Mastery 2020

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Re: Mastery 2020

Post autor: Myth »

Dzięki serdeczne za pozytywny odzew na moją propozycję :-) Nie jestem Gessler battla, nikomu do garnka zaglądać nie będę ;-) Za to tak jak na początku roku napisałem, deklaruję swoją pomoc innym ośrodkom w organizacji turniejów.

A ponieważ nie mam dostępu do podforum LL, napiszę tutaj:

Popieram inicjatywę Stana o potrzebie wcześniejszego potwierdzenia masterów. W obecnej formie regulaminu potwierdzenie mastera organizator dostaje w styczniu. Jeśli ma zamiar zrobić swój projekt w pierwszym kwartale roku, to jest to mało czasu. Żaden hotel lub obiekt komercyjny nie utrzyma zbyt długo bezpłatnie rezerwacji, którą trzeba robić z wyprzedzeniem min. pół roku, żeby złapać dobrą datę i nie dać się wyprzeć przez konferencję lub ślub. Na to nakładają się finanse - realia hotelowe to zaliczka w przeciągu tygodnia lub dwóch od potwierdzenia realizacji w wysokości 40-80% wartości całego zamówienia (sala+catering+noclegi). Łatwo policzyć, że rozmawiamy o dużych kwotach, raczej nikt nie chciałby robić wpłaty bez potwierdzenia mastera przez LL, nawet jeśli dany miesiąc jest wolny lub tradycyjnie dostawał go określony ośrodek. Do tego warto wziąć pod uwagę kwestię dat, żeby uniknąć przypadku Poznania i Świdnika. Organizatorzy ponoszą duże ryzyko i moim zdaniem na pół roku przed powinno być wiadomo czy i w jakim terminie dany organizator zrobi mastera. Czy potrzeba do tego częstszych głosowań, czy większego bodźcowania ze strony koordynatora ligi, nie wiem.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Xargos
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Xargos »

Zgłaszam propozycję Mastera w Szczyrku. Orcze gniazdo koniec maja w hotelu Orle gniazdo. Obecnie jest to dla nas jedyna opcja ze względu na wolne miejsca w hotelu oraz potężny remont zaplanowany przez nich na wiosnę.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Master Blaster - Landsberg an der Warthe (maj/czerwiec)
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

DMK 18-19.01.2020

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Albo_Albo pisze:Ogólnie Lublin dostał 13 głosów czyli dosyć sporo, jeśli Stan się zgodzi ja bym złożył głosowanie na LL czy jeśli by nie zrobić jednego turnieju w Lublinie w jakimś ekstra terminie po uzgodnieniu z innymi ośrodkami. Lublin był na mapie Polski masterowej obecny przez ostatnie lata i jest to jeden z aktywnych ośrodków, utrata animatora czy danego ośrodka to imo luksus, na który nie możemy sobie pozwolić.
Nie róbmy k. z logiki ;)
Bez podglądu jak się rozłożyły głosy - to stwierdzenie jest najpewniej nieprawdziwe, bo nie wiesz ile z 6+7 to część wspólna.

Tak więc o ile próbę dokoptowania Lublina jako mastera jako interes środowiska można zrozumieć, tak owijanie tego w papierek w postaci "dostali więcej głosów niż inni co dostali mastera" jest raczej nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Nie pisałem, że więcej niż inni, tylko, że dosyć sporo, owszem nie wiem jak się to rozkładało, najpewniej Swidkon byłby uznany za mastera gdyby był tylko jeden termin a tak to jedni zagłosowali na jeden format a inni na drugi suma summarum wyszło tak, że nie ma go wogóle. Nie chodzi mi także aby wykroić Poznań z Masterowej Polski. W ogóle mi nie zależy na tym by kogokolwiek wykrajać z takiej listy, z drugiej strony rozumiem jakieś ograniczenie ilości masterów na rok. Ja raczej kieruje się interesem nie danego klubu tylko naszego środowiska i jego animacji jako całości. Nie twierdzę, że znam przepisy na wszystko ale wg mnie każdy ośrodek jest na wagę złota. Warto dyskutować, warto zadawać pytania, Quo vadis T9A w Polsce też warto co jakiś czas zadawać.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Ja mam podejrzenie, że Lublin zdobył bliżej 7miu głosów niż 13stu.
I w sytuacji w której gracze wolą odległy Szczecin niż centralny Lublin, to o czymś-tam to świadczy.
Może chodzi o format, może chodzi o brak wyników w czasie, może o jeszcze jakiś inny aspekt.

