ETC 2020

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: ETC 2020

Post autor: QQrydza »

Albo_Albo pisze:
Robson pisze:dlatego nie jestem i nie będę fanem 9th age ( i nie musisz nic z tym robić ;) )
to po co się męczyć jako selekcjoner na ETC?
Dla Polski, hymn w tle
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Wypraszam sobie teksty o zgniłej selekcji. Chcecie podjąć rękawicę - to się cieszę i Wam kibicuję, ale róbcie to z klasą.
W 2017 byliśmy z Shinem selekcjonerami i przywieźliśmy złoto.
Do kadry z "nowych" wjechał Solo i Elvis. Jezeli kogoś wtedy niesłusznie pominęliśmy, to proszę o informację.

Wiecie dlaczego nie ma 6ciu nowych w kadrze? BO W OGÓLE JEST MAŁO MŁODYCH. A żeby wejść do kadry to trzeba być po prostu bardzo dobrym. To jest ultra słaby zarzut, że wybierani są koledzy a nie osoby które zdaniem selekcjonerów to wygrają.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

laik pisze:fajnie, w końcu jacyś młodzi, energiczni ludzie poprowadzą nas w pięknym stylu do sukcesów :)
dzięki :D

lobbing pracuje pełną parą :lol2:
laik pisze:Proszę o przykład konkretnej młodej osoby która powinna zagrać na ETC a jeszcze nie zagrała, bo jeśli nikt nie poda to mam wrażenie że pisane są posty dla pisania postów.
Laik to teksty selekcjonera Brzęczka :mrgreen:

" pokażcie mi tych lepszych młodych od Błaszczykowskiego na skrzydło "
" ależ nie, wcale nie dlatego gra, że to mój kuzyn "
Ostatnio zmieniony 30 sie 2019, o 12:15 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Shino

Mówisz nie na temat, nie możesz dać kontr argumentu to zmieniasz wątek wrzucając 10 nowych myśli.

Mało gram, dedukuję... więc gram słabo, może faktycznie nie angażuje się w hobby, ale to nie ma przełożenia na to czy mam mniej racji niż Ty :) - wątek nie na temat.

Napisałeś, że gracze byli gorsi na ETC2006, bo byłeś tam jako sędzia i widziałeś, napisałeś że pierwsze etc były najłatwiejsze, więc odpisałem, ze ogólny poziom graczy nie wpływa na łatwość lub trudność wygrania ETC. To i tak subiektywne ale who cares, kiedy był jaki poziom i od czego to zależało, jest milion zmiennych. Na pewno nie było tak, że Polacy umieli grać a EtC2006 to był warzywny rajd. Przed ETC był sparing Polska Dania 5v5 i wyszło tak sobie.

Wtrącasz temat pairingów, o których nic nie mówiłem, ale ok.
Pairingi były łatwe?, może po prostu inne. A jeżeli były łatwe dla wszystkich drużyn? na czyją korzyść ma być ten argument - gubie się ;)
Każdy musiał się liczyć, że zagra z każdym. Meta była bardzo zróżnicowana, albo w ogóle nie istniała, nie znałeś graczy, ani ich stylu i poziomu gry, bo nikt nie jeździł na turki za granicę GT itp.
Pure skill, siadasz przed gościem - unknown, nie masz na niego tabelki 13-7+ i 5 bitew zagranych vs jego rozpiska, bo jej nie znasz :) musisz improwizować. Dla mnie sól tej gry. Podkreślam [ dla mnie ]
Sugerujesz, że Polacy mieli przewagę, bo był 1 turniej DMP na 4os. w sezonie. Niech każdy sam wyciągnie wnioski i sparuje coś sobie 4v4 i 8v8 tyle z ogromnej przewagi.

najsmutniejsze w tym wszystkim jest:
mowimy o tym, w ktorym bylo 8 druzyn? w sumie to rzeczywiscie niezle Wam poszlo. Szkoda, ze w 2011 tego nie powtorzyles. Wtedy tez nie bylo treningow i ktore bylo? top8
że masz zajebistą pamieć, sypiesz "faktami" od 2006-2019 jak z encyklopedii, ale 1-2 rzeczy "przypadkowo" Ci się pomyliła. Aby celowo wyśmiać pierwsze ETC "niechcący" zaniżyła Ci się 2-3 krotnie frekwencja. Aby celowo wyśmiać ETC 2011, piszesz o braku treningów, o których nie masz pojęcia, bo nie było Cię w kadrze, ale że ten argument akurat pasuje po fakcie, bo było top8 to czemu by nie napisać czegoś od czapy.
W 2011, w ostatniej rundzie na 1. stole po 1h gry byliśmy top2 blisko top1. ( Dębek 20-0 ) 7 osób gra remisowo. Czy w tamtej chwili też byś napisał, że to był najgorszy skład ever i nikt nie trenował?

