algorytm punktujący do rankingu

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

algorytm punktujący do rankingu

Post autor: Guldur »

Mamy trochę problem z algorytmem punktującym w rankingu - krótko mówiąc na razie nie działa i źle zlicza punkty.

Napisałem Hrabiemu jak powinny się punkty zliczać ale prawda jest taka, że nigdzie w regulaminie nie ma tego określonego. Coś mi się kojarzy, że były głosowanie w sprawie zwiększenia liczby turniejów drużynowych ale też tego nie widzę.

Poniżej wklejam jaki według mnie powinien być algorytm - prośba, aby ktoś mądry potwierdził / zakwestionował ten sposób liczenia - wtedy będzie można na stronę go wprowadzić.

Rozróżniamy 4 rodzaje turniejów
- lokalny
- master indywidualny
- master drużynowy
- master parowy

W rankingu liczymy 10 najlepszych turniejów danego gracza według następującego schematu:
- turnieje lokalne nie mają ograniczeń
- do rankingu w pełni liczą się maksymalnie 4 mastery, w tym maksymalnie 2 mastery drużynowe oraz maksymalnie jeden master parowy (czyli w rankingu mogą być np. 1 mastery indywidualny + 2 mastery drużynowe + 1 master parowy)
- każdy master powyżej 4 (a dla masterów drużynowych powyżej 2 oraz parowych powyżej pierwszego), który nie wlicza się już do rankingu danego gracza (np. dany gracz ma lepsze wyniki z innych masterów) liczą się do rankingu jako turnieje lokalne z jednym zastrzeżeniem, iż punkty za nie zdobyte są dzielone przez 3 (np. jeśli gracz na masterze, który nie wlicza się do jego najlepszych turniejów zdobył 150 pkt. to za ten turniej sklasyfikowany jako lokal na potrzeby rankingu dany gracz otrzyma 50 pkt, o ile nie ma lepszych wyników z innych lokali)
- do rankingu liczą się również premie sędziowskie – maksymalnie 2 premie. Premie sędziowskie są sklasyfikowane jako turnieje lokalne. Pierwsza premia sędziowska jest warta 150 pkt. Druga natomiast 100 pkt.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

A co z lokalem parowym i drużynowym?
Premia sedziowska za 150 nie miała być przyznawana tylko raz na gracza ale tylko jeśli master miał 60+ graczy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Od kilku lat na masterach liczyła się 1 drużynówka. Nie kojarzę, żeby się w tym roku coś zmieniło w tym temacie.
Obrazek

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Lokalne nie mają znaczenia - wszystkie są takie same i wszystkie się wliczają, więc nie ma sensu ich dzielić.

A z tymi drużynówkami masterowymi jak jest? Mi się wydawało, że jeden ale też i kojarzę, że było głosowanie by to zwiększyć.

edit
Znalazłem w archiwum głosowanie - więc są 2 drużynówki.
"Głosowanie zakończone, zagłosowało 11 osób.

Wyniki:
1 a) 4
1 b) 5
1 c) 2

2 a) 2
2 b) 9

3 a) 10
3 b) 1

4 a) 4
4 b) 7

Czyli do do rankingu będziemy liczyć max 2 druzynowki a ligi lokalne będą zrownane z turniejami lokalnymi. Obydwie zmiany wchodzą w życie od przyszłego sezonu. Dziękuję za udział."

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Czy algorytm działa poprawnie? Laikowi zaliczyło mastera w Poznaniu (za 230) a nie zaliczyło Smoka Wawelskiego (drużynówka, 242), choć jak rozumiem dwie masterowe drużynówki mogą byc liczone do rankingu?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Zdecydowanie nie działa.

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Do dzisiaj jeszcze odzyskiwaliśmy dane po awarii strony. Teraz już powinno być ok. Dzięki za czujność :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

ODPOWIEDZ