ETC 2021

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

ETC 2021

Post autor: Furion »

Szanowni,

Na początek samo mięso.
Czyli przedstawiamy:

============================

Reprezentacja Polski na ETC 2021
  • Abrasus
  • Artur
  • Crus
  • Furion
  • Łapa
  • Shino
  • Skwara
  • Szaitis
  • XXXXXX (coach)
  • XXXXXX (coach)
Gratulujemy wszystkim powołanym. Przystępujemy do prac aby przywieźć złoto do Polski.

============================

Dlaczego tak a nie inaczej.

Przed wyborem Kadry, postanowiliśmy zkodyfikować z Łapą, jakimi wartościami będziemy się kierować podczas wyboru. W tym celu odpowiedzieliśmy sobie na zestaw pytań, żeby móc określić nasze kryteria wyboru. Najważniejsze z tych pytań i nasze odpowiedzi poniżej.

Skala od 1 do 7
1 - zupełnie się nie zgadzam
3 - raczej nie
4 - raczej tak
7 - zgadzam się w 100%

Wyniki indywidualne (punkty) mają dominujące znaczenie
5/6

Morale drużyny wpływają znacząco na wynik
7/4

Wybierając skład istotne jest, aby myśleć w perspektywie większej niż rok
5/3

Wybierając skład liczy się wyłącznie wygranie ETC
6/6

Czy wybranie nowego gracza do drużyny ma znaczenie (jako cel sam w sobie)
3/3

To, że ktoś się stara i walczy o kadrę cały sezon ma znaczenie
5/7

To, że ktoś się stara, nie oznacza że pojedzie na ETC - muszą być też wyniki
7/7

Bitwy i udział w zgrupowaniach jest ważniejszy niż bitwy i udział w turniejach na UB
4/3

Pytania i odpowiedzi prezentujemy ponieważ uważamy to za dość trafne narzędzie, ku rozwadze do stosowania przez przyszłych selekcjonerów, a może nawet do odpowiedzenia sobie przed powołaniem kolejnych selekcjonerów, aby środowisko mogło podjąć decyzję o powołaniu selekcjonerów w oparciu nie tylko o ich opinie o osobie, ale również w oparciu o wartości, które te osoby reprezentują.

============================

W procesie selekcji i zgrupowania wzięło udział ponad 40 osób. Wszystkim Wam z osobna dziękujemy!

Wybranie części składu jest proste, gdy są wyniki + zaangażowanie + historia dobrych wyników. Trudność pracy selekcjonera jest wtedy, kiedy te wartości nie idą w parze, praktyka pokazuje że odpowiednie zapełnienie slotów nr 6/7/8 jest znacznie trudniejsze niż slotów 1/2/3.

W procesie selekcji wspólnie z Łapą zdecydowaliśmy się wyselekcjonować 20 osób i je poddać głębszej analizie. Poniżej przedstawiamy same pozytywne adnotacje co do osób, które ostatecznie do kadry nie weszły, ale weszły na shortlistę.

Azurix - zaangażowanie, nowa twarz, chęć nauki
Bober - potencjał
Dębek - wyniki, ze szczególnym uwzględnieniem historii dobrych występów na ETC
Handełek - potencjał
JarekK - zaangażowanie, duże postępy
Kalafior - wyniki historyczne na ETC
Laik - wyniki
Rince - wyniki
Solo - zaangażowanie, super pozytywna energia
Tutaj - zaangażowanie, istotnie lepsze wyniki w tym sezonie niż w poprzednich, potencjał
Wojtuś - zaangażowanie, dobre rozkminy, potencjał

Gratulujemy wszystkim co dostali się na shortlistę. Gdyby ktoś chciał od nas usłyszeć wyjaśnienia, czemu do kadry nie wszedł, to chętnie odpowiemy z Łapą na kanale prywatnym. Naszym celem jest, aby za rok proces selekcji był jeszcze trudniejszy dla selekcjonerów, aby kandydatów którzy walczą o miejsce w kadrze było jeszcze więcej.

