ETC 2016

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

No z tk mielismy problemy. Vide maski kalafiora i laika

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Durin pisze:No z tk mielismy problemy. Vide maski kalafiora i laika

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Korovin TK zrobił 92 punkty, a ten Gaudiano 78. Te TK naprawdę potrafiły hulać.


Ja wolę podejście Furka, ale tak jak napisał Crus - najważniejsze, żeby jeden "format" utrzymał jak najwięcej osób. IMO dlatego też Furkowe jest lepsze, bo nie zmienia aż tylu zasad jak miscasty czy wysokość modeli, a za to ugrywalnia sporo jednostek, co może zachęcić graczy do dalszej gry.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Ja tam jestem zwolennikiem zostawiania furtki na podjęcie bezpieczniejszej decyzji taktycznej w stylu "rezygnuję z rzucania potężnych czarów z 4+ kostek i dzięki temu wiem, że mi nie wyjebie slanna, tak jak zresztą teraz mi na etc z 2PD ;) ". Zastrzeżenie mam tylko takie, że są armie, które mają mocną magię przy rzucaniu wielu czarów z dwóch kości, dlatego można by pomyśleć o zmianie na "ilość kości zaczerpniętych z wiatrów magii przez maga w danej fazie".
Nie lubię drastycznych wpływów losowości na wynik bitwy (wstawanie abomki, instability na całej armii, dispel z dwóch kości na 2x6, insane courage) i wolałbym takie rzeczy łagodzić. Dlatego szwedzka wersja mi odpowiada. Ale nie przeczytałem jeszcze Furionowej wersji i Szwedzkiej całej, więc nie chcę jeszcze się deklarować, którą wolę.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mi na ta chwile bardziej podoba sie szwedzki comp, choc czekam na rozwiniecie obydwu.

Wole jak comba sa ograniczane, gdyz nie wystepuja wtedy roznice pomiedzy armiami az tak duze. Wtedy gra sie zmienia imo w bardziej strategiczna niz papier/kamien/nozyce.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Shino pisze:mi na ta chwile bardziej podoba sie szwedzki comp, choc czekam na rozwiniecie obydwu.

Wole jak comba sa ograniczane, gdyz nie wystepuja wtedy roznice pomiedzy armiami az tak duze. Wtedy gra sie zmienia imo w bardziej strategiczna niz papier/kamien/nozyce.
Ale, na mistrzostwach polski w papier kamień nożyce wygrywa się hajs nie plastikowego ludka. Może lepiej to przemyślmy? :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

majac takich znanych oszukistow jak w tym srodowisku? nawet nie wiesz co by wymyslili zaraz :P

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

Czytając raporty szaitisa, mam nadzieję że zniosą ten debilny slos i zaczniemy grać z powrotem na vlos.

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

Spawn +1

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Na pewno jest znacznie bardziej taktyczny.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Stary patent z doomwolfem na przetrzymanie smoka. 110 pkt za 10 wilków w kresce trzymających dwie tury smoka :) regiment czy coś cieżkiego bez wielkiegm CR ala klocek kawy wpakowany herosami.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Nie czytałem ani propozycji Furiona, ani Szwedów, gdyż otóż jest gorąco, a ja jestem leniwy. Poczytam jak się zdecydujecie.

Jednak reprezentując stanowisko leniwych, muszę przyznać, że bardziej pasuje mi podejście Furiona - modyfikujące to co już jest, niż wymyślanie prochu na nowo. Mniej uczenia się ;)

