W co gramy w 2016 roku

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: W co gramy w 2016 roku

Post autor: Shino »

Generalnie bardzo gówniarskie zagranie, Panowie.
a jakie zagranie nie byloby gowniarskie?

i czy glos zostal oddany przez polske? bo jesli nie (a z tego co wiem to nie) to jest bardzo slabym (zeby nie nazwac "gownianym") sposobem podminowywanie innych nie znajac tematu.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Teraz jest modne pisanie o wyborze w co 8 osób będzie grało na jednym turnieju i w ogóle jakieś hejty.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

I dobrze zrobili. Ci co dłużej siedzą na tym forum wiedzą doskonale jakby takie pytanie do całości wyglądało. Pół roku by nie starczyło aby jakieś decyzje podjąć....
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Shino pisze: bo jesli nie (a z tego co wiem to nie) to jest bardzo slabym (zeby nie nazwac "gownianym") sposobem podminowywanie innych nie znajac tematu.
Abstrahując od tego co napisał Laik...głosowanie jest do 01.10, więc czasu na jakąkolwiek dyskusję jest po prostu multum :roll:
Laik pisze:Co najmniej gówniarskie - decyzja w co będzie się grało na Euro została podjęta przez reprezentacje na Euro.
Trochę pokory. Fajnie, że zagrałeś na Euro, należało Ci się, ale po co się nadymasz?

Panowie, nie ściemniajcie, bo jesteście mądrzejsi niż Wasze argumenty. Dobrze wiecie, że środowisko od lat wspiera reprezentację grając masowo na zestaw zasad z ETC. Biorąc pod uwagę choćby to, należałoby się ze środowiskiem skonsultować.
Ze zwykłej przyzwoitości.
Opowiadanie o tym, że ETC jest tylko dla graczy ETC, było zawsze domeną El Rey'a i wykorzystywane jako argument przeciw koncepcjom Kudłatego (słusznym, zresztą i mówiącym że całe kraje grają na te zasady, a nie tylko repy na 1 turnieju). I co się teraz nagle zmieniło?
Gokish pisze:I dobrze zrobili. Ci co dłużej siedzą na tym forum wiedzą doskonale jakby takie pytanie do całości wyglądało. Pół roku by nie starczyło aby jakieś decyzje podjąć....
Jak się chce, to się konsultacje robi. Jak nie - wymyśla się powody, np. formalne.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jacek propsy, ale chyba niepotrzebnie strzepisz klawiaturę.

Szczęsliwie chłopaki wybrali akurat opcje, którą na oko wiekszosc graczy by poparla (czego przykladem bijaca wszystkie racjonalne przemyslenia frekwencja na lokalach robionych na 8 edycje przez Heretica - no kurde 30 osób? Zajebista sprawa).

A to, że troche łapia niskie noty za styl, to już od 10tki Rince'a wiadomo :D (chociaz na czasie raczej jest w tej chwili "marketing Furion's style") -Debek zawsze walił dobre, koncyliacyjne posty i taki sie pewnie pojawi, nie ma co generowac hejtu, bo się chłopaki wyalienuja i beda udzielac koncesji na kibicowanie czy cos :D :D
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, o 06:31 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Słuszna jest natomiast uwaga, że nie wybrała reprezentacja a realnie rzecz biorąc poprzednia drużyna ETC. Nawet nie wszyscy członkowie wszystkich drużyn. Mandat wzięliście sobie sami, nie konsultując tego nawet z ogólnopolską ligą, czyli tworem stworzonym (i z mechanizmami do tego) do podejmowania decyzji w imieniu naszej sceny.

Zagranie słabe o tyle, że jakby napisać na forum: "chcemy zagłosować tak a nie inaczej bo.." i przez względną aklamację każdy by przybił pomysłowi piątkę.

A teraz ludzie, którzy do tej pory mieli inne poglądy nagle uznali, ze jednorazowy wyjazd na ETC daje im prawo decydowania za przynajmniej kilkadziesiąt aktywnie biorących udział w życiu turniejowym osób. Autorytarne uznanie, że skoro ktoś nie grał na ETC to nie ma prawa głosu (czyli też zakładamy, ze nie zagra za rok) jest w najlepszym wypadku śmieszne i niesmaczne. Rince już kiedyś był atakowany przez niefortunne stwierdzenie o "10". To jest dużo słabsze.

FYI: USA wybrało KOW i będzie go grać najbliższy sezon w swojej serii masters. Tak a propos słabego systemu ;)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja bym ten sezon pograł jeszcze 8mą, KoW pyknął na Side Evencie, a w jeśliby się sprawdził w przyszłym zrobić maina z KoW.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

To w końcu poszedł jakiś głos? Jaki?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

swieta_barbara pisze:Ja bym ten sezon pograł jeszcze 8mą, KoW pyknął na Side Evencie, a w jeśliby się sprawdził w przyszłym zrobić maina z KoW.
Grecy pisali, ze chętnie zrobią KOW tak czy srak, jako main lub side (zalezy od głosowania)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Sukcesy Polski na arenie międzynarodowej wynikaja po części z konsekwencji środowiska, które od lat gra w format ETC na wiekszosci turniejów.
Z tego wynika tez duże zainteresowanie imprezą wsród graczy w naszym kraju, bo wielu z nas ma poczucie osobistego wkładu w proces kreowania teamu itd.
Faktem jest, że mamy teraz nieciekawy czas dezintegracji środowiska, i byłoby fajnym gestem, gdyb przynajmniej członkowie LL wypowiedzieli się w imieniu swoich grup, szczególnie, że sprawa dotyczy ETC2016, a na te imprezę jeszcze chyba nie została wybrana reprezentacja, czy choćby jej selekcjonerzy.
No chyba ze o czyms nie wiem...

