ETC 2018

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ETC 2018

Post autor: Guldur »

Widzisz Macias - podobnie jak sędziowie nie ogarnąłeś zasad punktowania i wyników.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

IMO to jest krótka piłka. Po turnieju jesteśmy cywilami a nie graczami. I tyle.
Niestety to nieprawda. Wie to każdy kto choć minimalnie śledzi jakąkolwiek dyscyplinę sportu.
Zwróciłbym tylko uwagę, że ten "zgniły zachód" może nam zbanować drużynę i/lub graczy. I co wtedy? Uniesiemy się honorem i nie pojedziemy, głęboko w duszy wiedząc, że jesteśmy najlepsi?
Pojedziemy jako Congress Poland
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Robson pisze:
Pojedziemy jako Congress Poland
albo jako UN jeśli będzie nieparzyście 8)

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Niech Abrasus oświadczy, że jest kobietą, co Szwedzi powinni od razu uszanować . I wyjdzie że Kobieta górowała nad Fudziminem i poplotkowała sobie na temat małżeństwa.

A tak swoją drogą, to Ci z zagramanicy to piszą takie bzdury, że rynce opadają.

Szkoda na cokolwiek im tam odpisywać , najlepiej by było olać temat i niech sobie kłapią, tym bardziej , że dostrzegam tam kółko wzajemnej adoracji - jak i chyba w całym projekcie 9 age.
Obrazek


Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Albo_Albo pisze:Ważne żeby opisać to na forum ETC

http://etc.xobor.com/t763276f3-Captain- ... viour.html

Dobrze by było aby spróbować wyeliminować Fjugina z sędziowania w Nowym Sadzie za rok o ile to możliwe.
Poza wszystkim Konrad powinien publicznie przeprosić sędziego za zachowanie, które wynikało z emocji. Tylko na tym ugra na +.

Poza PR powinniśmy także mieć więcej ludzi na wyższych stanowiskach w T9A i w ETC. Jak widzę aktywność tu na BP jest wysoka, więc czemu nie przełożyć tej aktywności na coś co przyniesie profity? Pamiętajcie że PR robi się także zakulisowo jeśli w projekcie i w ETC będzie dużo Polaków, będziemy mocni a i pyskówki na forach nie będą nam straszne. Miast się kłócić między sobą może niech każdy poszuka i zgłosi się do czegoś w T9A?
Pisałem także że NIE MOŻNA DOPUśCIĆ aby sytuacja z Konradem przesłoniła sytuację ze ZŁYM sędziowaniem.

Rzadko siebie cytuję, praktycznie nigdy ale chyba jednak muszę, nie ma co powielać błędów Korwina, ergo macie rację ale nie zawsze racja wygrywa wie to każdy polityk i korposzczur, także w biznesie jest podobnie stąd czasami trzeba zrobić Napoleonowski krok w tył aby wygrać wojnę

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Proponuje tym ambitniejszym graczom aby przejechali się na kolejne ETC i wzięli sprawy w swoje ręce. Można się dołączyć do innych składów albo pojechać na ESC i walczyć o nasze dobre imię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Official statement from Team Denmark!

First off all we had a blast of a tournament, and loved being in Zagreb.
We always love playing team Poland and we are looking forward to doing so, next year!

This brings me to the overall situation.


First: The Witchhunt
I feel really bad that Poland have been subject to an online witchhunt,
most players and any players from Poland I have played have always been good sports and very funn to play against.
So please everyone, if you have any problems with individual players, call them out and not the whole country!

Second: Who wins the ETC
We feel it were the right decision to go by uncapped points, Both in comparison to former years and for the fact that
victory points was not counted in all games! - we do however understand the disapointment from the polish team!

Third: The situation with Konrad against the referees
While i like Konrad as a person and love playing against him, we Team Denmark find it clear that he stepped way over the line.
While their is two sides of every story, we believe more in Eriks statement, than in team Polands, which in our view fails to even adress the real issue and neglects the overall discussion about behaviour. We are a bid dissapointed in Team Polands Response!
The situation was explained to us by firsthand witnesses, and the behaviour should not be tollerated in our community(the same behaviour in any worksplace would get you fired on the spot)
We need to make sure this is a single instance and not something that can be used to intimidate or alienate the judges(or any other person) in the future.
As a result of this team Denmark see no other solution than to put a ban on Konrad for ETC2019

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Miło z ich strony. Duńczycy są w porządku.
Fajnie, że nas bronią, ale szkoda, że chcą bana na Konradzie.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Szybka korekta ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Raczej niedopisanie ;)
Bardziej skupiłem się na ich wyraźnej obronie wizerunku Polski.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

szkoci olewaja cala ta afere 8)

Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Czy to znany absztyfikant Crusa i kochanek Karleego - Woody? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 9 sie 2018, o 09:06 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Woody jest Irlandczykiem:)

Ja zdarzylem nie patrzeć się natce cześć ceremonii :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Hello All,

There seem to be a number of issues at debate here. I have read the Polish statement and agree with Sweden that it does not seem to dispute the statement of facts raised, but instead tries to rationalize it in the context of the disputed decision.