============================

Na ten moment pozostaje otwarta kwestia Coachy. Planujemy powołać 2 Coachy. Rekrutacja na to stanowisko jest na ten moment otwarta (zgłoszenia albo tutaj albo na kanale prywatnym do mnie / do Łapy) Pamiętajcie, że Coach to nie statysta, tylko osoba co bacznie obserwuje rozwój sytuacji na 8 stołach, pomaga podczas 3 minutowej konsultacji, aby w kluczowym momencie powiedzieć "mamy 80 punktów z 7 stołów, jak możesz docisnąć do capa to dociskaj, bez stresu jak nie wyjdzie ale to jest rozsądna rzecz na ten moment". Do tego przypilnowanie wałów przeciwnika, służenie rule refference żeby odciążyć kluczowe 10 minut które być może zabraknie do dogrania 6tej tury. Coach ma realny wpływ na grę, to nie jest funkcja grzecznościowa.

============================

Pierwsze zgrupowania już niebawem, będziemy informować!

pozdrawiamy,
Łapa i Furion

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Hejka.

Argumenty czemu ja nie jadę to znam ale chciałbym się zapytac czym się kierowaliscie wybierając dwóch graczy co grali mniej nad Jezusem i Rincem.
Czy są jeszcze jakieś istotne rzeczy o których nie mówiliście a maja znaczenie przy wyborze kadry. Znaczy to ze są to jest pewne chodzi mi czy mogą one być mówione na głos i gracze co się starają mogę je poznać np na początku sezonu a nje na końcu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

No patrząc na szybko na listę wybranych, to nasuwa mi się jedno pytanie. Skwara nagle tak poziom gry wyśrubował czy ocb? Popatrzyłem sobie na ranking 2019 i 2018 i chłop mimo całej sympatii osobistej do niego, to wyniki miał co najwyżej średnie. Odpowiednio 24 i 127! w rankingach. Ja wiem, że ten ranking jest z dupy i nikt nie traktuje go poważnie, no ale coś chyba jest na rzeczy. Domyślam się, że rok 2020 to albo domówki albo granie na UB, więc może coś się w tej kwestii zmieniło, nie wiem, nie śledziłem tematu jakoś specjalnie. Wybaczcie za szczerość, ale naprawdę nie wierzę w to, że nagle skill wzrósł aż tak, żeby przeskoczyć np Tutajca czy Dębka.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Biorąc pod uwagę powyższe, postanowiliśmy, że w tym roku przed powołaniem składu odbędą się 3 zgrupowania, każde o takiej samej formule.

O co gramy?
Selekcjonerzy wybiorą do kadry 7 osób.
Te 3 mini-turnieje stworzą mini-ligę.
8ma osoba to najwyżej punktowana osoba na zgrupowaniu, która nie została powołana do kadry.
Czyli efektywnie gramy o miejsce na ETC.
Ranking:
1. Furion
2. Artur
3. Skwara

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Tutajec pisze: 6 cze 2021, o 11:40 Hejka.

1 - Argumenty czemu ja nie jadę to znam ale chciałbym się zapytac czym się kierowaliscie wybierając dwóch graczy co grali mniej nad Jezusem i Rincem.

2 - Czy są jeszcze jakieś istotne rzeczy o których nie mówiliście a maja znaczenie przy wyborze kadry.

3 - chodzi mi czy mogą one być mówione na głos i gracze co się starają mogę je poznać np na początku sezonu a nje na końcu.
Hej Tomek,

Dzięki za pytania.

1 - Przyjęliśmy z Łapą modus operandi, że feedbacku udzielamy samym zainteresowanym. Nie zamierzamy go upubliczniać, ponieważ nie chcemy, żeby ktokolwiek poczuł się osądzony przez nasze publiczne wystawienie mu opinii. Zależy nam, że każdy gracz był najlepszą wersją siebie ;) a do tego publika jest zbędna.

2 - Nic nie przychodzi mi do głowy, nawet jeżeli coś jest to nie potrafię tego wyartykułować. Może jak byś dał pytanie na które bym odpowiedział w skali 1-7, może to by nas przybliżyło do wspólnego zrozumienia tematu?

