Zmiany w zaliczaniu turniejów (wątek na LL)

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Zmiany w zaliczaniu turniejów (wątek na LL)

Post autor: Kalesoner »

Brzmi normalnie i rozsądnie, tylko się tobie nie podoba. Spora różnica.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Dobrze, wytłumaczę dlaczego moim zdaniem nie brzmi to dobrze.

Jeśli piszesz, że nie uwzględnisz wszystkich pomysłów jakie zostały "rzucone" w tym temacie, to stawiasz się na pozycji osoby, która jest w stanie odróżnić pomysły złe od dobrych. Nie masz takich kompetencji i nikt Ci ich nie nadał. Sortując pomysły, które będą poddane pod głosowanie, de facto oddajesz głos przeciw w imieniu wszystkich osób posiadających głos, poprzez nie umieszczenie jakiegoś pomysłu. Dodatkowo zakładając, że twoje intencje są czyste jak łza, w tym przypadku, i że masz pewność, że dany pomysł jest zły dla środowiska/hobby, to możesz to tutaj napisać i używając logicznie poprawnej argumentacji przekonać ludzi posiadających głos na LL, że danego pomysłu nie warto popierać. Zakładając, że masz rację, ludzie, którzy będą głosować na pewno wezmą ją pod uwagę i zagłosują przeciw.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz mój punkt widzenia i to, co chciałem przekazać przez "nie brzmi dobrze".
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Latwiej nie wpisac pewnych kwestii do glosowania niz przekonywac do swoich racji, proste nie ;)

Jedyna pilna kwestia sa ligi lokalne. Ktora w zasadzie nie ma przeciwnikow, jedyne dyskusyjne to od ktorego sezonu je liczyc
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

JarekK pisze:Dobrze, wytłumaczę dlaczego moim zdaniem nie brzmi to dobrze.

Jeśli piszesz, że nie uwzględnisz wszystkich pomysłów jakie zostały "rzucone" w tym temacie, to stawiasz się na pozycji osoby, która jest w stanie odróżnić pomysły złe od dobrych. Nie masz takich kompetencji i nikt Ci ich nie nadał. Sortując pomysły, które będą poddane pod głosowanie, de facto oddajesz głos przeciw w imieniu wszystkich osób posiadających głos, poprzez nie umieszczenie jakiegoś pomysłu. Dodatkowo zakładając, że twoje intencje są czyste jak łza, w tym przypadku, i że masz pewność, że dany pomysł jest zły dla środowiska/hobby, to możesz to tutaj napisać i używając logicznie poprawnej argumentacji przekonać ludzi posiadających głos na LL, że danego pomysłu nie warto popierać. Zakładając, że masz rację, ludzie, którzy będą głosować na pewno wezmą ją pod uwagę i zagłosują przeciw.
Nie masz kompetencji, żeby ocenić kto ma kompetencje, a kto nie.

Regulamin jasno informuje kiedy coś jest głosowane. Podpowiem - nie zawsze wtedy kiedy chce tego Jarek. Chociaż z drugiej strony skoro taka idea padła w tym temacie, to pewnie trzeba to wrzucić do pakietu głosowań. Skoro wszystko jest warte głosowania, to to na pewno też!
3.5 Głosowanie zostaje przeprowadzone na wniosek Moderatora Listy Ligowej lub grupy co najmniej pięciu przedstawicieli.
Żaden z punktów, które wrzuciłeś do swojego posta nie został poparty przez pięciu przedstawicieli. Oznacza to, że nie mam obowiązku wrzucać go do głosowania. Deal with it. To, że Staszek napisał, że fajnie by było anulować ligę, a Wacek powiedział, że w sumie się jara, nie oznacza, że osoby posiadające głos na LL muszą teraz głosować czy taki pomysł jest wart uwagi.

Aby uspokoić wszystkich rewolucjonistów: będziemy czytać ten temat i jeśli jakiś wniosek uzyska co najmniej kilku orędowników wypowiadających się za koniecznością jego głosowania wyłapiemy te tematy i wrzucimy do następnego głosowania.*


*chyba, że będą całkiem wyjęte z pupy
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kalesoner pisze:Nie masz kompetencji, żeby ocenić kto ma kompetencje, a kto nie.
Te kompetencje ma każdy kto przeczyta regulamin.
Regulamin pisze:3.5 Głosowanie zostaje przeprowadzone na wniosek Moderatora Listy Ligowej lub grupy co najmniej pięciu przedstawicieli.
Przyznaję Ci rację. Moderatorzy, czyli aktualnie Ty i Laik możecie zakładać dowolne głosowanie.

