W co gramy w 2016 roku

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

W co gramy w 2016 roku

Post autor: kudłaty »

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 0#p1557010

Rozpoczyna się kluczowa faza głosowania. Każdy kapitan może zgłosić dowolną ilość koncepcji do głosowania. Oczywiście zgłaszamy projekt Jurka, chyba że Jurek woli być zgłoszony przez inny kraj. Otwartym pozostaje pytanie czy zgłaszamy wariant pt. zostawmy 8 edycję z bookami GW i zasadami GW, taką by z drobnymi patchami ETC (patrząc na produkty z 9 w nazwie, zmiany ETC są jednak drobne). Zgłosić możemy oczywiście ile opcji chcemy, problem pozostaje tylko taki, że finalnie i tak poprzeć trzeba będzie jedną.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Mi to obojętne, byle wszyscy grali to samo.
Jurka projekt jest niezły, ale Szwedzi też się przyłożyli.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zgłośmy 8 edycję z poprawkami czyli wersje light. Moze sie okazac popularniejsza niz wszystkie 9tki, a lepsze to nić inny system
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

8 edycja jest bardzo fajna, ale potrzebny jest duży powiew świeżości. Chcę odkurzyć zapomniane unity w grze z której zostaną wyeliminowane największe głupoty i przegięcia.

Ogólnie podpisuję się pod tym co napisał Kacper. Najważniejsze jest, żeby wszyscy grali na te same zasady i żeby nasze środowisko turniejowe jak najdłużej się trzymało.

Podoba mi się to co robi Furion. Podoba mi się też 9th age. Widać profesjonalne podejście i prawdziwe zaangażowanie w tych projektach. Wiadomo, że nic nie jest bez wad, jednemu się coś podoba, a drugiemu nie, ale trzeba przyznać, że przerabianie tych wszystkich zasad i booków to ogromna i trudna praca. I tu wielkie brawa dla Furiona za włożony ogrom wysiłku =D>
Mam nadzieję na szczęśliwy finał tej transformacji, chętnie bym już pograł na nowe zasady. Mam nadzieję, że AoS i KoW nie przejdzie.

Pozdr!

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Pod pierwszą część (zgłaszanie koncepcji) trzeba by zgłosić to co kudłaty już napisał: wfb:RR oraz wfb 8ed + etc comp (i tak można zgłaszać dużo opcji).
Jeśli w ogóle ktoś poprze (nic to nikogo nie kosztuje i mógłby każdy kapitan właściwie wszystko poprzeć) i obie te opcje przejdą to będziemy myśleć na co sensownie głosować. Jest jednak szansa, że któreś z tych nie zostanie poparte i wtedy trzeba będzie "ratować punkty" ;)
Pośpieszył bym się też bo jak już jakiś kapitan się wypowie o czymś to mniejsza szansa, że potem wypowie się drugi raz tylko po to by poprzeć to co my zaproponujemy.
Obrazek

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Poniewaz mogą zabrać głos wszyscy gracze to i ja sobie pozwolę.
Moim zdaniem glosowanie na wizję Furiona jest błędem z następujących powodów:
1. system jest w fazie beta i nie jest dokończony
2. nie jest należycie przetestowany
3. realizuje go jeden autor - jest to potencjalny problem bo co będzie jeśli się znudzi lub będzie zmuszony się z niego wycofać (z roznych powodów - tych nieprzyjemnych naprawdę nie życzę) Kto wtedy dokończy robotę?
W związku z zastrzeżeniami z pkt 1. i 2. odpada również system szwedzki.
W związku z powyższymi zastrzeżeniami wydaje mi się że pozostaje Euro w dotychczasowej formie lub Kow do którego osobiście bym się sklaniał i zachęcał wszystkich by spróbowali :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kow to również spełnia wersję 1 i 2.

Poza tym - skoro jest w wersji beta i dlatego ma byc niegrany = nie bedzie testowany. A jak bedzie ETC to nikt nie bedzie testowal niczego innego z KoW włącznie.

Wybór ETC to moim zdaniem wybór dajacy nam gre przez rok a potem koniec. Bety daja przynajmniej znak ludziom robiacym nowe systemy, ze spolecznosc jest za i wspiera/popiera zamiast zajmować się lajfieniem ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Kow był playtestowany przez ponad rok i jest pełnym produktem. Tam jest balans.
dochodzi jeszcze jedno zastrzeżenie do całego Warhamera:
jest historią w związku z czym nie będzie nowych unitow i modeli.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Raczej to nie dyskusja na ten temat

Kudlaty fajtujcie tam. Sprobujcie moze jakos zasugerowac ze Furion robi to w porozumieniu z graczami w PL, zeby nie bylo ze znowy omnibus Furion chce wszystkich ustawiac :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

O rety, już dwa zespoły zaproponowaly Sigmara...
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Słabo, ale to jeszcze nic nie znaczy. Gorzej że jeszcze nie zaproponował nikt KOWA, i dlaczego Polski kapitan nie zaproponował furionhammera skoro chyba niemal oczywistym będzie że będziecie promować tą wersję. Czyżby zdania w drużynie były podzielone?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Składanie propozycji jest do jutra, więc jak chcecie coś zrobić to chyba teraz odpowiedni moment?

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Edycja Furiona mi sie podoba ale ja bym głosował na KOW realne szanse na spokojną przyszłość
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Tylko Furion!

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Kow dostał już głosy w tym b. ważny bo z Grecji. a kapitan Anglii w 40000 pracownik mantica zapewnił że jego firma da pełen support dla Kow na ETC. W końcu jest szansa na turnieje z jakimiś sensownymi nagrodami.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dajcie już spokój z tym kow, jak będziecie ludzi na siłę przekonywać do tego systemu to uzyskacie odwrotny skutek.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

scoutmaster pisze:Kow dostał już głosy w tym b. ważny bo z Grecji. a kapitan Anglii w 40000 pracownik mantica zapewnił że jego firma da pełen support dla Kow na ETC. W końcu jest szansa na turnieje z jakimiś sensownymi nagrodami.
Masz na mysli Warmaszynkę? Taki system już danwo jest :)

I serio - nie wpadajcie z tym KoWem. Embir już zrobił swoje i dajcie nam żyć
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Ale KOW jest mega spoko, i to że jakiś Embir popsuł Ci spojrzenie trzeba puścić w niepamięć
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Teraz są zgłoszenia, głosowanie potem.

Co prawda na reprę nie mam żadnych szans, ale na turniejach czasem grywam - a w Polsce, jak pokazuje praktyka, 90% turniei gra w to, co ustali ETC. Tak więc mam szczerą nadzieję - wszystko, byle nie Sigmar. Wygrana AoS to byłby tryumf syndromu sztokholmskiego...
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Fajnie byłoby jakby chociaż Polska Furiona projekt zgłosiła. Co by nie mówić - 70 stron tematu ze zdecydowaną większością komentarzy pozytywnych oznacza, że polskie środowisko projekt w większości popiera...

ODPOWIEDZ