy, będzie mniej wątpliwości :)

format danych jest nieistotny - coś Ci zmienia format pliku na serwerze jeśli i tak będziesz mógł sobie wyeksportować do innego? liczy się edytowalność (oczywiste) oraz umiejscowienie (na serwerze bo to przecież ogólnopolskie ma być).

- turnieje nie mające dostępu do sieci działają excelem - dla nich plusu dużego nie ma poza tym, że można przygotować apkę offline spójną z systemem synchronizującą się przy dostępie do sieci automatycznie (wymienione rozwiązania technologiczne mogą to zapewnić). Za to wciąż jest duży plus dla tych co mają internet chociażby mobilny (dzisiaj to naprawdę nie jest większym problemem). Nawet jeśli ktoś będzie synchronizował i wrzucał wyniki po powrocie do domu to może to mieć na tyle zautomatyzowane, że ręcznie nie będzie obrabiał danych tylko je wyśle i od razu dla wszystkich widoczne.

- tak jak proponował Jacek - organizator turnieju zgłasza wyniki i może je edytować (można ustawić limit czasu na edytowanie wyników od momentu odbycia się turnieju). Organizatorem turnieju może być każdy członek ligi bo czemu by nie. Trzeba mieć założone konto tylko i to powiedzmy, że może robić admin albo można zautomatyzować nawet, dodać captchę, maile potwierdzające i inne takie standardy jak na forum na przykład. Ograniczenie do organizowania jednego turnieju na tydzień dodać i ograniczenie na wielkość pliku z wynikami i mamy w miarę zabezpieczenie. Zresztą bez jaj - to jest firma która zarabia kasę na systemach informatycznych. Wiedzą jak to zrobić by działało sprawnie i to naprawdę można ładnie automatyzować.
Weryfikację tutaj chyba od razu załatwiłem. Można od razu w systemie zrobić, że turniej musi być zgłaszany na ileśtam przed datą odbycia się. Takie które są zgłoszone mają ileśtam graczy (sprawdzanych po id ligowym) i w ogóle spełniają reguły narzucone w systemie doliczają się do rankingu globalnego.
Adminów widział bym w takiej roli jak na forum - likwidowanie błędów, nieścisłości, wychwytywanie przekrętów.

Jak pisałem - nie mnie tutaj wyjaśniać konkretnie work-flowy, diagramy komponentów, przypadków użycia, protokoły kontaktu appki z serwerem czy będą RESTowe, jakie algorytmy sortowania oraz hierarchizacji zastosują do rankingu, czy będą korzystali z html5... Nie ja ten system będę wykonywał.
to co napisałem to to jak ja bym to sobie wyobrażał. Zakładam, że stworzą coś podobnego ale mimo wszystko jakieś tam zaufanie mam, że to będzie miało ręce i nogi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dydu pisze:Jeżeli ma to zająć 3 miesiące, to najlepiej byłpby dociągnąć obecny sezon w starym rankingu.

Zgłosił się Dymitr i Laik, że mogą ogarnąć stary sezon i nowy, kwestia przekazania hasła do skrzynki mailowej i ewentualnie małego szkolenia.
Pytanie czy Adeon/Krzysiek sąw stanie wygospodarować 15-30min w najbliższych dniach.

Nowy ranking, niech dziąła testowo do końca roku równolegle ze starym, a jak będzie wszystko ok, to od nowego sezonu sie przesiądziemy.
+1
Ogarnijmy sezon w starym rankingu jak najszybciej, bo tylko się gromadzi liczba danych do wprowadzenia.

Będzie nowa edycja, będzie nowy ranking, wszystko pasuje. Być może pod nową edycję zmieni się i formuła ligi trochę.
Na razie ogarnijmy to co mamy.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Wiadomość od Cleversan:
Cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z przychylnym odzewem ze strony ligi WFB. Oczywiście zgodnie z nasza obietnicą i planami zaczynamy realizację projektu. Naszym aktualnym celem jest jak najszybsze wykonanie działającego prototypu i prośba/propozycja o testy i opinie przy organizacji lokalnych turniejów. Następnie gdy wszystko będzie już działać sprawnie liczymy na organizację Mastera z wykorzystaniem naszego systemu. Wtedy chętnie i my się tam zjawimy. Pomożemy przy sprawach technicznych, zbierzemy uwagi, a co najważniejsze chętnie się z Wami spotkamy i porozmawiamy o propozycjach i możliwościach rozwoju całego systemu.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Cauliflower pisze:
Dydu pisze:Jeżeli ma to zająć 3 miesiące, to najlepiej byłpby dociągnąć obecny sezon w starym rankingu.

