Ochrona magiczna

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Bloody
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Ochrona magiczna

Post autor: Bloody »

Czy ataki magiczne zmniejszają wysokość ochrony magicznej, jak to ma miejsce w przypadku zwykłej broni oraz pancerza?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Ward Save (Ochrona Magiczna) jest niemodyfikowalna jakimkolwiek sposobem byś próbował. Są jednak ataki i umiejętności z zapisem "no saves allowed" albo "no saves of any kind allowed" - wtedy ani ochrona pancerza, ani ochrona magiczna, ani regeneracja nie działają.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Bollo
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Bollo »

Nawiązując dalej do wątku... wardy nie moga być łączone z przedmiotów. Jak jest natomiast w przypadku czegoś co już ma swojego worda np. demonów, lub Tzeentcha?

I czy mozliwe jest posiadanie warda poniżej 3+. Oprócz przedmiotu, który może dac takiego wroda, ale tylko przeciwko flaming attacks. Jeżeli jednak z jakiejs kombinacji wyszło by mi, że mam warda na 2+. Mozliwe to jest :?:
Z Chaosem żyjesz }:>

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Bollo pisze:Nawiązując dalej do wątku... wardy nie moga być łączone z przedmiotów. Jak jest natomiast w przypadku czegoś co już ma swojego worda np. demonów, lub Tzeentcha?
Też nie można łączyć. Wyjątek to Mark of Tzeentch.
Bollo pisze: I czy mozliwe jest posiadanie warda poniżej 3+. Oprócz przedmiotu, który może dac takiego wroda, ale tylko przeciwko flaming attacks.
Tak.
Bollo pisze: Jeżeli jednak z jakiejs kombinacji wyszło by mi, że mam warda na 2+. Mozliwe to jest :?:
Tak, np. z MR.

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Co do wardow czy ten ward z parry save to normalny wardzik czy moze cos ponad to np jak bless bretki czyli mozna uzyc jego i np z Walach Blood Hauberk

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Albo ward z parowania albo z hauberka

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jeszcze nie mam nowego podręcznika, a ciekawym. Jak ma się ward z parry save do warda na Savage Orcach? Oba są po 6+. Rozumiem, że się nie kumulują, tylko mamy 2 razy próbę na 6+?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Temple Guard pisze:Jeszcze nie mam nowego podręcznika, a ciekawym. Jak ma się ward z parry save do warda na Savage Orcach? Oba są po 6+. Rozumiem, że się nie kumulują, tylko mamy 2 razy próbę na 6+?
ani tak, ani tak.

Używasz tylko najlepszego warda/regenki - tylko jeden save.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Temple Guard pisze:Jeszcze nie mam nowego podręcznika, a ciekawym. Jak ma się ward z parry save do warda na Savage Orcach? Oba są po 6+. Rozumiem, że się nie kumulują, tylko mamy 2 razy próbę na 6+?
Tylko od kiedy Savage Orcs mają Parry Save? O ile pamiętam Frenzy niweluje możliwość używania Parry Save'a.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Mac pisze:
Temple Guard pisze:Jeszcze nie mam nowego podręcznika, a ciekawym. Jak ma się ward z parry save do warda na Savage Orcach? Oba są po 6+. Rozumiem, że się nie kumulują, tylko mamy 2 razy próbę na 6+?
Tylko od kiedy Savage Orcs mają Parry Save? O ile pamiętam Frenzy niweluje możliwość używania Parry Save'a.
No dobrze, ale frenzy można czasem stracić :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Nieistotne. Nie kumulują się. Nie ma 2 rzutów. Tak jak opisał Asasello.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

ODPOWIEDZ