Whip of Agony

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Whip of Agony

Post autor: Dymitr »

ile ataków ma Master z tym pejczem.

Whip of Agony to beastmaster scourge bijący z S5 i AP
bmst scrg w AB jest opisany jako additional hand weapon

więc jak bije chłopak który ma w profilu 3A
i czy mogę go wziąść z innym magicznym additional hand weaponem - dagger of hotek
[własciwie po co dagger of hotek ma napisane ze jest magical aditional hand weapon?]
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

1.No to w AB jest błąd. W podręczniku nie pisze, żeby BS był additional. Więc trzy.
2. A jeśli chodzi o sztylet, to można go łączyć z hand weapon. Więc dostajesz dodatkowy atak + ASF. Nie możesz mieć dwóch magicznych broni.
Pzdr
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

AB miałem na mysli ArmyBook... jesteś pewny, że nie jest o bs napisane ze to ahwpn?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Armybook pisze:Beastmaster's scourge
Hand weapon. In addition, all the wielder's close combat attacks are Armour Piercing
Tak, jestem pewien. Pomylił ci sie FAQ z AB. FAQ daje dodatkowy atak z BS beastmasterom hydry, ale analogia nie przenosi się na Whip of Agony, bo to broń magiczna, a jak już ci odpisał Jankiel, nie można jej łączyć ze zwykłą bronią.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Obrazek

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Duderson pisze:
Armybook pisze:Beastmaster's scourge
Hand weapon. In addition, all the wielder's close combat attacks are Armour Piercing
Tak, jestem pewien. Pomylił ci sie FAQ z AB. FAQ daje dodatkowy atak z BS beastmasterom hydry, ale analogia nie przenosi się na Whip of Agony, bo to broń magiczna, a jak już ci odpisał Jankiel, nie można jej łączyć ze zwykłą bronią.
no chyba, że ma to specjalnie umieszczone w opisie jak sztylet hoteka :]

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tak, jest traktowany jako hand weapon. Ale w zasadach magicznych broni w rb napisane jest, że nie można ich łączyć z additional hand weapon, a nigdzie wyraźnie nie napisano, że ma być inaczej (jak przy tym sztylecie)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

a czy magiczny GW nadal daje +2 do S? daje...
wiec czemu magiczny BS nie mial by dawac +1A skoro jest dodatkowa bronia? chyba nie rozumiem Twojego tlumaczenia jankielu...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

chodzi o to że w rulebooku jest zapis mówiący o tym że nie można łączyć magicznej broni ze zwykłym handweaponem więc nawet jeśli zasady BS na to pozwalają to nie można ich używać z handweaponem bo jest magiczny, jedynie dagger of hotek ma wyszczególnione w opisie że może być używany z handweaponem

Pozdrawiam
Rafał

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

SexRocket pisze:a czy magiczny GW nadal daje +2 do S? daje...
wiec czemu magiczny BS nie mial by dawac +1A skoro jest dodatkowa bronia? chyba nie rozumiem Twojego tlumaczenia jankielu...
Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że BS nie jest dodatkową bronią (nie ma tego nigdzie w zasadach), tylko normalną, najzwyklejszą bronią ręczną z cechą armor piercing.

Owszem, niektóre jednostki, beastmasterzy konkretnie, używają jej jako ahw, ale na takiej zasadzie, jak witchi używają dwóch zwykłych hw. Zresztą, hw+bs jest nazywane wprost "this combination of two hand weapons".

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Jankiel pisze: Ale w zasadach magicznych broni w rb napisane jest, że nie można ich łączyć z additional hand weapon
Już zrozumiałeś, Sexrocket?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

ODPOWIEDZ