Regulamin Ligii 2017+

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Regulamin Ligii 2017+

Post autor: Gokish »

JarekK pisze:Tak jak mówiłem regulamin jest ok, a kwestie ilości masterów w sezonie i ilość zaliczanych lepiej będzie przegłosować osobno, bo to powoduje największe kontrowersje.

Dodatkowo chciałbym zauważyć, że lepiej by było głosowanie przeprowadzić na początku nowego sezonu, bo na LL będą wtedy tylko te osoby, które realnie po całym zawirowaniu 8/9 edycyjnym dalej zostały przy battlu i się w jakiś sposób produkują. Wydają się więc bardziej odpowiednie o decydowaniu o przyszłości tego hobby.

Najlepiej to poczekajcie ile ośrodków zgłosi chęć robienia takiej imprezy. Bo patrząc na ilość to wyjdzie z 8 masterów w przyszłym roku (razem z dmp) :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Nic się nie działo od paru dni to założyłem głosowanie: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 4#p1451324
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Troche bez sensu, ale moze da się jeszcze to uratować.
Nie mogłeś chociaż edytować pliku Furiona o propozycje, których nie uwzględnił, i dac jako drugi dokument żeby był wybór na co ludzie mogą głosować?
Dlaczego w 5.3 nie ma opcji aktualnego rozwiązania - decyduje LL ?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

bo LL zdecydowac może zawsze. Generalnie zawsze głosowanie LL stoi nad regulaminem więc nie widzę potrzeby umieszczania w regulaminie zapisu, że "chyba, że głosowanie LL zadecyduje inaczej" w każdym punkcie ;)
Kalesoner pisze:Nie mogłeś chociaż edytować pliku Furiona o propozycje, których nie uwzględnił, i dac jako drugi dokument żeby był wybór na co ludzie mogą głosować?
Rozwiń myśl. Chodzi Ci o to co zamieściłem i tak w głosowaniu i miałbym napisać to samo drugi raz? Czy o coś innego co uważasz, że powinienem był zamieścić w głosowaniu a nie zamieściłem?
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

ślivek pisze:bo LL zdecydowac może zawsze. Generalnie zawsze głosowanie LL stoi nad regulaminem więc nie widzę potrzeby umieszczania w regulaminie zapisu, że "chyba, że głosowanie LL zadecyduje inaczej" w każdym punkcie ;)
Kalesoner pisze:Nie mogłeś chociaż edytować pliku Furiona o propozycje, których nie uwzględnił, i dac jako drugi dokument żeby był wybór na co ludzie mogą głosować?
Rozwiń myśl. Chodzi Ci o to co zamieściłem i tak w głosowaniu i miałbym napisać to samo drugi raz? Czy o coś innego co uważasz, że powinienem był zamieścić w głosowaniu a nie zamieściłem?
powinna być możliwość definitynego wyznaczenia już w tym głosowaniu LL jako organu decyzyjnego i tyle, nie wiem czego w tym nie rozumiesz?

