głosowanie w sprawie Andrzeja

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

głosowanie w sprawie Andrzeja

Post autor: Laik »

Jestem bardzo ciekaw jaki będzie miało przebieg głosowania, czy społeczność zrobi realnie coś z nagminnym oszukiwaniem.

Nie jest tajemnicą że jestem za ukaraniem Andrzeja za permanentne oszukiwanie. Najlepszego, starającego się grać czysto widać na jego filmikach z gier...
Moim zdaniem opcje są takie
- jeśli pozostawi się to w gestii organizatora to zrzuca się na nich odpowiedzialność - a orgowie mają zrobić turniej a nie być "niemiłym" dla kogoś
- jeśli będzie ban na rok to do za półtora roku wrócimy do dyskusji
- skoro 10 lat takiej gry, a później "praca" na swoją grą wygląda to ja nie widzę nadziei
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Ja nie jestem za ukaraniem Andrzej, zwłaszcza nie przez LL. Niestety mieliśmy epizod z banowaniem na turniejach, a teraz idziemy jeszcze dalej. Boję się, że może dojść do sytuacji gdzie taki ban zostanie nadużyty. Nie wnikam w to czy Andrzej oszukiwał, a jeśli nawet to specjalnie czy nie. Od karania zawodnika jest sędzia i/lub organizator, ale po fakcie. Zbanowanie z turnieju to jednocześnie zablokowanie możliwości poprawy.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No i elegancko! Zbanujmy wszystkich których Laik nie lubi (albo akurat oszalał i dostał rage'a) i dobijmy w końcu ta grę :roll: coś za długo już zdycha :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Andrzej powinien zostać ukarany. Ewidentnie jego podejście do turniejowej gry jest dalekie od sportowego i dotyczy to zarówno gry bezpośrednio na stole jak i nad nim. Myślę też, że nakładanie permanentnej kary to trochę za dużo. LL do tej pory nie stosowała takich środków i należało by dać przynajmniej na tej oficjalnej drodze szansę wybielenia. Dlatego przerwa od sezonu 2020 powinna rozwiązać problem.

Uważam też, że pozostawienie tego w gestii organizatorów nie jest najlepszym pomysłem i nie jest ukaraniem. Laik już wykluczył Andrzeja z DMP, więc i bez głosowania było to możliwe. Dlatego może to doprowadzić do sytuacji, w której organizatorzy nie chcąc zrazić do siebie tych, którzy nie uważają by karanie Andrzeja było słuszne nie będą go banować. LL powinna jasno się określić i albo uniewinnić Andrzeja albo ukarać go i to bez pozostawienia opcji wyboru komukolwiek, bo inaczej liga traci spójność.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

pytanie do organizatorów którzy głosują za ukaraniem Andrzeja, w formie takiej że organizator decyduje - jak rozumiem ukarzą go brakiem możliwości na swoich turniejach?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Imo w głosowaniu brakuje czegoś pomiędzy opcja b i c. Myślę że ban Andrzeja na rok to za duża kara, z drugiej strony pozostawienie kwestii organizatorom to trochę podrzucanie im świni i umywanie rąk, powinniśmy wypracować inne rozwiązanie niż zaproponowane

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Andrzej pisze: 27 sty 2020, o 18:18 Kolejne nagrania, tym razem z ostatniego zgrupowania kadry! Mega fajna miejscówka i atmosfera, fajnie się grało, dzięki chłopaki! Ładnie się odegrałeś Crus za tą maskę w Krakowie, dosłownie mnie rozjechałeś ;)

https://youtu.be/GtW398YMwhk
https://youtu.be/00Con6ndyVU
https://youtu.be/9rAVcNNioD0
https://youtu.be/nYOuH3KLXT0
https://youtu.be/3wgPYxVyd90

