Ranking 2018

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Re: Ranking 2018

Post autor: ślivek »

Hrabio co do tej premii sędziowskiej to ta 150 chyba i tak tylko dla jednego sędziego z turnieju nie? Nie lepiej zamiast automatyzować wpisywanie to po prostu sprawdzać czy tych 150 nie ma za dużo i zmniejszać do 100 jeśli już jakąś 150 występuje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Dzięki Hrabio:)

A czy jest opcja aby dało się ranking z komórki w trybie komórkowym oglądać? Jeśli nie włączę wersji komputerowej to nie widzę paska menu.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

ślivek pisze:Hrabio co do tej premii sędziowskiej to ta 150 chyba i tak tylko dla jednego sędziego z turnieju nie? Nie lepiej zamiast automatyzować wpisywanie to po prostu sprawdzać czy tych 150 nie ma za dużo i zmniejszać do 100 jeśli już jakąś 150 występuje?
Guldur pisał, że z premiami sędziowskimi sprawa wygląda tak:
do rankingu liczą się również premie sędziowskie – maksymalnie 2 premie. Premie sędziowskie są sklasyfikowane jako turnieje lokalne. Pierwsza premia sędziowska jest warta 150 pkt. Druga natomiast 100 pkt.
I chwilowo tak jest to ujęte w rankingu:
- nie jest sprawdzane czy był jeden czy więcej sędziów na turnieju; można zgłosić dowolną liczbę sędziów, którzy dostaną punkty
- każdy gracz, który sędziował turnieje będzie miał za pierwszy taki turniej w lidze policzone 150 punktów a za drugi 100 punktów. Kolejne turnieje, na których gracz był sędzią nie będą się liczyć do rankingu.
Glonojad pisze:A czy jest opcja aby dało się ranking z komórki w trybie komórkowym oglądać? Jeśli nie włączę wersji komputerowej to nie widzę paska menu.
Tak, wiem, że jest problem. Mam to wysoko na liście rzeczy do zrobienia - przystosowanie widoku do komórki :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

regulamin ligi pisze:7.4 Premie sędziowskie:
7.4.1 Wynoszą 100 punktów rankingowych zaliczanych z puli turniejów lokalnych.
7.4.2 Organizator turnieju klasy master nominuje osoby do otrzymania premii.
7.4.3 Do premii sędziowskiej mogą być nominowane tylko te osoby które wniosły znaczący wkład w organizację turnieju lub miały na turnieju funkcję sędziego
7.4.4 W przypadku gdy nominacja dotyczy Sędziego wybrane w sposób zgodny z 4.4.1, to nominowany gracz ma prawo wyboru, czy życzy sobie skorzystać z premii sędziowskiej czy mieć punktowany turniej tak, jak normalny gracz.
7.4.5 Jeżeli turniej klasy Master posiadał Sędziego Głównego, który jednocześnie nie był graczem na turnieju, to przysługuje mu premia Sędziego Głównego w wysokości 150 punktów rankingowych, zaliczanych z puli turniejów lokalnych. Dany uczestnik Ligi może otrzymać tylko jedną premię Sędziego Głównego w ciągu roku.
tutaj masz całość: viewtopic.php?f=27&t=15801
Teraz będę na wyjedzie najbliższy tydzień ale jak wrócę to zajrzę do kodu tego rankingu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

I tak zrobiłem najpierw a potem dostałem info, że jest inaczej i że w regulaminie nie zostały naniesione zmiany.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Hrabia pisze:I tak zrobiłem najpierw a potem dostałem info, że jest inaczej i że w regulaminie nie zostały naniesione zmiany.

W algorytmie podałem Ci dokładnie to co Slivek wkleił, więc powinno się zgadzać.