chodzi mi o to, ze powinny być dwie opcje głosowania
plik Furka
plik Furka edytowany o wszystkie sensowne zmiany, które zignorował
prosto i przejrzyście
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Ach to. Jeśli uważasz, że to coś zmienia i wrzucisz plik to zalinkuję :)
Osobiście uważam, że takich plików powinno być więcej niż dwa jeśli chcesz by było jasno i przejrzyście. Każda z opcji w głosowaniu jest rozłączna. Czyli może przejść punkt 5.3 w jednej formie ale już punkt 2.2 czy 4.1 inaczej. Liczba kombinacji wszystkich jest dość spora...
Jeśli chcesz zrobić wszystkie wersje to i tak wątpię by ktokolwiek to przejrzał. A jak ktoś jest zainteresowany na tyle, że by właśnie przejrzał to uważam że mój zapis jest dość jasny - jedna zbiorcza propozycja i poszczególne punkty z alternatywnym zapisem.
Kalesoner pisze:powinna być możliwość definitynego wyznaczenia już w tym głosowaniu LL jako organu decyzyjnego i tyle, nie wiem czego w tym nie rozumiesz?
LL jest organem decyzyjnym zgodnie z punktem 3.8 i dalszymi. Nic w tej kwestii się nie zmienia w stosunku do poprzedniej wersji regulaminu.
Rozumiem, że uważasz, że należy przypominać w regulaminie, że głosowanie LL może wszystko zmienić? Jesli tak to dlaczego w tym akurat punkcie zamiast wielu innych. Myślałem, że mimo wszystko robimy jako takie porządki.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zapomniałęm juz o tym, że w ogole nie powinno być żadnego limitu na zgłoszenie wyników oprócz zakończenia sezonu, w zwiazku z czym odpada problem decyzyjnosci w tej kwestii. Dużo osób poparło ten pomysł, wiec dopisz go proszę do opcji.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Dodałem, dzięki za przypomnienie :)
Wciąż - jeśli chce Ci się (czy komuś) potworzyć jakieś pdfy czy inne dokumenty to zalinkuję choć osobiście nie czuję potrzbey :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Serio chcemy ograniczać liczbę masterów? Może jakiś ośrodek przy dobrych wiatrach zrobi dwa? Gracze i tak zagłosują nogami.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Stan pisze:Serio chcemy ograniczać liczbę masterów? Może jakiś ośrodek przy dobrych wiatrach zrobi dwa? Gracze i tak zagłosują nogami.
Mam identyczne zdanie - redukując liczbę masterow zwijamy hobby.

Moja propozycja to do 10 masterow w sezonie - zobaczymy ile będzie kandydatur a ludzie i tak głosują nogami.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Jest taka opcja w głosowaniu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Śliwku drogi
Głosowanie trwa do osiągnięcia wymaganej liczby głosów do określenia zwycięskich opcji.

Dyskusja w temacie: viewtopic.php?f=26&t=51800

1. Przyjęcie jako nowego Regulaminu propozycji: https://drive.google.com/file/d/0B_DcPz ... pvSmc/view
Za wyjątkiem punktów 2.2, 4.1, 5.3.
a) tak, b) nie, c) wstrzymuję się.

2. Punkt 2.2 (liczba wyników wliczających się do ligi):
(odpowiedź to dowolna liczba naturalna dodatnia. Najpewniej 8, 9, 10)

3. Punkt 4.1 (liczba masterów):
(odpowiedzi z zakresu 1-12 naturalne. Najpewniej 8, 9, 10)

4. Punkt 5.3 (Decyzję w sprawie zaliczenia turnieju, którego wyniki nie wpłynęły w terminie podejmuje koordynator ligii.):
a) koordynator decyduje, b) brak terminowości to brak zaliczonego turnieju, c) wyniki ze wszystkich prawidłowo zgłoszonych turniejów są automatycznie zaliczane o ile wysłane do koordynatora przed zakończeniem sezonu, d) wstrzymuję się.


5. Dopisać, że parowanie odbywa się domyślnie zgodnie z zasadami systemu szwajcarskiego opracowanego przez FIDE przyjmując tylko DP do sortowania z MP jako tiebreakerem, chyba, że w regulaminie turnieju jasno zapisane jest inaczej (aby uniemożliwić parowanie zawodników wedle opinii organizatora).
a) tak, b) nie, c) wstrzymuję się.
Trochę wiocha. Doktorantowi matmy nie przystoi! ;)
Dopisz proszę w jaki sposób wyłaniany jest zwycięzca.

Proponuję:
1. większością głosów
2. daj 3 opcje do głosowania 8, 9, 10. Wszystko inne jest oderwane od rzeczywistości. Sposób głosowania: STV*
3. daj 3 opcje do głosowania 8, 9, 10. Wszystko inne jest oderwane od rzeczywistości. Sposób głosowania: STV*
4. STV*
5. większością głosów.

