Pytania dotyczące wersji 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Re: Pytania dotyczące wersji 2.0

Post autor: Shakin' Dudi »

Czy czary dające divine attacki lub lethalstrike działają na impact hity? Czy my will be done tj lethal strike dziala na rydwany ?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie chce mi się otwierać rbka ale jest tak że attack atribute nie działają na bodajże close combat attacki tzn impacty, stompy itp
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

Czynjak jestem w polu zboża / lesie / ruinkach i strzelam do kogoś w tym samym polu / lesie / ruinlach to jest soft/hard cover?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Nope.

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Ciara pisze:Nie chce mi się otwierać rbka ale jest tak że attack atribute nie działają na bodajże close combat attacki tzn impacty, stompy itp
Zdaje się, że impacty, stompy itp to Special Attacks a nie Close Combat Attacks :)
esgaroth pisze:Czynjak jestem w polu zboża / lesie / ruinkach i strzelam do kogoś w tym samym polu / lesie / ruinlach to jest soft/hard cover?
wind_sower pisze:Nope.
Akurat to dziwne, bo jednak target jest w coverze, ale rozumiem, że zastosowanie ma wprost na ta zasada ?
Myślę, że intencja twórców mogła być jednak inna.

Kod: Zaznacz cały

Models always ignore their own unit and the target unit for Cover purposes, and also ignore whatever Terrain Feature
they are inside (e.g. a unit shooting from a Forest doesn’t suffer a Soft Cover modifier for shooting through that
Forest).

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ta, jak mówiłem nie chciało mi się otwierać rulebooka by to sprawdzić.
Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

A co z tym pytaniem ?
Shakin' Dudi pisze:Czy my will be done tj lethal strike dziala na rydwany ?
Rozumiem, że chodzi o sytuację gdy bohater z "Undying Will" jest w oddziale Chariotów.
Według mnie:
Charioteer (2) - ataki w walce mają Lethal Strike; strzał z łuku nie ma (bo Lethal Strike dotyczy Close Combat a nie Shooting)
Skeletal Horse (2) - nie ma Lethal Strike bo jest Harnessed i zasada Undying Will sama w sobie zabrania
Chassis - nie ma Lethal Strike bo to są impakty, które są Special Atakami

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Siemanko, mam takie małe, szybkie, dziwne pytania:
1. Czy Command Group jest uznawane za R&F na potrzebę Make Way! Postaci w jednostce?
2. Czy jeśli muzyk/czempion/chorąży jednostki styka się z wrogiem, można go podmienić na postać, jeśli są spełnione wszystkie warunki?
3. Czy jeśli postać wbija do jednostki z "lewej" strony, to czy może przeskoczyć na jej "prawą" stronę, jeśli starcza jej ruchu, oczywiście po drodze przesuwa R&F i trafia na CG?
Odpowiedź na 2 i 3 wynika też troszkę z odpowiedzi na 1 :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

sorinmarkov pisze:Siemanko, mam takie małe, szybkie, dziwne pytania:
1. Czy Command Group jest uznawane za R&F na potrzebę Make Way! Postaci w jednostce?
2. Czy jeśli muzyk/czempion/chorąży jednostki styka się z wrogiem, można go podmienić na postać, jeśli są spełnione wszystkie warunki?
3. Czy jeśli postać wbija do jednostki z "lewej" strony, to czy może przeskoczyć na jej "prawą" stronę, jeśli starcza jej ruchu, oczywiście po drodze przesuwa R&F i trafia na CG?
Odpowiedź na 2 i 3 wynika też troszkę z odpowiedzi na 1 :D
Z tego co ja rozumiem z zasad położenie muzyka w oddziale nie ma żadnego znaczenia dla mechaniki gry. Położenie sztandarowego jest istotne tylko w przypadku gdy posiada on jakiś sztandar z działaniem obszarowym (np. w DH jest Runic Standart of Shielding, który działa w 6" od sztandarowego, a nie oddziału). W związku z powyższym muzyk i sztandarowy są przezroczyści dla zasad ruchu, o które pytasz.

Według mnie czempion też może być przesuwany w trakcie make way. Ważne tylko, aby zwrócić uwagę na to, że w trakcie make way boheter zamienia się miejscem z inną figurką, a potem następną, itd.

Efektywnie 3xTAK.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Jeszcze mała uwaga: muzyk i sztandarowy posiadają reguły stand behind i front rank, więc istnieją na pewno jakieś formacje z duża ilością bohaterów (w stosunku do ilości modeli w szeregu), dla których może to mieć znaczenie ;)

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Okej, a jeżeli champion stoi z boku oddziału i styka się z wrogą jednostką, może zostać podmieniony na postać? Może tworzę sztuczne ograniczenia ale czempion to dość unikatowy upgrade w jednostce, ma sporo swoich zasad specjalnych. I z tego wynika moje pytanie, czy command group są modelami rank and file, bo jeśli nie, to imho przesunąć czy podmienić się ich nie da z racji brzmienia zapisu mejkłeja. To że mają stand behind chyba nic nie zmienia, muszą być z frontu, chyba że postacie ich wypchną.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

takie dziwne pytanie, sam nie wiem czemu wcześniej się z tym nie spotkaliśmy, szarżuje na jednostkę na górce, dają flee, uciekają mało bo 5" ale zbiegają z górki, ja jestem przed, wróg jest za górką, nie mam już losa do nich, to co teraz? szarża nieudana?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Potrzebujesz losa w momencie deklaracji szarzy. Po deklaracji możesz stracić losa.
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Czy challange można krzyczeć do tyłu? Tj. szarzyjesz modem na tył innego oddziału i czempion z tego oddziału może krzykną?
_______________________________

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie. Koleś który krzyczy czelendz musi się stykać z przeciwnikiem a ten przeciwnik może przyjąć wyzwanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

A czemu nie?? W RB jest zapis, że przyjmujący musi znajdować się w kontakcie z oddziałem modelu rzucającego, a nie z samym rzucającym.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Jak działa battale focus z poisonami?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Troche uszczegółowie sytuacje: smok szarżuje na tył klanratów, czy czempion klanratów moze krzyknac challange?
_______________________________

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

Krzyknąć może, ale czy smok z daleka go usłyszy to wątpię...
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

nvm chłopaki, doczytałem co to znaczy dokładnie "engaged in combat". Mea culpa, macie rację. Aczkolwiek to wszystko do znalezienia w rbku było :d
Obrazek

ODPOWIEDZ