Dbanie o interes środowiska - pełna zgoda, tylko nie róbmy tego bezkrytycznie.

Myślę, że hostowi przydałby się teraz merytoryczny feedback dlaczego na niego ludzie nie zagłosowali. Wtedy przynajmniej by był jakiś punkt zaczepienia, co ludziom nie zagrało.

Bo takie przyklejanie plasterka bez leczenia przyczyny - to moim zdaniem "takie se".

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Czy Szczecin jest rzeczywiście dalej od Lublina?
Z tego co widzę teraz wszystkie turnieje są na zachodzie.
Świdkon to była jedyna impreza na wschodzie i wyleciała z kalendarza.
Jeśli są jakieś inne powody, dlaczego przedstawiciele LL wolą inne imprezy, oprócz oczywiście odległości na co nie mam wpływu, chętnie poczytam na privie.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak wygląda kalendarz na przyszły rok?

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Uprzejmie prosze o informację o ewentualnych planowanych eventach w marcu i kwietniu. Zależy od tego termin zgrupowania.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Koniec kwietnia Puchar Szczecina, singiel 4500
To jedyny turniej deklarowany w tym terminie, pewnie lepiej napisać bezpośrednio :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

A czy jest w ogóle gdzieś ostateczny kalendarz w postaci jednego wpisu? Wczoraj szukałem ale mam wrażenie, że informacja ta jest rozbita...

Mnie wyszło tak:
18-19 stycznia - DMK Kraków-Zielonki
29-30 :p luty - Kozacki Zajazd, Warsawa-Zielonka
Marzec -
4-5 Kwietnia - Szczecin
Maj lub czewiec - Master Blaster Gorzów Wlkp. --> wychodzi, że początek maja, bo terminy Szczyrku i Salamastry usztywnione
Maj (koniec) - Orcze Gniazdo Szczyrk
20-21 czerwca - Salamaster Włocławek
11-12 lipca - DMP tam gdzie zwykle
22-23 lub 29-30 sierpień - Gliwice singiel
Wrzesień - macki
Październik - Poznań single
Listopad -
Grudzień -
Ostatnio zmieniony 10 sty 2020, o 19:14 przez Glonojad, łącznie zmieniany 5 razy.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Salamaster też w czerwcu, jakiś sztywny termin mają(?)
Nie było nigdzie zebrane w formie kalendarza.
SalaMaster - Włocławek 20-21 czerwca 2020 - singiel 4500 pkt

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Tak - narzucony przez nasze Centrum Kultury.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Puchar Szczecina 4-5 kwietnia.
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Stan pisze: 7 sty 2020, o 14:48 Salamaster też w czerwcu, jakiś sztywny termin mają(?)
Nie było nigdzie zebrane w formie kalendarza.
SalaMaster - Włocławek 20-21 czerwca 2020 - singiel 4500 pkt
Prosiłem pod koniec zeszłego roku takiego jednego delikwenta żeby zebrał to do kupy i przedstawił takie podsumowanie 8) (Laik pozdrawiam :mrgreen: )
Ale tak jak wspomniał Heptun nasz CK taki termin dał nam do dyspozycji.
Fakt faktem fajnie by było zrobić taki kalendarz już z jakimiś terminami.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Dopisałem to, co mi napisaliście. Wychodzi, że Master Blaster wypada +/- w majówkę. I ewidentnie widzę slot w listopadzie na mastera w Lublinie.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Lublin nie dostał rangi mastera jak mniemam. Szkoda bo dla mnie małe pkt drużynowe jest w top3 wyjazdów.
Czym będzie Świdkon ? Czelendzerem ? Dużym lokalem ? W końcu turniejem z normalnymi stołami pod blaty, które się same nie składają ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Zawsze można przeglosowac, żeby był dodatkowym masterem? Jeśli Stan chce zrobić dwudniowy turniej wciąż, w terminie normatywnym od pozostałych turniejów, to czemu nie?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Wiemy, co z Gorzowem?
Szmajson pisze: 25 paź 2019, o 20:41 Master Blaster - Landsberg an der Warthe (maj/czerwiec)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