Zgłosił się Dymitr i Laik, że mogą ogarnąć stary sezon i nowy, kwestia przekazania hasła do skrzynki mailowej i ewentualnie małego szkolenia.
Pytanie czy Adeon/Krzysiek sąw stanie wygospodarować 15-30min w najbliższych dniach.

Nowy ranking, niech dziąła testowo do końca roku równolegle ze starym, a jak będzie wszystko ok, to od nowego sezonu sie przesiądziemy.
+1
Ogarnijmy sezon w starym rankingu jak najszybciej, bo tylko się gromadzi liczba danych do wprowadzenia.

Będzie nowa edycja, będzie nowy ranking, wszystko pasuje. Być może pod nową edycję zmieni się i formuła ligi trochę.
Na razie ogarnijmy to co mamy.
Z tym, ze jest to niemożliwe. Nie ma kto nadać uprawnień koordynatorskich Laikowowi i Dymitrowi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Solo, Qc, przecież to wasz kolega, wspólnie turnieje organizowaliście, nie możecie do niego podjechać i pogadać?

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Pare osób na forum ma kontakt z Krzyśkiem/Adeonem, może jak ich troche pomęczą to uda się dostać to hasło.
Wiem, że prawdziwe życie może przygnieść, ale mimo wszystko znalezienie 15 min nie graniczy z cudem zwłaszcza na przestrzeni 6 miesięcy, które minęły.

Co do nowego rankingu, rozumiem że do rejestracji graczy wystarczy sam Nick, ewentualnie imie nazwisko.
Nie wyobrażam sobie podawanie nr telefonu czy adresu.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Nick, imię, nazwisko i ID powinno wystarczyć.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Solo, Laik, Gąsior wy macie chyba kontakt z Krzyskiem, czy da rade jakoś ruszyć tą sprawę do przodu?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Kontakt z Krzyśkiem to mocno powiedziane - jest dość szarpany i do niczego nie doprowadził.
Wczoraj natomiast Adeon odpisał mi pytając o szczegóły...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Laik pisze:Kontakt z Krzyśkiem to mocno powiedziane - jest dość szarpany i do niczego nie doprowadził.
Wczoraj natomiast Adeon odpisał mi pytając o szczegóły...
ale co to znaczy mocno szarpany???
o co w ogóle chodzi w tej całej sytuacji i problemie z przekazaniem uprawnień??
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

chodzi o to że jeden chłop nie chce przekazać drugiemu chłopu uprawnień.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

A nie o to że jeden chłop nie chce przekazać nikomu uprawnień, bo ma wyjechane na kilkaset osób?
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Kalesoner pisze:A nie o to że jeden chłop nie chce przekazać nikomu uprawnień, bo ma wyjechane na kilkaset osób?
+1
Dla mnie tak to wygląda ale mimo wszystko podejrzewam, że istnieją ważne powody, dla których przekazanie uprawnień do tej pory nie było możliwe.
Przydałby się mechanizm, który pozwoli uniknąć takich sytuacji. Czy nikt z poprzednich koordynatorów nie ma tych uprawnień? Rozumiem, że hasła/loginy czy co jeszcze jest potrzebne, były zmieniane...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie no, to są przecież jakieś jaja... Nie wierzę, żeby Krzysiek odstawiał takie akcje.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

A nie można założyć nowej str ligowej? Każdy wyrobi sobie tam nowe id itd.
Nie rozumiem jak wszyscy są uzależnieni od 1 kolesia w tak dupiastej sprawie, która możecie sami rozwiązać

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Chodzi raczej o dostęp do wyników turniejów z ostatnich 6 miesięcy.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

W każdym wątku na forum wrzucane są wyniki, po turnieju

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ok. to je zbierz razem i wrzuc w jedno miejsce.

Razem z policzonymi punktami do ligi, id graczy oraz armiami jakimi grali.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Ja to mam akurat w dupie, tylko dziwi mnie tak całą syt, każdy biadoli i nic nie robi.

I nie widzę problemu by zacząć od nowa od zera te punkciki ligowe

ODPOWIEDZ