ETC 2018

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Re: ETC 2018

Post autor: Albo_Albo »

Frederik organizuje turnieje w Herford o ile sie nie myle nie mniej jeszcze kilka takich ośiwadczeń a większość ludzi przeczyta więcej tekstu niż jest w Chłopach Reymonta :)

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

AndrzejAndrzej pisze:Wow, niezła wypowiedź. Nie wiem kim ten Frederick jest z zawodu, ale widać że zna się na pisaniu tego typu wypowiedzi :)
"What do you do for a living?
Director and Manager of a Sportsclub"
Przyznam że spodziewałem sie czegoś większego XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Mamut pisze:
AndrzejAndrzej pisze:Wow, niezła wypowiedź. Nie wiem kim ten Frederick jest z zawodu, ale widać że zna się na pisaniu tego typu wypowiedzi :)
"What do you do for a living?
Director and Manager of a Sportsclub"
Przyznam że spodziewałem sie czegoś większego XD
FC Bayern to mało? 8)

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Albo_Albo pisze:
Mamut pisze:
AndrzejAndrzej pisze:Wow, niezła wypowiedź. Nie wiem kim ten Frederick jest z zawodu, ale widać że zna się na pisaniu tego typu wypowiedzi :)
"What do you do for a living?
Director and Manager of a Sportsclub"
Przyznam że spodziewałem sie czegoś większego XD
FC Bayern to mało? 8)
Zależy czy chodzi mu o sportsclub jako Bayern czy o sportsclub jako siłka XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

ślivek pisze:wiedziałem że ktoś się czepnie tego "initial ruling" i zwracałem na to uwagę. To poprostu niefortunne sforułowanie.
od lat stosowano cap > uncapped > vp. dawano karniaki wprost do punktów (czyli w praktyce cap to było cap+dodatki a uncapped to uncapped+dodatki).
W momencie kiedy Furek po raz pierwszy zwrócił uwagę, że to chyba nie tak i poddał w wątpilwość, że chyba powinno być samo capped (bez penalties) jako pierwszy tie-breaker to wtedy pojawił się "initial ruling", że nie, zostajemy przy tym co jest. Po prostu w dalszych dyskusjach nie udało się zmienić zdania większości sędziów stąd pozostali przy "initial ruling".
tournament pack z t9a (napisany w 2017 bodajże) wprowadza (w nie do końca w pełni jasny sposób) total > battle > vp likwidując coś takiego jak uncapped całkiem. Nawet jakby pozostać przy rozdzieleniu capped a uncapped to powstało by coś takiego jak total > capped > uncapped > vp.
Stąd trzy systemy w sumie:
1. total > capped > uncapped > vp (total to capped + penalties)
2. total > battle > vp (total to battle+penalties)
3. cap > uncapped > vp (penalties w cap i uncapped)
(oraz dla pełnego obrazu: battle > vp z penalties w battle włączone ale tego nikt nie sugerował).
Do tego system 4. total > vp > vp (czyli 2 ale z błędem)
To co jest stosowane od lat to 3.
To co dało się wyczytać z tournament packa dla singli (oraz naprawiając błąd w drużynówkach) to 2. Jeśli czytamy dosłownie z błędem to 1. Jeśli doszukujemy się, że błąd w zapisie na drużynówki jest większy to można myśleć czy nie wprowadzić systemu 1. Nie mniej podaczas samej dyskusji raczej nikt tego nie proponował i nie miało by to znaczenia za bardzo (nie różniło by się na potrzeby tej sytuacji od 2).

Wzięto 3 bo "każdy to wie" a dodatkowo tournament pack był napisany z błędem (napisane 4, chodziło o 2 co wciąż brzmi jak bullshit bo niektórzy woleli by 1).

Mam nadzieję, że teraz jasne.
Kończmy już to :)

a) Od lat stosowano: Total(cap+dodatki) > uncapped > VP
b) Od 2017 weszło (niezauważenie): total > battle > vp (w praktyce to: total(capped+dodatki)> capped > VP) mimo swojej premiery przed ETC 2017 na JPG przytoczonym wczesnej na ETC 2017, użyto opcji "a".

ślivek pisze:...
1. total > capped > uncapped > vp (total to capped + penalties)
2. total > battle > vp (total to battle+penalties)
...
To co dało się wyczytać z tournament packa dla singli (oraz naprawiając błąd w drużynówkach) to 2. Jeśli czytamy dosłownie z błędem to 1.
Czemu czytając dosłownie to 1?

https://docs.google.com/document/d/1juO ... ctxzk/edit#
The winning team will be determined based on the total amount of battle points combined with the total score for potential hobby points...

In the case of a tie the victory points will be used to determine the winner, if there is still a tie the victory points will be used to determine the winner, if there is still a tie the winner will be determined by a coin flip.
tu jest Total>VP>VP, ale "wiemy" ze intencja była "total > battle > vp". zgadza się?

Wracając do sedna i tego co przytoczyłeś w ref statement, użycie:

total > capped > uncapped > vp (total to capped + penalties)

wydaje się być samowolką... ani to stare, ani to nowe, ani to z singla...

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Przecież napisałem "dla singli".

A to co zdecydowano to własnie nie samowolka tylko dokładnie stare.
To co napisałeś total> capped > uncapped > vp by wyszło jakbyśmy wzięli to co w tournament packu i dodali uncapped. Właśnie brak uncapped był najmniej spodziewany. Nie mniej wciąż dodając te uncapped to jasne jest, że idea rulespacka była taka by karniaki wliczać tylko w total score a dalej lecieć punktami (czy biorąc zcapowane i niezcapowane, czy same zcapowane, czy też biorąc też vp czy jakąkolwiek inną konfigurację).
Obrazek

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

ślivek pisze:Przecież napisałem "dla singli".