A co do forumowych trolli, to śmieszni jesteście, nawet nie chce mi się czytać waszych wypocin, a co dopiero do nich odnosić. Od przeszło pół roku ani razu umyślnie nie zwałowałem mojego przeciwnika, i to wszystko co mam do powiedzenia na ten cały wasz spam, przez który nawet nie próbowałem przebrnąć. Jedyna osoba która ma prawo do oceny danego filmu i stawiania ewentualnych zarzutów to mój przeciwnik który grał ze mną daną bitwę. Nie forumowe trolle, które mają tak smutne życie, że ich główną rozrywką jest analiza moich filmów i dowalanie się do błędów. Polecam spędzać więcej czasu w weekendy z rodziną lub na świeżym powietrzu niż na YouTubie. Serio, żal mi Was :D Miejcie szczurki jaja nagrać swoje bitwy i je wrzucić na forum, wtedy pogadamy.
Ale z drugiej strony doceniam, i nie ukrywam, trochę mi pochlebia fakt, że jestem dla was tak ważną osobą. Potraficie poświęcić dla mnie tyle godzin: 1 film +-3h, oglądanie klatka po klatce to z 6h na film, potem analiza, postowanie, no wyjdzie prawie dniówka na film, a wrzuciłem ich już niemało :D Chciałbym mieć tyle wolnego czasu w życiu ;)

A do normalnej większości moich widzów, pytacie się mnie na privie kiedy wrzucę kolejne filmy, bo chcielibyście sobie przeanalizować dane paringi - nie bójcie się, będę nadal wrzucał, może nie aż tak często bo i na samego battla z powodów zawodowych będę miał w tym roku bardzo malo, ale na pewno nie zniechęce się tak tanim trollingiem :)

Pozdrawiam fanów i hejterów, wpadnę za jakieś 2-3 tygodnie wrzucić kolejną porcję filmów :)
tak tu wkleję, żeby nie umknęło nikomu
Big Boss M. pisze: 27 sty 2020, o 19:20 Imo w głosowaniu brakuje czegoś pomiędzy opcja b i c. Myślę że ban Andrzeja na rok to za duża kara, z drugiej strony pozostawienie kwestii organizatorom to trochę podrzucanie im świni i umywanie rąk, powinniśmy wypracować inne rozwiązanie niż zaproponowane
Co proponujesz? pół roku?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Big Boss M. pisze: 27 sty 2020, o 19:20 Imo w głosowaniu brakuje czegoś pomiędzy opcja b i c. Myślę że ban Andrzeja na rok to za duża kara, z drugiej strony pozostawienie kwestii organizatorom to trochę podrzucanie im świni i umywanie rąk, powinniśmy wypracować inne rozwiązanie niż zaproponowane
Zgadzam się w 100% że to podrzucanie świni orgom - tylko to orgowie głosują - pytanie czy planują coś zrobić, czy raczej podrzucają tę świnie innym...

realnie kilka miesięcy przerwy po Orczym już miał - nic to nie dało, Jakaś propozycja innego rozwiązania?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

A może zamiast bana jako karę wprowadzić czasowo zasadę na turniejach, że kazdy mając za przeciwnika Andrzeja może rościć sobie prawo do wyniku 20:0 z automatu. Kto bedzie chciał zaufać w uczciwą grę to zagra i tyle.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

to co Jackie napisal moze nie jest takie zle sam zrezygnuje po jakims czasie :)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

20 punktów za darmo dla 3 uczestników turnieju nie brzmi dla mnie jak dobre rozwiązanie ;)

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

Myślisz, że faktycznie każdy z tego skorzysta?