3 - Myślę, że wspólnie z Łapą odpowiadaliśmy na wszystkie pytania jakie dochodziły do nas podczas sezonu. Niestety praca selekcjonera była utrudniona, bo trochę byliśmy we mgle przez brak masterów. To też nie wszystko przekażesz bez face2face. Co do mówienia na głos - to na priv mówimy wszystko z mostu, na publicznym nie zamierzamy nikomu dawać szpilek do ręki.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Co do drugiej kwestii czy przy wyborze sugerowaliscie się wynikami innymi niż tylko tymi z tego sezonu. Pytam dlatego ze jeżeli tak jest to czy gracze starający się o miejsce w teamie powinni to wiedzieć wcześniej ?

Nie oceniam czy to dobrze czy nie tylko to czemu nie było to napisane wcześniej ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Tak, sugerowaliśmy się, mieliśmy takie pytanie w naszym arkuszu:

Historia wyników danej osoby na ETC powinna być brana pod uwagę jak chodzi o wybór
6/5

To czy gracze powinni wiedzieć wcześniej - nie mam zdania, aczkolwiek: arkusz z kodyfikacją zasad powstał dość późno. Nie mówię, że to dobrze, tylko stwierdzam fakt. Tym samym w tym sezonie nie dało się na początku tego wprowadzić. Tym niemniej byliśmy do dyspozycji graczy przez cały sezon.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Nie masz zdania ze gracz powinien wiedzieć wcześniej ze jest od niego wymaga wiecej za to ze zagrał gorzej na jakimś etc oraz nie masz zdania ze nie jest to dla wszystkich jasne ze jak komuś poszło dobrze to właściwe nie musi grać tyle co inni ?

Ja może się przypierdalam ale czy zdanie które napisałeś ze jesteście dostępni cały rok sugeruje ze to gracz ma się o to spytać ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pyrax
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Pyrax »

Chyba są dwie opcje albo się zbiera punkty za rożne rzeczy które np wymieniliscie i wtedy kwalifikuje sie pierwszych 8 osob z najwyzsza punktacja albo wybiera kadrę kierownik szatni / selekcjoner. W obu przypadkach nie ma co dyskutować - chyba jest sprawa jasna :)

PS
co z moimi kostkami ze zgrupowania w 2019 roku ? ;)
PYRAX

“Be humble in victory and gracious in defeat.”

We offer salvation through the touch of disease.
The Vermin Swarm


Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Tutajec - myślę że całość można skrócić do tego: -wyjedź raz poza Warszawę na zgrupo i pojedź na ETC ;)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Drużyna wygląda solidnie. Dobre picki. W takim składzie można jechać po złoto.
Brawa dla chosenów!
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Gratulacje dla wybranych! Bez większych niespodzianek raczej;)

Co do wyborów selekcjonerów- myślę że nie powinno się ich kwestionować dopóki ETC nie zweryfikuje tych picków.
Formuła wyboru kadry jest taka a nie inna i fakt że ktoś był 1231 w lidze nie ma znaczenia, bo jak dobrze wiemy miejsce w lidze to nie tylko skill ale i aktyność na secenie turniejowej. Pewnie tradycyjnie już pojawia się wątpliwość co do powołania Szaitisa, ale dobrze wiemy że gość nawet jak nie gra, to robi bardzo solidne wyniki i do tego armia która nadal jest w top na drużynówkach.

Co do Skwary, skoro miał najlepsze wyniki z obecnych na zgrupowaniach to chyba dobrze że jedzie bo zapracował będąc na wszystkich.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Pyrax pisze: 7 cze 2021, o 14:53 PS
co z moimi kostkami ze zgrupowania w 2019 roku ? ;)
Z nieba mi spadasz chłopie :D jak będziesz na turnieju w Łodzi to tak będzie najwygodniej. Jak nie to napisz mi na priv albo na fb (kontakt masz) jak Ci wysłać i jakie kostki to podeślę numer konta i kwotę do przelania.
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

które cyfry są Łapy, a które Furiona w odpowiedziach?

Czy jest jeszcze inny temat ogólnodostępny dot. etc 2021 ?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

ODPOWIEDZ