Jak was wybiorą życzę wam zmiany nastawienia, wypracowania LD, mówienia prawdy, wyuczenia zdolności docierania do ludzi, wypracowanie autorytetu. ( 1 post Furiona brzmi jak manifest: czytajcie, uczcie się z tego wszyscy i bez komentarza,) rzucanie wymyślonymi liczbami ( ten fragment o 80 grach w sezonie to istna masakra :) ), przypominanie wszystkim wokoło, że jest się naj. nie pomoże nabyć cech, o których napisałem. :lol2:
Wiecie dlaczego nie ma 6ciu nowych w kadrze?
to też, ani razu nie napisałem nic o nawet 1 młodym, a 6?, więc czemu odpowiadasz na zarzut, który sam wymyśliłeś. #-o
To jakaś zbyt skomplikowana wielopłaszczyznowa socjotechnika wyborcza. :P

Jesteście dobrymi graczami Top2 na ETC
bylibyście dobrymi kołczami, Furion to pokazał na DMP.



ale, dobra gra i analityczny umysł nie jest podstawowym skillem do bycia selekcjonerem. Daruję wam analogie do sportu i polityki, bo już sam się zmęczyłem własnym spamem :)

RobSolon FTW !
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Make Team Poland great again!

Dobrze, że jest rozmowa o kadrze. Zawsze warto się rozwijać. Natomiast główny problem to rzeczywiście nowi gracze, a nie że coś jest nie tak z systemem selekcji u nas. Ten system dał nam podium wielokrotnie.

Całe środowisko jest odpowiedzialne za rozwój w Polsce tej dyscypliny. Jako, że iron sharpens iron to można organizować więcej fakultetów na temat taktyki. Abrasus robi kanał na YouTube. Tylko kto miałby je organizować. Ja chętnie pomogę, ale nie chciałbym być głównym orgiem.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Hej!
Zgłaszam kandydaturę lohost (dziedzic) & slivek

Póki co można odgrzebać nasz program zeszłoroczny napisany przez lohosta, większość na pewno pamięta. Szczegóły jeszcze napiszę jutro teraz to tak na szybko.

Imho warto podkreślić że nie chcemy dokonać wyboru za zamkniętymi drzwiami w dwójkę. Chcemy zrobic coś więcej. Padły określenia sztab, animacja środowiska, transparentność. Bylibyśmy głupi nie pytając ogarniętych członków środowiska o zdanie. Bylibyśmy głupi robiąc rewolucję. Padały propozycje parytetów i brania młodych gniewnych na siłę ale też nie brzmi to sensownie. Chcemy zrobic ewolucję i krytycznie podejść do relacji - kadra/reszta i zburzyć mur który cześć osób widzi (cześć oczywiście nie). Chcemy pokazać, że warto ćwiczyć, że można pomóc kadrze i być wspolodpowiedzialnym za wyniki nawet nie będąc w ścisłej topce.

Na pewno ani ja ani lohost nie będziemy grać. Lohost możenił będzie kołczem jak to będzie dobry wybór. Ja na etc najpewniej będę sędzią.
Szczerze liczę że nikt nie ma za złe że kandyduję. Jeśli Furion &shino czy solo i robson dostaną kredyt zaufania nijak nie będę miał tego za złe- rozumiem że nasza kandydatura jest kontrowersyjna i będę starał się wciąż pomoc kadrze na ile mi pozwolą. Naprawdę liczę że będę mógł liczyć na podobna postawę u pozostałych kandydujących.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ja tak tylko przewrotnie zapytam, odnośnie kandydatury Sola - skoro nie ma czasu na czytanie zasad, to jak znajdzie czas na bycie selekcjonerem? :roll:
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Jeżeli takie emocje są już przy wyborze selekcjonerów to ciekawe jakie odłamki kupy będą latały po etc 2020.

Shitstorm zmieni się w shitblizzard?

Daje głos na sola bo lubię patrzeć jak świat płonie
Początek nowej Ery

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

kleryk pisze:Jeżeli takie emocje są już przy wyborze selekcjonerów to ciekawe jakie odłamki kupy będą latały po etc 2020.

Shitstorm zmieni się w shitblizzard?

Daje głos na sola bo lubię patrzeć jak świat płonie
Proszę cię, tutaj nie ma emocji. Kiedyś panie to były flejmy.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

-Qc- pisze:
kleryk pisze:Jeżeli takie emocje są już przy wyborze selekcjonerów to ciekawe jakie odłamki kupy będą latały po etc 2020.

Shitstorm zmieni się w shitblizzard?

Daje głos na sola bo lubię patrzeć jak świat płonie
Proszę cię, tutaj nie ma emocji. Kiedyś panie to były flejmy.