A to co zdecydowano to własnie nie samowolka tylko dokładnie stare.
To co napisałeś total> capped > uncapped > vp by wyszło jakbyśmy wzięli to co w tournament packu i dodali uncapped. Właśnie brak uncapped był najmniej spodziewany. Nie mniej wciąż dodając te uncapped to jasne jest, że idea rulespacka była taka by karniaki wliczać tylko w total score a dalej lecieć punktami (czy biorąc zcapowane i niezcapowane, czy same zcapowane, czy też biorąc też vp czy jakąkolwiek inną konfigurację).
czyli:
ślivek pisze: We therefore decide that we cannot use tie breakers from the tournament pack and instead use our initial ruling:
1. Capped battle points, to which penalties are added
2, Uncapped battle points
(3, Victory points)
Oznacza ze tu napisałeś total > uncapped > VP.

A nie, jak mi się wydawalo, wymieniłeś tie breakers użyte (initial ruling for tie breakers) czyli w praktyce -Total > capped > uncapped > VP czyli samowolkę.

Troszeczke sie nie zrozumielismy :)

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

A tak całkiem swoją drogą - armia Xargosa była w czystej topce w kwestii jakości malowania. Naturalnie sporo armii miało super konwersje które pewnie dla przeciętnego odbiorcy przyćmiły by zwyczajnie poziom pomalowania. Ponadto to co się liczyło do Best Painted to była jakość całej drużyny a nie jednej armii stąd dużo gorszej jakości pozostałe armie nie pozwoliły by team poland stawał w szranki z innymi w tej kategorii.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Leoh pisze:tu jest Total>VP>VP, ale "wiemy" ze intencja była "total > battle > vp". zgadza się?
Co śmieszniejsze dzięki statementowi Frederica wiemy że intencją było "Total>VP>coin flip" :P
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

ślivek pisze:A tak całkiem swoją drogą - armia Xargosa była w czystej topce w kwestii jakości malowania. (...) dużo gorszej jakości pozostałe armie nie pozwoliły by team poland stawał w szranki z innymi w tej kategorii.
Wybacz Artur, ale to wina Gąsiora! Takiego ciulowgo courta mi pożyczył że nas ujebali :( Weź się ogarnij Paweł bo przez Ciebie Artur nie wygrywa nagród na najlepszego hobbyste! A już nawet Laik miał plastikowego, a nie wirtualnego jelenia!

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Mamut pisze:
Leoh pisze:tu jest Total>VP>VP, ale "wiemy" ze intencja była "total > battle > vp". zgadza się?
Co śmieszniejsze dzięki statementowi Frederica wiemy że intencją było "Total>VP>coin flip" :P
Smieszne. Fred "cos sobie" pisze, nikt tego nie czyta(te same bledy przez 2 lata, gosc ma w ogole inna intencje), Fred nie patrzy na wyniki (zobaczylby uncapped). Ciekawe czy zna imiona swoich dzieci, czy moze ma wyjebane... :)

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ślivek pisze:A tak całkiem swoją drogą - armia Xargosa była w czystej topce w kwestii jakości malowania. Naturalnie sporo armii miało super konwersje które pewnie dla przeciętnego odbiorcy przyćmiły by zwyczajnie poziom pomalowania. Ponadto to co się liczyło do Best Painted to była jakość całej drużyny a nie jednej armii stąd dużo gorszej jakości pozostałe armie nie pozwoliły by team poland stawał w szranki z innymi w tej kategorii.
czyli Kosa odwalił dobra robotę :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Armia Xargosa to chyba dzieło wspólne wielu osób :P Ale efekt ejet bardzo w pytke w sumie zwłascza niektóre modele to perełki wśród pereł :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Nie gram, nie jeżdżę od trzech lat, więc pewnie nie zobaczę na żywo, ale może ktoś ma zdjęcia lub link do zdjęć? I się nim podzieli?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

na b jest temat Kosy o malownaiu jak nzjadziesz tam orki to duze prawdopodobienstwo to armia Xargossa

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

-Qc- pisze:Armia Xargosa to chyba dzieło wspólne wielu osób :P Ale efekt ejet bardzo w pytke w sumie zwłascza niektóre modele to perełki wśród pereł :P
owszem, nie wszystko malowałem ale wszystko unifikowałem chwilę przed etc :)

@Pająk, ogólnie to wygląda tak:
https://goo.gl/photos/xhYEn2MS5ZLMZ6vo7
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Ładne, ciekawe squigi. A ktoś z naszej kadry miał własnoręcznie robione modele?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Kosa pisze:
-Qc- pisze:Armia Xargosa to chyba dzieło wspólne wielu osób :P Ale efekt ejet bardzo w pytke w sumie zwłascza niektóre modele to perełki wśród pereł :P
owszem, nie wszystko malowałem ale wszystko unifikowałem chwilę przed etc :)

@Pająk, ogólnie to wygląda tak:
https://goo.gl/photos/xhYEn2MS5ZLMZ6vo7
Świetnie to wygląda, szczególnie gigant i golem :-)

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Już nawet w temacie głosowania zaczynają beke z tych co zaczęli całą tą gównoburze :D Tak czy inaczej, wygląda to coraz lepiej dla polskiej repy

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

AndrzejAndrzej pisze:Już nawet w temacie głosowania zaczynają beke z tych co zaczęli całą tą gównoburze :D Tak czy inaczej, wygląda to coraz lepiej dla polskiej repy
przyglądamy się tym samym wydarzeniom? u mnie Konrad ciągle na emeryturze a Fred zapowiada wzmożoną prace intelektualną... (total>coinflip?)

#weekend - troll mode on :)

ODPOWIEDZ