ETC 2018

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: ETC 2018

Post autor: Furion »

To już było dyskutowane. Nie wyrzucamy swoich za burtę.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Furion pisze:To już było dyskutowane. Nie wyrzucamy swoich za burtę.
Bardzo słusznie. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo nie o to chodzi.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

swieta_barbara pisze:Fryderyk spakował swoje makiety
Fryderyk to jest ten koleś z Herford od tych 200 mat wyspa skarbów z playmaty.pl?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Raczej 100 mat. Tak, to ten.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

esgaroth pisze:
swieta_barbara pisze:Fryderyk spakował swoje makiety
Fryderyk to jest ten koleś z Herford od tych 200 mat wyspa skarbów z playmaty.pl?
Tak, to ten. Tyle że chyba nie byłeś w Herford.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

nie, nie byłem, tak tylko podpytuje, oni to jakimś klubem zrobili składkę czy koleś ot tak kupił sobie 100 mat? xD

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

On robi te turnieje z 5 lat. Stopniowo kupili, np. 2 lata temu nie na każdy stół mieli.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Przypomnienie sobie passów do tego konta trochę mi zajęło, ale miałem taką potrzebę napisania tego posta, że w końcu się udało :)

Po pierwsze gratulacje chłopaki za świetną grę. Pokazaliście zajebistego skilla. Co roku, mimo, że nic się nie znam na 9th Age, na bieżąco czytam wszystkie doniesienia o ETC, nie inaczej było tym razem, świetnie było sobie pokibicować.

Natomiast bardzo przykro mi się czyta ten wątek, szczególnie wypowiedzi Kalesonera i podobne tego wydźwięku. Jedyne wyjaśnienia takiego zachowania jakie mi przychodzą do głowy są dwa:

1) trudno jest się wczuć w sytuację naszych reprezentantów, którzy cały turniej grali pod niesamowitym naciskiem. Warunki takiej gry, połączenie odpowiedzialności za pokładane w nich nadzieje oraz wyraźna niechęć części graczy i niektórych sędziów muszą być cholernie trudne i nie dziwię się, że pod koniec, w emocjach, niektóre rzeczy mogły być niedopatrzone czy zrobione lepiej - zdaje się Dziedzic wypunktował, jak, idealnie, powinno wyglądać odebranie medalów przez naszą repę w takiej sytuacji. Ciekawy jestem natomiast czy samemu, będąc w tej sytuacji, dokładnie tak chłodno by to wykalkulował i właśnie w ten sposób postąpił. Podobnie, pojawiają się hasła, że trzeba było nie dostawać żółtych kartek, "patrzmy najpierw na siebie". Przeczytałem za co Rince dostał kartkę i dla mnie to jest cholerna kpina. Panowie cały turniej mieli pod górkę, co wielokrotnie podkreślali, ale niektórzy całkowicie to pomijają, oczekując jedynie chłodnych, wykalkulowanych zachowań. Mi wydaje się to bardzo trudne.

2) wydaje mi się również, że po prostu sytuacja na ETC zaburza niektórym wygodny światopogląd, że wszyscy są dla nas mili i kochani, tylko polaki-cebulaki niszczą wizerunek polszy i oczywiście nasi rodacy z dziczy nie potrafią się zachować w cywilizowanych, oświeconych kręgach. W tym przypadku, nasi panowie na pewno są sami sobie winni! Wygodniej to założyć, niż zmusić się do zmian w postrzeganiu świata, który nie zawsze jest taki sprawiedliwy :) . Sorry, ja wierzę w to co napisali chłopaki, mieli ewidentnie pod górę i szereg zachowań wobec nich było cholernie niesprawiedliwych. I, przede wszystkim, mają prawo się czuć pokrzywdzeni. Nie tyle nie zdobyciem 1 miejsca, co stania się ofiarą polowania na czarownice.

Do czego dążę? Przykro mi, że reprezentanci, którzy dali z siebie wszystko, na pewno od cholery ćwiczyli, a potem zrobili zajebisty wynik na turnieju, gdzie każdy im się patrzył na ręcę i tylko czekał by udowodnić wała, od swoich kumpli otrzymują kolejną porcję zjobki. Nie takie oświadczenie, nie takie odebranie medali, ktoś był niemiły (niemiły, na litość Boską, nikt nikomu nie jebnął). Jeszcze wyskakuje taki, który twierdzi, że przez nich sobie nie zagrał bitwy online i to wina naszej repy, a nie tego skretyniałego przeciwnika. Mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Brakuje mi tu pewnej jedności, chłopaki od nas wszystkich powinni otrzymać niesamowite wsparcie, a ci po powrocie dalej nie mogą się uwolnić od niefajnych emocji.

Liczę, że sytuacja się poprawi, emocje opadną a za rok znowu wybierze się najlepszych z najlepszych by nas reprezentowali w wyścigu po złoto. Jestem z Wami chłopaki i jeszcze raz gratulacje!

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018, o 17:53 przez Dziedzic, łącznie zmieniany 2 razy.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Pawel, wez juz daj sobie spokoj.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Dziedzic, wyloguj się i idź się przejść na spacer.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

#outofsnickers
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Dawać raporty reszta !

Co do sytuacji: Furion i Konrad nie dbali nigdy aby przeciwnicy czuli się dobrze w grze z nimi. Mają na pewno wiele zalet ale bycie twardym nie zawsze wtedy kiedy trzeba pokutuje.

Wydaje mi się, że wszyscy tutaj macie jeden błędny paradygmat przez który patrzycie na sytuacje.

Myślę że działania środowiska międzynarodowego są wypadkową powyżej opisanego zagadnienia jak i kwestii chęci wygrania z tymi zamocnymi Polakami.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

dlaczego za rok nie można by wystawić Team Litwa? te parę sfrustrowanych osób które się nie załapało na kadrę miało by drugi skład, z Olsztyna do Wilna nie jest tak daleko xD

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Wilno to Polska, to nie wiem czy dwa teamy Poland przejdą
_______________________________

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wilno to nie jest Polska, wroclaw to nie Niemcy.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Kaleson ma akurat lsporo racji, natomiast oczywiście jakiekwiek przejawy krytyki budzą od razu syndrom obrony Częstochowy (co ciekawe, nie u samych reprezentantów, tylko u innych osób, które także na turnieju nie były). Jasne, łatwiej mowic o nagonce niz się zastanowić, czy słynne 1:27 to faktycznie zwycięstwo... dlatego ja, nie będąc na turnieju i nie mając don żadnych pretensji, nie będę się wypowiadał, bo to nie ma żadnego sensu.

Tak czy siak utwierdzam się w przekonaniu, ze ETC w ogólnym rozrachunku bardziej hobby szkodzi, niż pomaga.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

A taka tu dyskusja geograficzno polityczna była ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Glonojad pisze: Tak czy siak utwierdzam się w przekonaniu, ze ETC w ogólnym rozrachunku bardziej hobby szkodzi, niż pomaga.
Czasem też mam takie odczucie, jednak trzeba pamiętać, że gdyby nie ETC to pewnie tego kawałka hobby w ogóle by nie było...

A sytuacja po ETC... wpisuje się w pewną Tradycję.
https://youtu.be/-qs_WUdZVcc?t=57s

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

To trochę jakby twierdzić, że mistrzostwa świata w piłce nożnej szkodzą piłce nożnej.

ODPOWIEDZ