Selekcja 2019

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Re: Selekcja 2019

Post autor: Laik »

Wieczorem zwróciła się do mnie jeszcze jedna para więc dajmy czas do wtorku.

Myślę że można już wrzucać swoje programy, głosowanie założę w piątek i potrwa do końca następnego tygodnia, zobaczymy kto jeszcze pamięta o istnieniu LL :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

skoro sie zglosila jedna para, to nie mozesz jej wrzucic teraz? jaki tu ma sens zwiekszanie czasu?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Laik pisze:Wieczorem zwróciła się do mnie jeszcze jedna para więc dajmy czas do wtorku.

Myślę że można już wrzucać swoje programy, głosowanie założę w piątek i potrwa do końca następnego tygodnia, zobaczymy kto jeszcze pamięta o istnieniu LL :)
i zaczyna się kombinowanie
Trzymaj sie terminów, które sam wyznaczyłes, albo przestań sie tym zajmować. Oryginalny termin był do piatku, tylko edytowałeś posta. Na szczęście nie jesteś jedynym modem LL.

Założę głosowanie dziś o północy i dam czas na głosowanie do 21/10.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Shino pisze:skoro sie zglosila jedna para, to nie mozesz jej wrzucic teraz? jaki tu ma sens zwiekszanie czasu?
i nie jedna tylko co najmniej dwie pary :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Glegut pisze:
Shino pisze:skoro sie zglosila jedna para, to nie mozesz jej wrzucic teraz? jaki tu ma sens zwiekszanie czasu?
i nie jedna tylko co najmniej dwie pary :)
do Laika sie zglosila na priv. To, ze na chwile obecna sa zgloszone 2 to wiem :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Kalesoner pisze:
Laik pisze:Wieczorem zwróciła się do mnie jeszcze jedna para więc dajmy czas do wtorku.

Myślę że można już wrzucać swoje programy, głosowanie założę w piątek i potrwa do końca następnego tygodnia, zobaczymy kto jeszcze pamięta o istnieniu LL :)
i zaczyna się kombinowanie
Trzymaj sie terminów, które sam wyznaczyłes, albo przestań sie tym zajmować. Oryginalny termin był do piatku, tylko edytowałeś posta. Na szczęście nie jesteś jedynym modem LL.

Założę głosowanie dziś o północy i dam czas na głosowanie do 21/10.

Nie kombinowanie tylko próba osiągnięcia kompromisu -, termin wcześniej już zmieniałem na wniosek osób wypowiadających się tutaj.
Nie rozumiem tego pośpiechu z zakladaniem głosowania ale ok, niech się zainteresowani spręża.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie rozumie pośpiechu, ale termin wyznacza na zeszły piątek. Oj żarty się trzymają widzę. :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Chciałbym zgłosić kandydaturę moją i Rinca. Uważam, że jesteśmy w stanie zrobić świetną robotę przy doborze składu ponad podziałami miejscowymi ;]. Świetnie uzupełniamy te cechy, których drugiej osobie brakuje, dzięki czemu mamy jak najszerszy obraz sytuacji. Ja zajmuję się systemem stosunkowo niedługo, ale bardzo intensywnie i przekrojowo. Z uwagi na mój charakter i długą pracę w teamach balansujących mam sensowne doświadczenie z wieloma armiami. Uważam, że pomaga mi to zobaczyć szerszy obraz i stworzyć faktyczną drużynę, a nie zlepek indywidualności. W tym roku planuję być sędzią na dużej części masterów, co daje mi zdecydowanie lepsze możliwości obserwacji kandydatów niż zwykle mają selekcjonerzy. Rince daje dużo większe doświadczenie z lat gry, zna tę kadrę zarówno z perspektywy gracza jak i coacha, a także bardzo dużo kmini nad wieloma armiami i jest przy tym niezwykle kreatywny. Podczas przygotowań do poprzednich ETC obaj bardzo dużo pracowaliśmy nad rozpiskami drużyny i uważam, że jesteśmy w stanie spokojnie wyczuwać dobrze potencjały armii w nadchodzącym sezonie i ukształtować kadrę tak jak wyglądać powinna.

Nie ma co się oszukiwać, że każdy startuje do tej kadry od zera, ale bieżący sezon i wyniki w nim będą niewątpliwie najważniejsze. Jako człowiek, który został zauważony w połowie sezonu i trafił do kadry mocno z biegu na pewno zadbam, żebyśmy nie omijali wzrokiem graczy, którzy się będą starać i wyróżniać. Każdy kandydat zawsze będzie miał opcję napisać do mnie, poradzić się i szczerze porozmawiać nad swoją kadrową przyszłością, zapraszam też do gier sparingowych za pomocą UB. Nie tylko będziemy czekać aż inni się zgłoszą, ale na pewno będziemy też aktywnie zaczynać rozmowy z ludźmi, którzy pokazują potencjał na granie w kadrze. Chętnie spróbujemy zrozumieć koncepcje danej osoby na grę i poznać jej realny poziom i rolę. Uważamy, że świeża krew w kadrze jest potrzebna i na pewno będziemy wypatrywali nowych twarzy i pomagali im wejść lepiej w rozgrywki na najwyższym poziomie.

