Ocena malowania na masterach.

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Ocena malowania na masterach.

Post autor: wind_sower »

Moi drodzy,

nasze hobby się zmienia, więc uważam, że zasady oceny malowania również powinny nadążać za trendami. Chciałbym z błogosławieństwem listy ligowej przygotować propozycje oceny malowania na masterach, które można poddać głosowaniu i wprowadzić do ligi.
Oczywiście nie uważam się za alfę i omegę, dlatego chciałbym zawiązać mały team, w którym przeanalizowalibyśmy sytuację i wybrali najlepsze rozwiązania dla graczy. Jeżeli ktoś ma ochotę się zgłosić proszę się wpisywać w komentarzu do 20.03 (wracam wtedy z wakacji i aktywnie będziemy mogli zacząć obrady :) )
Zapraszam wszystkich do wpisywania swoich propozycji i sugestii rozwiązania oceny malowania w tym temacie.
Największym problemem na pewno będzie zamknięcie w ramy matematyczne odczuć estetycznych oraz udział oceny malowania w rankingu generalskim.
Marzy mi się na stronie naszego rankingu zakładka Best Painted, gdzie wpisywany byłby właściciel najładniejszej armii z każdego mastera :)

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Ja chętnie bym wziął w tym udział

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Ja również ;)

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Ja też~!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1507
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Count me in my broski
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

W imieniu Salamandry zgłaszam udział
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Marzy mi się na stronie naszego rankingu zakładka Best Painted, gdzie wpisywany byłby właściciel najładniejszej armii z każdego mastera :)
grałbym w grę chyba wtedy ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dokładnie dlatego chciałbym wprowadzić zmiany. Obecny system premiuje graczy, którzy przyjeżdżają na mastery w celach towarzyskich w ten sposób, że zamiast 28 miejsca na masterze zajmą 26. Uważam, że klimaciarze mogliby być bardziej docenieni i to bez wpływu na ranking generalski.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Z racji doświadczenia (raczej wynikającego z czasu zabawy w te rzeczy niż urody malunków) proponuję swój akces w imieniu własnym.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

Jestem chętny

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Jak zobaczyłem ten temat, to przypomniała mi się reforma oceny malowania, którą wiele lat temu przeprowadził bless. Odgrzebałem stary temat z tego okresu. Polecam Wam przed zabraniem się do pracy zapoznanie się z tym tematem a zwłaszcza z tym postem
viewtopic.php?f=197&t=19956&start=120#p475183
gdzie jest moim zdaniem bardzo dobrze wyjaśnione dlaczego nie powinno być punktów za "efekt wow" czy konwersje w klasyfikacji generalnej.

Inną sprawą jest dodatkowe nagrodzenie najładniejszych armii poza klasyfikacją generalną :). Dodatkowe wyróżnienie za aspekt hobbystyczne na stronie rankingu ligi jest jak najbardziej wskazane. Tutaj jest miejsce na punkty za fajerwerki i subiektywne kategorie jak "efekt wow". W tym miejscu ważne jest z kolei by nagrodę za najładniejszą armię mogła zdobyć osoba, która sama pomalowała swoją armię.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Coś czuję że temat wróci zaraz do dawnych czasów gdzie spór był głównie o to dlaczego ktoś kto zapłacił za malowanie ma wiecej pkt niż ktoś kto zrobił to sam.
Albo czym się różni płacenie za malowanie od malowania samemu.
Temat stary jak świat.

Jeśli chcemy wykluczyć śmiecio armię to ocena musi zaliczać się do generalskiej.
Efekt "WoW" już nie koniecznie, ale każdy może na to zasłużyć. Przecież to wychodzi na to samo:
Czy będę siedział nad modelem 2tygodnie i go picowal, czy będę pracować normalnie by wydać na pomalowanie pół pensji.

Efekt końcowy itak jest podobny.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

co jest nie tak z wlasnie systemem wymyslonym przez blessa, aby tworzyc jakis nowy?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

WYSIWYG

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

osobiście te ranty trejów znajduje jako bez sensu premiowane (akurat takie mam ale doskonale rozumiem praktyczną stronę ich nieposiadania)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Shino pisze: 5 mar 2020, o 16:26 co jest nie tak z wlasnie systemem wymyslonym przez blessa, aby tworzyc jakis nowy?
Najważniejszym problemem obecnego "zalecenia" jest to, że zostało stworzone 10 lat temu dla gry WFB, a obecnie gramy w 9th Age. Wspomniany tutaj WYSIWIG lub proxy wymagają innego podejścia do problemu (IMHO). Zmieniają się też trendy, pojawiają nowe rozwiązania w modelarstwie (np. bardzo estetyczne treje bez rantów).
Dopuszczamy też niemalowane armie do masterów. Ogólnie nasze hobby wygląda inaczej teraz niż 10 lat temu. Jestem wielkim fanem modelarstwa i budowania klimatu armii i uważam, że można "nagradzać" naszych hobbystów bardziej, nie zwiększając przy tym wpływu na ranking generalski.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

swieta_barbara pisze: 5 mar 2020, o 20:42 WYSIWYG
+1000000

Co wyjdzie patch, to inne opcje uzbrojenia są grywalne. Armie, które mają różne możliwości wyposażenia unitów praktycznie zawsze są przez to w plecy. Przykładowo Wildhorny mają z bazy tarcze, ale tracą je jeśli kupią cokolwiek innego, nawet Throwing Weapon!
A co dopiero gdy jakiś (najlepiej corowy, hordowy) unit ma więcej opcji wyposażenia, jak np orc boyzi. Nie dość że minimum size unitu to 20, to jeszcze dzidy, ahw, łuki, hw, tarcze... Skoro można w rozpie sprawdzić magiczne itemy, to czemu nie można by sprawdzić zwykłych?
Dodatkowo WYSIWYG komplikuje sprawę używania zajebistych alternatywnych modeli (np. z planszówek) oraz jest jakąś tam przeszkodą dla początkujących, o których i tak ciężko. No i co z oddziałami z weapon-masterem?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

- 10000000

co sie zmienilo wzgledem tego mitycznego kiedys?

wtedy oddzialy nie mialy roznych opcji uzbrojenia?
wtedy nie mozna bylo spojrzec na to co masz w rospice?

pkty za wysiwyg sa po to, bo znacznie ulatwiaja gre przeciwnikowi.
Jedynym problemem jest to, ze rzeczywiscie trzeba wlozyc prace w magnesowanie raczek. Ale z drugiej strony w malowanie takze trzeba taka prace wlozyc, wiec w czym problem?

oddzialy z weapon masterem zakladam, ze jak maja mix broni to widac, czym sa

zabranie wysiwygu to jeszcze gorsze bagno niz powrot punktow zakonwersje, czy wow

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Ja nie jestem fanem wysiwyg, są armie gdzie jest mega prosty do zrobienia i są takie gdzie jest bardzo trudny. Dobrym przykładem są oddziały gdzie są opcje uzbrojenia które nie były produkowane, jak szkielety do VC z halabardami.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Podobnie jak z jakoscia malowania. Sa armie, ktore swietnie wygladaja jak sie je przejedzie washem/bejca, a sa tez armie, ktore dopiero zaczynaja dobrze wygladac jak sie nad nimi posiedzi.

Wiec co za tym idzie rzeczywiscie powinnismy odrzucic jakos malowania z oceny ze wzgledu na jakze nierowne podejscie tejze oceny do roznych armii

ODPOWIEDZ