Judges donate their time and effort to be involved in ETC, and already have to be involved in every dispute and argument that arises. It is an extremely difficult job by itself. Indeed, while I might be able to understand frustration or even anger at a judge for a disputed ruling, becoming aggressive and intimidating is NEVER justified in these situations, and the involvement of a family member of a judge is completely 100% unacceptable. Even in the absence of physically harming anyone, it seems that Konrad's behavior in this instance seriously crosses a line.

In addition, this was not an isolated incident of unsportsmanlike behavior. Team USA played Team Poland in the first round of the tournament, and there were a number of extremely contentious games, with multiple instances in which our players felt that their opponents were actively attempting to cheat (one episode which i personally witnessed). Specifically, these games involved Furion and Konrad. In both games, multiple judges needed to be called multiple times for poor play and consistently ruled for the USA players. Team USA will be sending a list of these instances to the ETC chairmen for their consideration. Nor, as I hear, were we the only team in which there were issues with these specific players, as I have heard multiple teams who played Poland this year had similar experiences. It also seems to be part of a larger pattern, as there have been well documented issues in multiple past ETCs as well. This seems to be not an isolated incident, but a pattern of persistent abuse that needs to be stopped, unless we want to be in a similar position in 2019. Clearly past efforts have been unable to curtail this behavior so something else must be done.


Ryan Capps,
Team USA (c)
Ciekawe czy do listy wałów dopiszą proszenie o wodę po Polsku przed grą :roll:
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Długo zastanawiałem się nad zaistniałą sytuacją i choć nie chciałbym niczego doradzać pomyślałem co ja bym zrobił będąc na miejscu Konrada. Rozumiem jego wzburzenie, nawet gniew, ale minęło już trochę czasu, emocje nieco opadły i włączył się zdrowy rozsądek. Ja bym najzwyczajniej przeprosił żonę sędziego i jego samego, ale nie publicznie tylko prywatnie. Żeby pokazać tym osobom że nie przepraszam na pokaz i dla własnych korzyści ale dlatego że czuję żę powinienem. Ponieważ nawet jeśli nie myślę że zrobiłem coś złego to myślę o tym jak zostało to odebrane, przez same te osoby, ponieważ przepraszamy nie za to co myślimy że zrobiliśmy ale za wytrącenie drugiej osoby ze strefy komfortu i bezpieczeństwa. Później przeprosiłbym "innych zainteresowanych" za zaistniałą sytuację, za pogorszenie atmosfery która jest przecież dosyć kluczowa w przypadku wspólnego hobby, choć oczywiście nie tylko. Zaznaczyłbym również że jestem gotów ponieść konsekwencje tego co zrobiłem( choć nadal mogę się nie zgadzać z oglądem innych osób)

Teraz co do wizerunku Polski na tym turnieju. To jest trochę jak z legendą garść faktu tu, okruszek tam całość obrosła smakowitą panierką plotek i wyolbrzymiania. Czy ten wizerunek jest krzywdzący - na pewno tak jak inne stereotypy. Czy bezpodstawny - niestety nie. Być może to jest wina kultury gry, być może brakiem umiejętności komunikacyjnych, na pewno odrobiną niedbałości i nonszalancji. Być może zwykłą spiną, która pogarsza atmosferę. BYć może tym zż ktoś za bardzo chce wygrać ( sam tak mam ;) ) Może też jest jednak ziarno prawdy w drobnych wałeczkach - na pewno nie brakuje ich również indziej. Ale mając te wszystkie elementy tworzące dość wybuchową mieszankę, lub chociaż część z nich wrażenie jest negatywne
Obrazek

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

ale ciule z tych hamurgerów

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

AndrzejAndrzej pisze:ale ciule z tych hamurgerów
dobrze ze Ty jestes kulturalny

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

malfoj pisze:
AndrzejAndrzej pisze:ale ciule z tych hamurgerów
dobrze ze Ty jestes kulturalny
Malfoy mistrz :-({|=
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Nie każe przepraszać Konradowi za to że kogoś pobił czy zwyzywał ale skoro wielu świadków uznało jego postawe za agresywną to chociażby za to można by przeprosić i przy okazji wyjaśnić sytuacje. Chyba nie zaszkodziłoby to napisać np słowami, że: wyglądało to jak atak? Przykro mi że tak to wyglądało... W skrócie bardziej przeprosić za to jak to wyglądało niż za realne szkody.
Obrazek

ODPOWIEDZ