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

W algorytmie było to:
do rankingu liczą się również premie sędziowskie – maksymalnie 2 premie. Premie sędziowskie są sklasyfikowane jako turnieje lokalne. Pierwsza premia sędziowska jest warta 150 pkt. Druga natomiast 100 pkt.
Na podstawie tego co jest w regulaminie (co wkleił wyżej ślivek):
- nie ma ograniczenia do maksymalnie dwóch premii (albo nie umiem tego znaleźć)
- jest rozróżnienie na niegrającego sędziego głównego i pozostałych sędziów / organizatorów
- sędzia główny otrzymuje zawsze 150 p. pozostali zawsze 100 p.

Więc albo mamy:
- za pierwszą premię sędziowską w sezonie gracz dostaje 150 p. a za drugą premię w sezonie 100 p. kolejne premie sędziowskie nie liczą się do rankingu
albo
- gracz może dostać dowolną liczbę premii sędziowskich w sezonie. Punktacja jest uzależniona od "stanowiska": sędzia główny 150 p., pozostali 100p.

Chyba, że ma być jeszcze inaczej. Trzeba to wyjaśnić bo najwyraźniej trochę Was nie zrozumiałem :oops:
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Szczerze mówiąc to nie będę w stanie znaleźć zapisów, iż ograniczenie jest do maksymalnie 2 premii sędziowskich w sezonie. Być może to zostało zmienione i mi umknęło.

Na pewno to 150 pkt za sędziego głównego jest dla jednego gracza i dany gracz może te 150 pkt tylko raz na sezon otrzymać. To akurat można pilnować przy wpisywaniu wyników.

Tak swoją drogą - chyba jest coś jeszcze do poprawy w liczeniu punktów. Weź na przykładzie moich punktów. Mam 4 mastery i premie sędziowską za sędziowanie jednego. Ta premia sędziowska nie wlicza mi się do rankingu (sprawdziłem tez np. Konrada - również za Szczyrk mu się nie wlicza), natomiast jeden z masterów już mi się liczy za 1/3 pkt. - być może jest to kwestia tego, że algorytm traktuję tą premie jako turniej klasy master?)

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Ok to zrobię tak z premiami sędziowskimi:

- można dostać jedną premię za sędziego głównego na sezon (pilnowane podczas podawania wyników za turniej). Premia wynosi 150 punktów
- premia za sędziego liniowego wynosi 100 p. i można ich dostać dowolną liczbę w sezonie
- premie sędziowskie są liczone zawsze do puli turniejów lokalnych

Jak to poprawię to sprawdzę Guldur Twoją punktację czy już będzie ok.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Uprzejmie proszę o przesłanie wyników / zaktualizowanie rankingu o wyniki z DMP i Mastera w Zielonej Górze :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Milczek pisze:Uprzejmie proszę o przesłanie wyników / zaktualizowanie rankingu o wyniki z DMP i Mastera w Zielonej Górze :)
DMP jest w trakcie ("dzięki" RODO mam problem z odnalezieniem/sprawdzeniem czy istnieją/założeniem brakujących 74 ID :) ) - Guldur i Hrabia pomagają w temacie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Dojdziemy chyba do tego, że warunkiem rejestracji będzie podanie ID lub informacji o braku chęci klasyfikacji (i wtedy kod gracza 0000, jeśli system przyjmie ;) )
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Master w Zielonej już jest. Poprawiłem też liczenie premii sędziowskich na to co ostatecznie ustaliliśmy. Dajcie proszę znać jakby ktoś zauważył jeszcze błędy w liczeniu punktów.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie ma podglądu na klub w rankingu, a by się przydał.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Czy wyniki z DMP były zgłaszane do ligi? Nie wyświetlają mi się.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Zostały wysłane w ubiegłym tygodniu więc powinny się pojawić przy najbliższej aktualizacji.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

JarekK pisze:Nie ma podglądu na klub w rankingu, a by się przydał.
A także data ostatniej aktualizacji :)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Pojawiło się DMP, ale, z tego co patrzyłem , u każdego jest białe i się nie liczy...
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Był problem z liczeniem rankingu, ale przez weekend został naprawiony. Już powinno być ok.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

U mnie jest OK
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