Głos który chcemy oddać na ETC 2016 rok

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Durant
Falubaz
Posty: 1228

Re: Głos który chcemy oddać na ETC 2016 rok

Post autor: Durant »

Warchammera
#-o

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

BOGINS pisze:Narożny - hmm możesz wyjaśnić swój post?
Wg mnie GW ma teraz pewną zagwozdkę.
Jaką nową nację/frakcję wydać :)
Błąd popełnili że przez ostatnie 3 miechy sypali tylko do dwóch armii.
Gdyby co miesiąc "wycinali" starą armię, a wkładali nową... szybciej ludzie by przechodzili na ten system.
Dlatego uważam, że twoje zdanie dotyczące popytu już się spełnia gdyż taka była przyczyna wydania AoS.
Brak zasad - wsparcia do dalszej egzystencji WFB oznacza, że jeśli nie za rok, to na pewno za 2 będzie z nim koniec...
No nie do konca, bo na przyklad WE dosały już figurki wydane do AoS, ktore z powodzenia można wystawiąc w WFB.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

tzn?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

drzewa na okrągłych podstawkach :)
Są przepakowane, w środku nie ma kwadratów tylko kółka.
No i nowe pudełka.

Ogólnie Sylvaneth, czy jak to tam jest,
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Moje przemyślenia po przeczytaniy wszystkich kodeksów i Ab do 9th age są następujące:

- mam wreszcie zasady, które są wszystkie w jednym miejscu, nie muszę sięgać do errat, faqów i innych tego typu rzeczy, zastanawiać się jak grać, zasady są pisane przez graczy dla graczy, więc w AB, RB i dodatku z lorami mam wszystko co jest mi do grania potrzebne;

- jeśli widzę jakiś problem w zasadach, od razu mam to komu zgłosić, wskazuje na czym polega moją wątpliwość, oni zmieniają zapis, jeśli rzeczywiście jest niejednoznaczny i za chwilę mam znów kompletny kodeks, z zaznaczonymi ostatnimi zmianami;

- wyrównano różnicę miedzy najsłabszymi i najmocniejszymi jednostkami, czasami lepiej, czasami gorzej, ale prawda jest taka, ze taki men at arms z dzidą już nie jest totalnym dnem, a rycerz na pegazie lub trebek nie jest opcją "must be". Dla mnie to zmiana na plus, bo polityka GW - stare figsy mają być do dupy, bo ludzie już je kupili, a nowe figsy mają niszczyć system, bo ludzie muszą je kupić, była, z punku widzenia grywalności, totalnym nieporozumieniem.

- straciłem wsparcie GW, brak modeli mnie akurat nie boli, bo mam ich więcej niż potrzebuję, jeśli chodzi natomiast o aspekt turniejowy, to wystarczy sprawdzić jak GW wycenia stormfienda z gatlingiem albo warlocka by uznać, że mają to totalnie w dupie. Warhammer by GW pod piwo i precle, jak to niektórzy pisali, mnie osobiście nie bawi.

- 9th age jest dużo bardziej taktyczna niż napakowana paczami i erratami 8 edycja. Gracz ma znacznie większe możliwości wpływania na to, co się dzieje na stole. Do tego jest mniej jednostek, które mielą wszystko jak leci, bo mają rerol wszystkiego i wiadro ataków. Mniej jest jednostek, których nie idzie zabić, bo albo wyskakują z 3+ wardem, albo jakimś innym chorym kombosem. Nie ma strzelania bez wszystkich modyfikatorów, jest wreszcie virtual line of sight, wyelimowano skrajne sytuacje, w stylu 1 canon zabija smoka jednym strzałem, szkielet zabija lorda jednym hitem. Nie zdobywa się pkt, bo komuś 3 maszyny wysadziło itd. itd. Dla mnie to kolejna zmiana na plus, zważywszy, że na domówkach 100 razy zdarzało mi się cofać takie skrajne sytuacje, bo gra by GW, pod piwo i precle, często kończyła się w połowie 1 tury.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Kosa pisze:drzewa na okrągłych podstawkach :)
Są przepakowane, w środku nie ma kwadratów tylko kółka.
No i nowe pudełka.

Ogólnie Sylvaneth, czy jak to tam jest,
Repack?

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Kapitan Dębek +1 !

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

No widzisz Dębku, da się zrobić dobrze bez giermków w core'ach :p

A poza tym +1.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

link do 9ed pls. :P
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »


ODPOWIEDZ