Dodam, że dla osób które z jakichś powodów chciałyby dołączyć do karuzeli ETC (czyli środowisko turniejowe) a jeszcze na niej nie były, chyba łatwiej bazować na starych podręcznikach plus "errata Furiona" niż na czymś zupełnie nowym. Niższy próg wejścia.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Wiele osób już to przebąkiwało, ale zarówno szwedzi jak i Furion to tylko propozycje doraźne, dadzą WFB w najlepszym razie kolejne 2 lata życia (bardzo optymistycznie). Battlowy "think tank" imho powinien posiedziec nad zacheta mlodych ludzi do hobby, ale bez wydawcy walka wydaje sie juz przegrana. Przeciez w 8 ed , $ na wejscie byl b.wysoki i malo kto chcial sie wkrecic. Teraz jak GW olalo WFB, koszt wejscia w 8.5 ed tylko wzrosnie pozostanie tylko mail order na stare modele do gry, a zaproponowane korekty nie zbijaja za duzo progu wejscia w hobby, a powinny. Podsumowujac podziwiam ze Furionowi sie chce, ale raczej to walka z wiatrakami. Jezeli srodowisko ma zyc musi raczej zrobic armybooki od nowa na zasadach innego wydawcy ktory wypuszcza modele na kwadratach inaczej ciemko to widze wszystko.

Ja osobiscie przeskoczylem z bolem serca na WM&H i gra jest nawet ok, polecam -w imie zasady umarł krol, niech zyje król. WFB is dead, handluj z tym :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Twoj post ze swoim wnioskiem - przechodzisz do WM/H - wydaje się mało konstruktywny w temacie "grajmy dalej w battle"

A dwa lata to szmat czasu :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

WM&H jest całkiem zacna opcją, ale niestety nie daje odpowiedzi na pytanie co zrobić ze swoją armią do WFB.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Wniosek powyzszego postu był inny, zmiana zasad nie zmieni tego ze WFB kite odwali - tu trzeba nowych graczy i niskiego progu $ na wejscie do gry turniejowej. 2 lata to mega optymistyzna wersja. Osobiscie mysle ze nie bedzie juz tej gry na ETC 2016.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Imo 2016 jeszcze będzie, siłą rozpędu. Ale fakt, dalej już tak nie bardzo widać jakąkolwiek przyszłość, o ile ktoś nie wyjdzie z naprawdę WFB, a nie nieudolnymi podróbkami AoS w postaci KoW. :/

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jest jeszcze Warthrone, gdzie właściwie armie są pisane pod figsy z WFB, a zawsze jest to wydawca modeli (przezacnych nadmienię), który pozwala to pociągnąć na nieco zmienionych zasadach, które naprawiają naprawdę wszystko co wkurzało w WFB.
Ale to tak na marginesie,

Osobiście jestem za nakładkami Furiona, dostępne za darmo, proste w stosowaniu i pisane pod grywalność modeli. O wiele łatwiejsze do załapania dla nowych graczy.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Mechanicznie warthrone wyglada najfajniej z produktow innych firm - ale wydawca jest malutki, produkuje piekne modele, tyle, ze w tempie tak wolnym i z takimi przestojami w dostępności figsów, że ...

KoW ma imho parę głupot w zasadach - to odskakiwanie na 1 cal, wtf! Oraz mechanike strasznie spłyconą jesli chodzi o statystyki. Wydawca figurek jest za to duży, ale modele są imho paskudne. No w znaczącej większości, są perełki (zrobione pod WFB ? :wink: ).

Na etc2016 zagramy raczej w WFB w wersji szwedzkiej, chyba, że ostro wypromujemy Furionową. Niestety, ale wydawca jest niezbędny. Jakąś nadzieję daje możliwość nacisku na mantica i zrobienie z KoW drugiego mlotka (na myśl o czym już protestują obecni gracze mantica ;). Wielka szkoda takiej fajnej gry jak wfb :( jestem bardzo ciekaw co wymyślą kapitanowie, co jak co ale etc tworzyło bardzo scenę turniejową na świecie, nawet jeśli jeden kraj był reprezentowany tylko przez 8 graczy. Ale ci gracze wywodzili się z grupy tworzącej, animującej scenę turniejową. 'Rada kapitanów' akurat imho dużo znaczy.

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1666
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

też zacząłem zbierać Wm/H, ale battla nie porzucam.
opcja szwedzka nie wygląda póki co źle. może się uda.
btw czy bestie będą mogły brać marki?

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Na ich stronie jest już dostępny pełen kodeks do besti, pokazujący mniej więcej jak będą inne army booki wyglądały. Jest trochę baboli ale nie wygląda źle
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... en_0-2.pdf
Obrazek

ODPOWIEDZ