MISZTA
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: MISZTA »

Cześć wszystkim. Co to znowu za akcja z banowaniem? Ja jestem przeciwny takiemu wykluczaniu, bo wszyscy wałują a cała złość skupia się na jednej osobie. Mnie Andrzej nie raz jakichś kitów nawciskal w czasie gry, ale jakoś nie mam potrzeby żeby się na nim mścić za to. Jestem przeciwny takim praktykom. Niech jakoś inaczej odpokutuje. Kiedyś proponowałem zęby posprzatał sale po dmp i dalej się tego trzymam. Narazie.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Eltharion pisze: 27 sty 2020, o 15:26 No i elegancko! Zbanujmy wszystkich których Laik nie lubi (albo akurat oszalał i dostał rage'a) i dobijmy w końcu ta grę :roll: coś za długo już zdycha :mrgreen:
Nie jestem zaangażowanym graczem turniejowym w 9tkę. Byłem może na 3-4 turniejach, gram głównie ze znajomymi po sklepach/klubach/domach. Chcę to tylko zaznaczyć żeby nie było że uważam się za Bóg wie kogo. Takie podejście jakie reprezentowane w poście wyżej jest moim zdaniem rakiem na tkance tej gry i tego środowiska, podobnie jak to co robi Andrzej. Facet jawnie nagrywa swoje filmiki z tym jak wałuje, dalej kontynuuje to co robił, a potem pluje jeszcze po chamsku w twarz pisząc, że żal mu tych którzy to oglądają. To po cholerę wrzucać te filmy ? Żeby ich nikt nie oglądał ?

A oprócz tego zamiast spróbować wreszcie coś zmienić, poprawić jakość środowiska i opinii o nim, to jeszcze się jeździ po ludziach którzy próbują coś zrobić. Nie wiem czy wiecie, ale polecam spotkać się z ludźmi grającymi w inne systemy i spytać się o ich opinie na temat 9tki i jej środowiska. Turniejowe granie w 9tkę jest wręcz memiczne, a kolejne niusy typu akcje na ETC czy co tam znowu Andrzej odwala są traktowane jak mem i są świetnym przedmiotem do kolejnych podśmiechujek. Jedynie chyba jeszcze 40k może się poszczycić taką liczbą anegdot na temat różnych chorych akcji, które nie powinny zdarzać się wśród dorosłych ludzi posiadających choć trochę Rozumu i Godności Człowieka xd. Ale nie, po co coś zmieniać na lepsze, lepiej siedzieć i się kisić we własnym sosie i udawać że się nie słyszy śmieszków za plecami. Powodzenia w zdobywaniu nowych graczy z taką opinią o systemie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

MISZTA pisze: 27 sty 2020, o 20:23 ... bo wszyscy wałują ...
No nie wszyscy. To jest gra w przesuwanie plastikowych ludzików, jak ktoś ma w tym potrzebę oszukiwania to powinien iść do psychologa.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Ok, w takim razie inne osoby które też znane są z tego że często się mylą również zostaną pociągnięte do odpowiedzialności?
Powinniśmy chyba podejść do problemu w zdroworozsadkowy sposób i wymyślić sankcje na przyszłość zamiast teraz banować gościa za bitwę z przed miesiąca. Daleki jestem od obrony Andrzeja, zgadzam się że kara być powinna jednak zastanówmy się, czy aby na pewno roczny ban jest wymierną karą wobec stawianych zarzutów? Czy inni którzy też dopuścili się w ubiegłym sezonie podobnych wykroczeń jednak nie zostali nagrani też powinni odpowiedzieć za te "pomyłki" ? Jak tak to ile miesięcy wstecz? Chłopaki zastanówmy się nad sensownymi konsekwencjami dla Andrzeja i kolejnych tak aby zniechęcić potencjalnych naśladowców jednak zróbmy to z głową i rozsądkiem.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

@Miszta Świetna logika. Wszyscy wałują to po co czepiać się Andrzeja, dobry chłopak. Gratulacje po prostu.

Generalnie to sądzimy że nie ma co zakazywać Andrzejowi grać na turniejach tylko niech każdy org podejmie decyzje sam i jeśli są tacy którzy na swoim turnieju nie mają problemem z Andrzejem czy są przeciwni banowaniu graczy to ich sprawa. My zamierzamy zbanować Andrzeja.