Atmosfera kadry ma bardzo istotny wpływ na wynik i chcielibyśmy kontynuować to, czego ja doświadczyłem w ostatnich latach gry – czyli jak najlepsze zgranie drużyny. Mamy też nadzieję, że uda się zorganizować dwie dodatkowe osoby do wyjazdu – jedną od pilnowania wyników i sytuacji na stołach (coach merytoryczny) i drugą, która będzie robiła relację i zajmowała się sprawami technicznymi (np. upewnienie się, że wyniki są klepnięte na czas). Rince był niezwykle pomocny jako coach w Hiszpanii, więc on najlepiej wie jak wymagająca jest ta rola i na ile istotna potrafi być.
Docelowo w ciągu roku chcemy zorganizować trzy zgrupowania, w tym dwa przed wyborem kadry. Poza zgrupowaniami kandydaci mogą wykazywać się zarówno na masterach jak i w indywidualnych raportach z gier przesyłanych do nas. W ten sposób łatwiej nam będzie ocenić sposób patrzenia kandydata i jego umiejętność wyciągania wniosków. Aktywność i zaangażowanie jest bardzo istotnym elementem, nikt do tej kadry nie trafi na siłę. Bardzo ważnym elementem bycia w kadrze jest umiejętność pracy zespołowej i umiejętność dostosowania się do potrzeb zespołu - trzeba być gotowym na modyfikacje swoich rozpisek singlowych tak, żeby tabelki i drużyna lepiej na tym wychodzili. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy w kadrze są od tego, żeby klepać maski. Każdy powinien pamiętam o tym, że wynik indywidualny nie ma znaczenia w porównaniu z wynikiem reprezentacji.

I na koniec jeden z głównych priorytetów kadry - poza sukcesem merytorycznym chcielibyśmy zapewnić także powrót lepszego PR'u. Były prowadzone rozmowy z osobami z zagranicy, żeby pomóc nam przygotować lepszą relację z tego ETC i pokazać naszych reprezentantów z jak najlepszej strony. Ze swojej strony mogę obiecać, że wywiady z reprezentantami pojawią się przed ETC na YouTube, gdzie będą dostępne nie tylko dla naszej społeczności, ale także dla wszystkich innych. Uważam, że to co się stało PRowo w tym roku było niedopuszczalne i jestem przekonany, że w przyszłym roku będzie zdecydowana poprawa. Bardzo wiele reprezentacji wyraziło dla nas ciche poparcie i uważam, że jesteśmy w stanie współpracując z nimi sprawić, żeby podejście do naszej reprezentacji było w przyszłym roku zupełnie inne. Obaj mamy bardzo dużo kontaktów zagranicznych i na pewno będziemy chcieli je wykorzystać, żeby poprawić wizerunek repy. Nie zmienia to faktu, że bezwzględnie będziemy oczekiwać od reprezentantów odpowiedniej kultury gry i zachowania przy stole, tak, aby nie było wątpliwości, że wygrywamy czysto.

Pozdrawiam ;]

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Abrasus obiecaj tylko, że na filmikach na YT z zawodnikami kadry będzie lepsza jakość dzwięku, niż na twoich nagraniach i masz moje obie ręce ;)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Abrasus pisze:Nie zmienia to faktu, że bezwzględnie będziemy oczekiwać od reprezentantów odpowiedniej kultury gry i zachowania przy stole, tak, aby nie było wątpliwości, że wygrywamy czysto.
No, to na pewno będzie wasza mocna strona. W końcu mało graczy ma tak duże doświadczenie w wyłapywaniu żółtych i czerwonych kartek za niestosowne zachowanie przy i poza stołem jak Ty i Rince. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Pytanie do kandydatów. Jak zamierzacie rozwiązać delikatny temat wybierania samych siebie? Jakieś twarde postanowienia, czy uważacie, że możecie brać się pod uwagę jak kogokolwiek innego?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jednym z wielu powodow dla ktorych chcialem kandydowac z Tutajem, jest to, ze zalozeniem jest to aby selekcjoner nie byl osoba, ktora wybierze siebie automatycznie. Jesli ktos ma watpliwosc czy ja bylbym w stanie to zrobic, to ostatnio bylo to jak bylem poprzednio selekjcoenrem, czyli w 2017.