Dodatkowo, po zapoznaniu się dokładnie z procedurą zgłaszam wniosek o przegłosowanie zmian do regulaminu jako jeden pakiet w formie, którą zaprezentowałem stronę wcześniej. Liczę na poparcie przynajmniej 4 osób posiadających głos na LL.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dlaczego nie uwzględniłeś w pakiecie mojego pomysłu, żeby głosować zawsze wszystko co chcesz? Przecież wszystkie pomysły muszą być uwzględnione! Nie masz kompetencji, żeby odrzucać jakiekolwiek pomysły!
:mrgreen:
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak sam przed chwilą wskazałeś, uprawnione podmioty (Moderatorzy lub 5 osób z LL) moze założyć dowolne głosowanie. Wiec Jarek ma i lobbuje za swoim, a Tobie jak zależy to se założ takie jak uznasz za stosowane

Skoro Ty masz w tyle jego propozycje, to chyba on Twoje też moze mieć nie ;) ?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Przecież to chyba zrozumiałe, że nie pytam na poważnie, tylko wyśmiewam koncept, że każdy zgłoszony pomysł jest warty głosowania...
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kaleson, przyjąłem twój merytoryczny argument o zapisie w regulaminie. Nie ma potrzeby sprowadzać mojej argumentacji do absurdu. Wytknąłem możliwość nadużycia, a Ty świetnie wyjaśniłeś, że jest metoda, żeby tej możliwości przeciwdziałać. Nie widzę więc sensu dalszej dyskusji na ten temat, szczególnie pozamerytorycznej. Teraz niech pozostali członkowie LL dadzą znać co o tym sądzą.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kalesoner pisze:Przecież to chyba zrozumiałe, że nie pytam na poważnie, tylko wyśmiewam koncept, że każdy zgłoszony pomysł jest warty głosowania...
Myślę, że za duzo już smieszkowania w tym temacie. Każda propozycja, która zdobedzie poparcie moderatora lub 5 członków LL jest warta głosowania. Po to chyba ten Regulamin pisaliście ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Jak dla mnie Jarekk ma rację, jesli chodzi o LL to masz mój głos co do zakładania tego głosowania więc potrzebujesz jeszcze tylko 4.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kalesoner pisze:Nie pali się, do końca sezonu jeszcze można i 6 głosowań zrobić.
To przydało by się jeszcze założyć głosowania na te tematy:

- miejsce na LL za frekwencję gracza na turniejach
- kluby, a województwa (na przykład wykreślamy opcję "zamiejscowych oddziałów klubu")
- kluby, a wymóg zagrania przynajmniej 4 turniejów przez przynajmniej 5 graczy
- zmiana wymogu przynajmniej 10 osób, żeby lokale dawały miejsce na LL
- czy znosimy limit turniejów w ogóle (każdy się liczy, a nie najlepsze 10)
- jeśli powyższe, to jakiś zapis to minimalnej ilości graczy, żeby nie spamować turniejami na 2 osoby
- co z pucharem za DMP? (1 strona tego tematu) zostajemy przy systemie 4+1? wpisujemy to w ogóle do regulaminu?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Głosowania i ich treść są zalezne od realnego zapotrzebwania na ich przeprowadzenie, a nie od Twojej opinii. Poprzednio udało Ci się zebrać jeden głos poparcia dla swoich głosowań. Być moze właśnie dlatego, że wrzucasz rzeczy bardziej i mniej istotne do jednego wora, rozmywając tym samym ciężar tych najbardziej ważnych punktów.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Zawsze, możesz wyłowić te ważniejsze i założyć głosowanie. Chyba, że uważasz, że żaden z ww. nie jest ważny dla ligi.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Wręcz przeciwnie, pare rzeczy mi się podoba, napisze więcej po pracy.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

