Głos który chcemy oddać na ETC 2016 rok

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Głos który chcemy oddać na ETC 2016 rok

Post autor: kudłaty »

Hej, ponieważ mam prawo głosu głupio z niego nie skorzystać. Głupio też zrobić samowolkę.

Proponuję wybrać:
8ed > 9ed > KoW > AoS

8 edycja jest najbliższa temu co wszyscy znamy to dalej Warhammer, może nie out of the box, ale bardzo mu zbliżony. 9 edycja jest dalej, ale to również produkt 8edycjopodobny. Ja osobiście zagrałem w KoW i nie narzekam, ale to jednak byt dalszy od tego w co zawsze graliśmy. AoS (wstyd mi ale zagrałem jedną bitewkę na pewien compscore) i już przy jednym piwie mi się podobało, ale to odległa gra od WFB.

Mamy jeden głos więc wszystkich uwag nie uwzględnię, ale nie chciałbym głosować wbrew środowisku, powyższa opcja wydaje mi się, że po upadku książek Jurka oddaje klimaty forumowych dyskusji, ale jeżeli się mylę poprawcie mnie.

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

w pełni popieram ciągnięcie jeszcze 8 edycji przez najbliższy czas - KOW i AoS to osobne twory, niech ciągną na innym wózku

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dla mnie zagadka było czy PL postawi na pierwszym miejscu 8ed czy 9ed. Wybór 8ed podoba mi sie, produkt szwedzki jest niedopracowany, nieskonczony, nieprzetestowany, i wciąz zbyt kontrowersyjny.

Wybór 8ed daje tez jakies szanse projektowi Furiona...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

8 edycja, z dobrym compem jest ok. tym bardziej ze ja nie chce aby moj swiat umarl dzisiaj, jak ma umrzec, niech umrze pozniej ;]
dobra decyzja imo ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Zgadzam sie, że 8ed jest najbezpieczniejszym wyborem (aczkolwiek marzy mi sie powrót do limitów 25% na lord/hero).

Osobiście zamieniłbym 9ed i KoW miejscami - KoW z racji supportu producenta ma większe szanse na rozwój niż jakakolwiek fanowska edycja.

AoS słusznie na miejscu ostatnim.

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Assur pisze:Osobiście zamieniłbym 9ed i KoW miejscami - KoW z racji supportu producenta ma większe szanse na rozwój niż jakakolwiek fanowska edycja.
Popieram jedyny słuszny ruch
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

hellsing pisze:
Assur pisze:Osobiście zamieniłbym 9ed i KoW miejscami - KoW z racji supportu producenta ma większe szanse na rozwój niż jakakolwiek fanowska edycja.
Popieram jedyny słuszny ruch
Tak samo

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

8ed > 9ed > AoS>KoW

8 ed. powinna byc jak najbardziej kontynuowana pryznajmniej przez jeszcze jeden sezon.
Jak projekt szwedów będzie dopracowany i skonczony mozna wtedy pomyslec ale póki co nie ma potrzeby zawracać sobie nim głowy

*AoS przed KoW tylko dlatego że still jest to świat Warhammera. To że mechanika zjebana to inna kwestia

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Dostępny jest jeszcze znak = jeżeli chcemy dwa systemy wycenić równorzędnie.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

8ed > 9ed > KoW > AoS
Również jakoś nie chcę stawiać na pierwszym miejscu produktu który nie jest skończony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

8ed > KoW > 9ed > AoS

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dla mnie również granie na 8ed (ogarniętej i dobrze poznanej) w 2016 roku jest jak najbardziej sensowne...w kolejnych miesiącach zobaczy się jak w formie ostatecznej i w pełni grywalnej będą wyglądały propozycje Furiona oraz Szwedów. Na ten czas:

8ed > KoW > 9ed > AoS

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

KOW>8ED>9ED>NIC
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

dla mnie 8 edycja
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

8ed>AoS>KoW>9th age.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

kudłaty pisze: Proponuję wybrać:
8ed > 9ed > KoW > AoS
+1

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Dydu pisze:
kudłaty pisze: Proponuję wybrać:
8ed > 9ed > KoW > AoS
+1
+2
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Zaiste.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Już 5 lat gramy 8ed. Przyznam osobiście, że mam jej już bardzo dość. Przydałoby się odświeżenie. Dlatego ja wolę coś nowego.
Nie chciałbym też głosować na systemy zanim znane są ich army booki, co jest kluczowe.
Taki nowy system jak np. 9ed to całkowita nowość, znowu ta masa rozkmin, nieprzespane noce nad tworzeniem nowych rozwiązań i combosów :)
A w 8ed stara nuda. Ile można grać na tych samych lorach z RB, zasadach, które warto zmienić itp.
Bardzo czekałem na kolejną edycję GW, która niestety wyszła jak wyszła, ale do końca pokładałem w niej nadzieję.

Zagrajmy w coś nowego przy uzyciu naszych modeli!

Pozdro

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Dajmy szwedom czas na dopracowanie i testy 9
8ed>9ed>kow>AOS

ODPOWIEDZ