jesli chodzi o reszte to mysle, ze bysmy z Tomkiem sformuowali w ciagu kilku dni nasze podejscie

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Kalesoner pisze:
Abrasus pisze:Nie zmienia to faktu, że bezwzględnie będziemy oczekiwać od reprezentantów odpowiedniej kultury gry i zachowania przy stole, tak, aby nie było wątpliwości, że wygrywamy czysto.
No, to na pewno będzie wasza mocna strona. W końcu mało graczy ma tak duże doświadczenie w wyłapywaniu żółtych i czerwonych kartek za niestosowne zachowanie przy i poza stołem jak Ty i Rince. :mrgreen:
O żółtych wiemy więcej niż ktokolwiek inny ;]. Wiemy lepiej na pewno co możemy zrobić, żeby ich unikać ;] O czerwonych nie słyszałem. Nie wspominam naszej ostatniej gry na DMP źle, a Ty?

Jarek - mogę zagwarantować, że pozostanę na tyle obiektywny, że na 100% nie wybiorę siebie ;]. Tak czy siak wybieramy najlepszy skład i nie ma w nim nikogo automatycznie.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Zdecydowanie. Ja nigdy nikogo nie skreslam. Co wiecej, bardzo lubie pomagac osobom, ktorym zalezy, tworzyc z nimi rozpy, analizowac mozliwosci, naprowadzac na wlasciwe tory, grac testowe bitwy, a nawet testowe weekendy ( Solo, pozdrawiam i milo wspominam nasz weekend :) ). W tym roku nawet proponowalem Monsiuer Kalesonerowi, ze sie rerollne na inna armie, jesli bedzie chcial pograc o kadre szczurkami. Kadra najwazniejsza. Jak to sie zwyklo mawiac - gramy do tej samej bramy.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Oki doki.

Zbieram kandydatury do wątku z głosowaniem. Jeśli jeszcze ktoś się dopisze dziś przed północą, to dokleję rano.

W kolejności zgłoszeń
A) Shino & Tutajec
B) Lohost & Śliwek
C) Abrasus & Rince
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Głównym zadaniem selekcjonerów w roku 2019 będzie zebranie zwycięskiego składu.

Nasza definicja zwycięskiego składu może różnić się od tych, które przyjęli selekcjonerzy w poprzednich latach. Obecne czasy wymagają od zwycięzców innego zestawu cech i innego charakteru niż kiedyś.
Zwycięzca, według nas, to osoba, która nie tylko zwycięża, ale zwycięża z klasą, a jeśli zwyciężyć nie może, potrafi stawić czoła przeciwnościom z równą klasa z jaką w innych sytuacjach zwycięża.

Zarówno ja, jak i Tomek mamy doświadczenie w selekcji. Wiemy jak wyglądają teamy co roku od lat, w różnej formie uczestniczymy w samych turniejach i przygotowaniu do nich naszej drużyny.

Wszystkie osoby, którym zależy na: zmianie oblicza selekcji, transparentności, rzetelności i jakości wyboru zachęcamy do głosowania na nas.

Tomek i Michał

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Pozwole sobie na komentarz, bo mam poczucie, że Wasz program uderza personalnie m.in. we mnie jako byłego selekcjonera. Jestem naprawde bardzo zdziwiony, że swój program opieracie na krytyce poprzednich selekcjonerów w sytuacji kiedy Shino był selekcjonerem w 2016 i 2017 r. Zawsze słabo liczyłem, ale nawet ja potrafię zauważyć, że jeżeli Shino był selekcjonerem w 2016 i 2017 to daje 2x w 3 ostatnich latach, a Wy piszecie, że chcecie żeby było inaczej niż w poprzednich latach...

Jeżeli w poprzednich latach było wszystko źle, nie było transparentności, nie było rzetelności, nie było jakości, to czy to jest właściwy skład przyszłych selekcjonerów, skoro 50% tego składu do tej pory rzekomo wyznawało zasady z którymi chcecie walczyć...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Uderz w stół...

Czyli jak ktoś nie umie się zachować przy stole lub po bitwie na etc (dostaje kartki), to jest ok że chce uczyć innych kultury gry, ale jak ktoś zauważa, że można lepiej, to już nie ok?

I dlaczego uważasz, że te ogólne sformułowania to atak na ciebie? Czy w takim razie odebrales słowa Konrada o np. Zaangażowaniu jako atak na graczy z poprzednich rep, że niby nie byli zaangażowani?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Kalesoner pisze:ale jak ktoś zauważa, że można lepiej, to już nie ok?
Ze można lepiej niż on sam robił przez 2 lata?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zawsze da się lepiej.
Obrazek

ODPOWIEDZ