*STV = Single Transferable Vote. Przykład:
W danym pytaniu jest 5 opcji wyboru: a, b, c, d oraz e.
Głos w STV to uszeregowanie wszystkich odpowiedzi w sposób od tej, którą popieram najbardziej do tej, którą popieram najmniej.
Przykładowy poprawnie oddany głos to: e>d>a>b>c
Czyli w tym przypadku nasz głosujący chciałby, żeby przeszła opcja "e", trochę mniej mu się podoba opcje "d" itd. aż do opcji z którą się nie zgadza "c"

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

4.4 Wszystkie decyzje Listy Ligowej podejmowane są zwykłą większością głosów w głosowaniach przeprowadzanych na forum Listy Ligowej.
...
4.6 Głosowanie jest ważne jeśli wzięła w nim udział przynajmniej połowa liczby przedstawicieli z dnia zakończenia głosowania.
4.7 W każdym głosowaniu na Liście Ligowej można wstrzymać się od głosu. Głos wstrzymujący tworzy niezbędne dla ważności głosowania quorum. W głosowaniach wymagających wyboru określonej liczby opcji zagłosowanie na inną ilość niż wymagana czyni głos nieważnym.
STV się narzuca, fakt. Co prawda nie wierzę by było dużo głosów w punktach 2 i 3 innych niż 8 i 10 ale racja.
punkt 4 był a,b,c ze wstrzymaniem się dopóki Kalesoner nie przypomniał o jeszcze jednej opcji.
Także zmienione :)
Obrazek

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

w STV jest jeden problem. zliczanie głosów.
wystarczy, żeby na 30 osób 16 wybrało opcje a przed b, ale wszyscy głosujący umieścili c na drugiej pozycji i robi się problem. co faktycznie zostało wybrane i jak to policzyć?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.


Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dodałem jeszcze jedno pytanie które nam umknęło odnośnie ilości masterow zaliczanych do ligi.
Proszę osoby które juz zaglosowaly o dodanie odpowiedzi na nowe pytanie.




Osobiście zostawilbym obecna liczbę 4 - po to żeby promować uczestnictwo w masterach - myślę że razem z punktem o 300 punktach za mastera pozytywnie wpłynie to na frekwencje.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Cieszę się, że środowisko skorzystało z propozycji i zaakceptowało regulamin LL.
Punkty uwzględnione w głosowaniu wrzucę do regulaminu.

Wynik głosowania o koordynatora będzie jednak miał pewne konsekwencje; np. punkty o 10 dniach na zgłoszenie wyników są bezcelowe, podobnie jak odwoływanie koordynatora w tym momencie też wydaje się bezcelowe.

Tym niemniej głosowanie to głosowanie, przerobię ten tekst żeby zgadzał się z wynikiem głosowania. Podejrzewam, że gdy zacznie to zawodzić i ludzie będą marudzili na nieaktualne wyniki w lidze, to zawsze można to zmienić. Zobaczymy, czas pokaże.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jeśli ludzie będą narzekać na nieaktualne wyniki w lidze to będą ścigać organizatorów. Nie ma problemu z wprowadzaniem wysłanych wyników.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Zaktualizowałem regulamin o wynik głosowania.

https://drive.google.com/file/d/0B_DcPz ... sp=sharing

Przegłosowane zmiany = w kolorze turkusowym.
Dodatkowo parę punktów zostało posklejane w jeden, albo zostały dokonane zmiany stylistyczne (w celu zmniejszenia objętości i zachowania spójności)

Uprzejmie proszę wszystkich zainteresowanych o przejrzenie tego regulaminu i zgłaszanie uwag w tym temacie.
Na tym etapie przyjmuję tylko uwagi stylistyczne + poprawki błędów, jeżeli takowe są.
Temat chcę zamknąć do 10 stycznia.

Miłego!

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

wyglada ok.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

ODPOWIEDZ