Natomiast, jesli "grupa trzymająca władzę" nie dopuszcza opcji głosowania i potencjalnych przepychanek na forum, to miło byłoby, gdyby zostało chociaz zakomunikowane kto, i jaki głos oddał w naszym imieniu.

Dla ścisłości, ja na LL nie jestem, wypowiadam się z pułapu szeregowego reprezentanta srodowiska.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

To co będzie grane na ETC to jedno. Mnie interesuje co będzie grane na DMP. O tym zadecyduje mam nadzieję LL i może okazać się, że będzie to coś innego niż wybrała kadra.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

To, jak działa polska scena, jest złe, nawet jeśli przynosi efekty na Euro.

Niestety chyba gracze niespecjalnie lubią postawę "gramy to co na ETC", skoro coraz gorzej jest z frekwencją na turniejach - czytam właśnie, że turniej będzie na 100 punktów od 10 osób (ja pamiętam czasy, gdy to było minimum 20, a na Narbutta na lokale przychodziło powyżej 50...), a master od 30, czy 35 (mnie się kołacze wartość 100, ale pewności nie mam). Obawiam się, że decyzja podjęta cichaczem przez poprzednią reprezentację nie przyczyn się do popularności systemu...
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Równiez pamietam te czasu gdzie lokal na narbutta organizowany przez takie kluby jak Earthshaker, Overrun czy przez Bazyliszka był wyczekiwanym wydarzeniem :)


Teraz podobnie jak Laik napisał - mam w dupie co będzie grane na ETC, interesuje mnie to co będzie grane w Polsce.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Glonojad ale czasy takich lokali wraz z 7ed odeszły w zapomnienie. 8ed to w większości powolny odpływ graczy.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jeśli ktoś w miarę dobrze sledził wydarzenia na scenie turniejowej w ostatnich kilku latach, ten nie musi sobie zadawać pytania "co będzie grane w PL", bo dobrze wie, że będzie grane to co na ETC.
Nawet tak dobre inicjatywy jak PKS były w stanie urwać tylko niewielką część atencji, a w pierwszych miesiacach sezonu, organizacji każdego turnieju towarzyszyły intensywne pytania "który draft będzie obowiązujący?"
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

No bo zostal glownie wierny klub miłośników reprezentacji, lub ludzie, którzy chcą sobie pograć i format im nie przeszkadza - może dlatego, ze dlugo nie grali i jeszcze im sie nie przejadlo, ze kazde HE maja duzy.oddzisl lucznikow i duzy nialych lwow (jak ja). Reszta się zniechęcila.

Nie wiem, na ile o tym zadecydowało uporczywe granie Euro, a na ile polityka GW, ale moim zdaniem wszystkiego na Genialnego Wydawcę się zrzucić nie da.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

To nie wina 7 czy 8 edycji.
Po prostu rynek gier poszedł do przodu, a gw zostało z tyłu. Kiedyś nie było praktycznie alternatywy dla WFB (warzone i 40k kiedy zaczynałem z figurkami). Przez ostatnie ~10 lat nastąpił taki wysyp fajnych gier, że wfb mimo genialnego klimatu, fajnych modeli i silnego środowiska po prostu nie wytrzymuje próby czasu, a genialny wydafca delikatnie mówiąc nie pomaga.
Pare tygodni temu byłem na MP w x-winga w którego zacząłem niedawno grać. Podwajają frekwencję co roku (40, 70, 140 w tym roku). Spotkałem tam battlowców i ex-battlowców. Pewnie podobnie jest na turniejach WM&H i innych. Jest to smutne, ale prawdziwe.

Obwinianie ETC za upadek środowiska WFB to ogromne wyolbrzymienie i przeinaczenie sytuacji. To nie lajtowi gracze odpadli przez compa ETC. Jest odwrotnie - w dużej mierze dzięki niemu jeszcze w ogóle ktoś pozostał i środowisko turniejowców (w tym nasze forum) jako tako się trzyma mimo wyraźnego kryzysu i niepewnej przyszłości. Może się nawet okazać, że tylko dzięki środowisku ETC i takim projektom jak 9th Age jeszcze w ogóle będziemy się spotykać na turniejach 'battla'. IMO.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Technicznie jest problem z wyborem czy z osobami, ktore tego systemu dokonaly?
Problem jest z brakiem komunikacji, mało kto orientuje sie kto i jak będzie głosował w imieniu Polski, i to nie jest do konca fair względem rodzimej sceny.
Jestem przekonany, że nie będzie wiekszych problemów z akceptacją tego jak zagłosuje Kudłaty, chodzi tylko o styl...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ja tego nie potrzebuje, wystarczy mi, ze Kudłaty załozył watek, w kórym napisał jak głosował.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Bearded Unclean 'Un pisze:Ja tego nie potrzebuje, wystarczy mi, ze Kudłaty załozył watek, w kórym napisał jak głosował.
Jak zamierza zagłosować chłopie. Konsultacja po fakcie jest słabym planem. Zebrałem na 1,5 doby przed moje przemyślenia z lektury fascynujących 12 stron dyskusji by upewnić się ze czego nie pominąłem.

ODPOWIEDZ