moje odpowiedzi na kolorowo poniżej

- miejsce na LL za frekwencję gracza na turniejach - uważam, że LL jest miejscem przede wszystkim dla animatorów środowiska, którzy mają reprezentować na nim graczy, obecny system jest sprawdzony i działa
- kluby, a województwa (na przykład wykreślamy opcję "zamiejscowych oddziałów klubu") - zapis nikomu nie przeszkadza, a zapobiega ewentualnym nadużyciom
- kluby, a wymóg zagrania przynajmniej 4 turniejów przez przynajmniej 5 graczy - imo przeżytek, można usunąć
- zmiana wymogu przynajmniej 10 osób, żeby lokale dawały miejsce na LL - nie wiem po co pompować sztucznie ilość członków LL, nie podoba mi się ta propozycja, lokale są żeby na nich grać, jeśli ktoś chce wykorzystać lokale, żeby dostać się na LL, to niech robi porządne turnieje na 10+ osób
- czy znosimy limit turniejów w ogóle (każdy się liczy, a nie najlepsze 10) - brzmi ciekawie, nie wiem jak sam bym zagłosował, gdyby takie głosowanie zostało postawione, na pewno promuje to duże ośrodki, bardziej promowałbym graczy za wyjazdowe turnieje powyżej dajmy na to 100 km
- jeśli powyższe, to jakiś zapis to minimalnej ilości graczy, żeby nie spamować turniejami na 2 osoby
- co z pucharem za DMP? (1 strona tego tematu) zostajemy przy systemie 4+1? wpisujemy to w ogóle do regulaminu? przydałoby się w regulaminie, jeśli jeszcze nie jest
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kalesoner pisze:moje odpowiedzi na kolorowo poniżej

1. miejsce na LL za frekwencję gracza na turniejach - uważam, że LL jest miejscem przede wszystkim dla animatorów środowiska, którzy mają reprezentować na nim graczy, obecny system jest sprawdzony i działa
2. kluby, a województwa (na przykład wykreślamy opcję "zamiejscowych oddziałów klubu") - zapis nikomu nie przeszkadza, a zapobiega ewentualnym nadużyciom
3. kluby, a wymóg zagrania przynajmniej 4 turniejów przez przynajmniej 5 graczy - imo przeżytek, można usunąć
4. zmiana wymogu przynajmniej 10 osób, żeby lokale dawały miejsce na LL - nie wiem po co pompować sztucznie ilość członków LL, nie podoba mi się ta propozycja, lokale są żeby na nich grać, jeśli ktoś chce wykorzystać lokale, żeby dostać się na LL, to niech robi porządne turnieje na 10+ osób
5. czy znosimy limit turniejów w ogóle (każdy się liczy, a nie najlepsze 10) - brzmi ciekawie, nie wiem jak sam bym zagłosował, gdyby takie głosowanie zostało postawione, na pewno promuje to duże ośrodki, bardziej promowałbym graczy za wyjazdowe turnieje powyżej dajmy na to 100 km
6. jeśli powyższe, to jakiś zapis to minimalnej ilości graczy, żeby nie spamować turniejami na 2 osoby
7. co z pucharem za DMP? (1 strona tego tematu) zostajemy przy systemie 4+1? wpisujemy to w ogóle do regulaminu? przydałoby się w regulaminie, jeśli jeszcze nie jest
1. Z drugiej strony, jak ktoś mieszka w mieście, gdzie jest małe środowisko, ale jeździ wszędzie to nie ma realnie szansy na dostanie się na LL. Zabrania mu tego punkt 4 na przykład. Pytanie czy wolimy pozostawić organizatorów uprzywilejowanych, czy może jednak aktywnych graczy. Jednych i drugich brakuje.
2. Ten zapis nie jest respektowany aktualnie. Ani na potrzeby DMP ani na potrzeby LL. Także jeżeli wziąć sobie za punkt honoru respektowanie regulaminu, to zapis temu przeszkadza.
7. Nie jest.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

1 - możesz podać pare nickow osób z obecnego rankingu, które są w takiej sytuacji?
2 - nie jest respektowany, czyli jest łamany? przez kogo?
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

1 - ryk medaliki (Częstochowa), Twierdza Wrocław, Białystok, Sweet Reform, Lewa flanka (Mielec), Piotr Nowak (Nowy Sącz) - chyba starczy. Jak nie masz gdzieś 10 graczy i chęci robienia mastera, to nie masz szans bycia na LL i decydowania o kształcie ligi.
2 - Przykład masz na górze poprzedniej strony tego tematu (od 7go posta). Dodatkowo masz tam też całą moją argumentację.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

1 - No trudno, nie ma środowiska, nie ma turniejów, nie ma powodu, żeby decydować o pozostałych środowiskach. Chcesz decydować o masterach rób lokale lub mastery, chcesz robić mastery, po prostu je zgłoś, kandydatów i tak jest mało. Nie widzę powodu rozdmuchiwania sztucznie rozmiarów LL. Przypominam, że LL na bardziej wymagających zasadach potrafiło zgromadzić ponad 30 członków. Udział w LL jest "nagrodą" za animowanie środowiska.
2 - Chodzi o Underdogsów? ja tam widzę bardziej rozwiązanie w twoim punkcie 7 a nie 2, możesz powiedzieć dokładnie o co chodzi jesli nie o Underdogsów?
Obrazek

ODPOWIEDZ