Aczkolwiek po ostatnim poście Andrzeja zmienimy decyzję i skłaniamy się jednak nad całym rokiem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Jeśli przyłapie się sportowca na dopingu (oszustwie) to pozbawia się go możliwości udziału w olimpiadach na rok-dwa. Jeśli przyłapie się go drugi raz to wywala się go na całe życie. Czemu dożywotni ban dla sportowca na sposób jego życia, zarabiania jest ok, a ban na rok na udział w turniejach gier figurkowych (czyt. hobby) jest nagle zbyt ciężką karą ? Nawet jeśli to są "pomyłki" to będzie miał dużo czasu na nadrobienie podręcznika i naukę zasad, bo po tylu latach i tylu turniejach na wysokich miejscach pewne rzeczy już nie przystoją xd. Żeby nie było - nie znam Andrzeja, nie jest to nic osobistego i uważam, że każdy inny przyłapany na gorącym uczynku powinien ponieść taką samą karę, jeśli są wątpliwości co do innych - każdy powinien zostać osądzony. IMO nie może być przyzwolenia na oszukiwanie, skoro nie ma żadnych kar za oszustwo, to w takim razie rzeczywiście każdy może wałować. Ale chyba nie o to chodzi, bo w końcu turnieje są od wyłaniania najlepszych w 9th age, a nie najlepszych w oszukiwaniu innych. Ale kto wie, może się mylę ?
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@big boss - w sumie racja tylko jakie LL ma inne możliwości w tej sytuacji? LL to jest grupa organizatorów. Będziemy wprowadzać jakieś skomplikowane systemy kartek itp skoro wiemy kto gdzie i kiedy? Andrzej może być zarozumiały, bo wie, że większość organizatorów będzie się bała zbanować kogoś, bo to "niebezpieczny precedens", bo "nie będę innych zmuszał do banowania nie na swoim turnieju". Cały pomysł z LL był chyba właśnie po to, żeby było gremium ludzi biorących odpowiedzialność za środowisko, które rozwiązuje trudne dla niego kwestie, a tu widać większość umywa rączki i każdy będzie zarządzał na swoim podwórku (opcja C). To po co nam to LL, skoro w tak prostej i oczywistej kwestii nie zrobi nic? Albo bierzemy odpowiedzialność, jesteśmy dorosłymi ludźmi i wiemy, że to jest jednostkowy przypadek, a nie precedens, który będzie używany jak się ktoś z kimś pokłóci, albo nie bierzemy odpowiedzialności i w ogóle nie zajmujmy się tematami bo po co? Albo to jest NASZE ŚRODOWISKO i MY je sprzątamy, albo to jest NICZYJE i każdy zajmuje się sobą. W sumie też fajna opcja (ta druga), ale potem nie podnoście rabanu, jak ktoś zbanuje 10 graczy na swoim masterze. Jakaś konsekwencja w działaniu musi być.

No sytuacja, w której koleś dostaje DQ z turnieju, nie może pojechać na DMP i w ramach naprawy wizerunku ma publikować każdą kolejną bitwę jako dowód, że już nie oszukuje, a wrzuca do sieci wałki i wykazuje zero skruchy jest kuriozalna. I tu nie chodzi o wałki same w sobie. Ok, dajmy nawet kredyt zaufania, że są przypadkowe, ale podejście do załatwienia tematu jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Prawda jest taka, że brak reakcji z naszej strony jest przyzwoleniem i akceptacją.

Jak dotąd każdy się zgadza, że kara musi być (odpowiedź a w 1 pytaniu)
Była kara dyskwalifikacji - nie pomogło
Była kara bana na DMP - nie pomogło
Była próba pozbycia się łatki dzięki filmikom - nie pomogło
wyczerpaliśmy możliwości? to już jest etap machnięcia ręką?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

A nie było czegoś z brakiem muzyka czy tam czempiona parę lat temu? też się ręką machneło ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

ODPOWIEDZ