Ja jestem tym "młodym" w tej grze więc nie wiem co było kiedyś ale na etc nie jadę mam inne plany
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Dzięki za cynk
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Jeśli RobSolon realizuje plan nr 1 z losowym składem - macie mój głos :twisted:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Do jutra można zgłaszać kandydatury jeśli ktoś jeszcze nad tym myśli.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Jedzmy z tym głosowaniem, nasz program wyborczy można znaleźć tutaj:
Dziedzic pisze:Siemanko, siemaneczko, witajcie :)

Czas na program wyborczy Śliwek&Dziedzic.

Nie będziemy oryginalni, nam też zależy na zwycięstwie na ETC 2020, Herford i wszelkich innych rozgrywkach międzypaństwowych. U nas też pojadą najlepsi. My też stawiamy na jakość, kulturę, i czas. My też zerwiemy z tradycją wyboru graczy.

Więc dlaczego Śliwek&Dziedzic?

Dlatego, że my wiemy jak to zrobić. Nie zdziwiło Was, że zaraz za wielkimi hasłami nie ma żadnych detali? Czy już zostało powiedziane wszystko co chcielibyście usłyszeć/przeczytać? Czy to Wam wystarcza?

Jeśli nie, czytajcie dalej.

Wspólnymi siłami przyjęliśmy, że jak w znanym przysłowiu ryba psuje się od głowy. Założyliśmy że, niewłaściwy selekcjoner powoła niewłaściwego człowieka, choć nie jest to zasadą. W praktyce wola selekcjonera objawia się na wszystkich turniejach. Wystarczy, żeby selekcjoner zabronił awanturowania się, raptem w topie nie ma ludzi krzyczących. Wystarczy, że selekcjoner zachce wprowadzić zegary, a one pojawią się powoli na wszystkich stołach.
Prostota wykonawcza tego procesu jest porażająca, wystarczy jasno wytyczyć ścieżkę ewentualnym kandydatom. Aby kandydaci chcieli tą ścieżką podążać, musi ona być prosta i "słodka".

Oto dochodzimy do sedna.
1. Transparentność. Nie boimy się, że ktoś będzie podglądał kto jak dobrze stara się do kadry. Chcemy by informacje wysyłane "do kadry" nie przepadały, każdy kandydujący wiedział na czym stoi a po wyborze doprowadzić wszystkie zebrane dane do stanu używalności przez następców.
2.Nie powołamy się, ani nawzajem. Nie będziemy graczami na ETC 2020, choć Dziedzic zastrzega sobie prawo do bycia Coachem. Gracze startują po pełne 8 miejsc grających + przynajmniej jedno niegrające.
3.Dziedzic nie ma kolegów, taki fakt. Śliwek od lat jest sędzią i jako taki zachowuje pełną neutralność. Nadal gracze mają 8 miejsc o które walczą.
4.Podstawowym wymogiem gracza będą wyniki, ale w określonych warunkach.
a) kultura gry (szeroko pojęta)
b) czas gry (prawdopodobnie zegary)
c) znajomość zasad – tak przeprowadzone zostaną testy wiedzy, wyłapywane będą smaczki z zasad i przedstawiane kandydatom.
5.Postaramy się zbudować silne zaplecze wspierające kadrę. Uważamy, że jest to kilkanaście/kilkadziesiąt % sukcesu gdy gracz może się skupić tylko na grze. Będziemy potrzebowali między innymi:
a) 2-3 solidnych kołczów, aby spróbować podjąć decyzje razem z graczem podczas "czasu", pilnować rozmów z sędziami, tonować wypowiedzi graczy, decydować o końcu gry i pilnować czasu itd
b) zaplecza komunikacyjnego z PL, wiemy jak bardzo lubicie kibicować i uważamy, że zasługujecie na jakieś lepsze relacje
c) logistyka, człowiek dla którego załatwienie posiłków, noclegu, transportu to jak splunąć, jednocześnie pozostająca w cieniu/ niewidoczna podczas gry.
Te osoby nie wezmą się znikąd. Być może jedna z tych osób to właśnie Ty czytelniku. Serdecznie zapraszamy!

Wymagania co do graczy:
1.Znajomość zasad. Sprzeczki i awantury biorą się często z powodu nieznajomości zasad. Większa znajomość zasad to mniej sprzeczek, czyli mniejsza okazja do wyłapania karniaków, więc profit.
2.Kultura gry i mechaniczne wykonywanie pewnych czynności. Chcielibyśmy aby gracze zaznaczali miejsca w których znajdowały się oddziały na początku ruchu, efekty czarów, specjalnych umiejętności itd. Zminimalizuje to drugi najbardziej konfliktogenny czynnik w grze. Zapiski, utrzymanie jako takiego ładu "na cmentarzu" żeby przeciwnik nie wyleciał zapomnianym oddziałem to tylko kolejne przykłady.
3.Czas gry. Era zegarów nadchodzi, myślimy, że niedługo może to być powszechny wymóg na większych imprezach. Czas jest bardzo ważny, jego pilnowanie jeszcze ważniejsze, zegar jest narzędziem, radzimy zakupić jakiś. Rozegranie 3 tur przez kandydata lub reprezentanta to nieporozumienie. Taka gra nie nadaje się nawet do celów analitycznych. Co można zrobić z wynikiem z 3 tur? Ich rozegranie świadczy o skillu czy o jego braku?
4.Kultura osobista jest wymagana. Od reprezentantów odrobinę większa. Fair play też jest w cenie, zwłaszcza gdy grasz ze słabszym przeciwnikiem. Zakładam, że na ETC gracze nie będą popełniali kardynalnych błędów, więc ogranie "Wacka" po błędzie w warzywniaku chwały nikomu nie przyniesie a was tylko pozbawi faktycznej opcji treningu.
5.Zawodnik traktuje sędziego prawie jak bóstwo. Czas się nauczyć pokory. Zero tolerancji na narzekanie.

System rozgrywek i kasa. Tutaj pozwolimy sobie postawić na sprawdzone metody plus kilka urozmaiceń. Mamy pewien pomysł na pozyskanie nowych środków oraz na możliwości gier drużynowych na zgrupowaniach.
Nie ukrywajmy – wiemy, że inni kandydaci na selekcjonerów są prawdziwymi ekspertami w swojej dziedzinie. Chcemy korzystać z ich doświadczenia i uważamy, że ich udział w sztabie reprezentacji jest nieoceniony. Jak to było wspomniane – znajomość mety, klinika rozpisek, zwyczajnie zdobywanie punktów i przekazywanie wiedzy kandydatom do kadry jak to robić. Są to umiejętności których w żaden sposób nie chcemy ujmować innym kandydatom i mamy nadzieję, że równie chętnie będą wspierać reprezentację niezależnie od tego kto będzie selekcjonerem.
Bardzo zależy nam aby zbudować solidne podwaliny pod przyszłe ETC, a do tego potrzebni są ludzie z wiedzą, czasem, chęciami i doświadczeniem. Sami selekcjonerzy mogą już nie wystarczyć.
Posiadamy wiele dodatkowych umiejętności, które mogą się wyłącznie przydać i wzmocnić Team Poland na ETC 2020, ale nie będziemy bali się prosić o pomoc.

Także w skrócie:
Głosowanie na nas nie wyklucza umiejętności pozostałych kandydatów. Mamy obawę jednak, że nie głosowanie na nas wykluczy z dyskusji wartości które zaprezentowaliśmy powyżej.
Fajnie, że część tych postulatów już zaczęła się spełniać, może czas na resztę?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

zapraszam do głosowania
viewtopic.php?f=27&p=1525311#p1525311
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Zaskakuje mnie małe, póki co, poparcie dla kandydatury Furiona i Shino którzy wybrali w 2017 skład który wygrał ETC z rekordowymi 42 punktami przewagi. Ciekaw jestem kto ma lepsze kompetencje i doświadczenie :)

Konkretne pytanie do pozostałych kandydatów - jak wyglądałaby ich 8 w obecnym roku i dlaczego akurat te osoby ?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zaskakuje mnie brak kandydatury z debkiem w składzie, chłop czego nie dotknął to wygrywał
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

-Qc- pisze:Zaskakuje mnie brak kandydatury z debkiem w składzie, chłop czego nie dotknął to wygrywał
nie ma czasu na to. Wbrew pozorom zabawa w selekcje (jak sie powaznie podchodzi do tego tematu) to ponad sto godzin rozmow i dyskusji, a do tego przegladanie wszystkich wynikow turniejow, nie mowiac o pozniejszym przygotowaniu logistycznym wyjazdu (choc tu juz jest to sprawa wspolna razem z druzyna przynajmniej w czesci)

Jest to dosc duzy commitment, a nie tylko wybranie 8 osob tak, ot

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Laik pisze:Zaskakuje mnie małe, póki co, poparcie dla kandydatury Furiona i Shino którzy wybrali w 2017 skład który wygrał ETC z rekordowymi 42 punktami przewagi. Ciekaw jestem kto ma lepsze kompetencje i doświadczenie :)

Konkretne pytanie do pozostałych kandydatów - jak wyglądałaby ich 8 w obecnym roku i dlaczego akurat te osoby ?
A dlaczego tylko do pozostałych twoje pytanie?
Uważasz że opcja 1 jest już bez szans, że nawet ich o zdanie nie pytasz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Bo oni już selekcjonerami byli, wiadomo jakiś skład wybrali i jaki był wynik. Pytanie jest bardzo zasadne dla osób co do których jest to niewiadoma, założenia i programy to teoria - najważniejsza jest praktyka
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