8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Jab »

Koone pisze:1.Czy jeśli magu HE który jest oddziale trzymającym sztandar całkowitej niewrażliwości na magie użyjemy scrolla który rani za każdą użytą kostkę podczas czarowania na 5+, to ten mag dostanie obrażenia?

2. Czy jest maksymalna ilość kostek dla poszczególnych poziomów jakich można używać do rzucania czarów? Bo szczerze powiedziawszy nie mogłem tego znaleźć.
1) Działa

2) Każdy spell można rzucić od 1-6 kości. Niezależnie od poziomu
Paskudny uśmiech power gamera

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

+1 za wjazd z boku dostaje się teraz niezależnie od tego jaki to odział walczy z boku (na przykład bohater na koniu)?
I jak wszarżowalem dwoma oddziałami, to dostaję +2 do rezolucji za każdą szarżę czy tylko +1? nigdzie nie mogłem znalęźć, że nie można, więc wolę się upewnić

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

1) tak. (tak mi sie przynajmniej zdaje)
2) nie. zdaje sie, ze s.59 +- 1. przy multicombacie masz informacje o tym, ze wiele banerow nadal daje tylko +1 do wyniku walki.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

+1 za wjazd z boku dostaje się teraz niezależnie od tego jaki to odział walczy z boku (na przykład bohater na koniu)?
Tak.
I jak wszarżowalem dwoma oddziałami, to dostaję +2 do rezolucji za każdą szarżę czy tylko +1? nigdzie nie mogłem znalęźć, że nie można, więc wolę się upewnić
+1 za szarżę niezależnie ile oddziałów szarżuje.

Awatar użytkownika
sokół_old
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: sokół_old »

To ode mnie parę pytań:

- 6ka z lighta, daje +1A dla każdego oddziału. Jak działa na charioty i kawelerię, czy bonusa dostają tylko obsługanci, czy dół też?
- Gdzie jest opisane nie maszerowanie chariota
- Gdzie jest opisana zasada, że do limitu niepowtarzania czarów nie liczą się magowie wybierający czary?

Awatar użytkownika
Koone
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków/Katowice

Post autor: Koone »

Mam problem natury taktycznej:

:!: :( :( :( - linia wojowników przeciwnika ; :!: -mag




:mrgreen: :mrgreen: -moje wojsko
:mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

wystawieni po 2 w szeregu, teraz tak, gdy szarżuje muszę ustawić się na środku tym samym tracąc ataki na maga czy mogę dostawiać się tak żeby oba modele z szeregu atakowały maga?
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Koone pisze:Mam problem natury taktycznej:

:!: :( :( :( - linia wojowników przeciwnika ; :!: -mag




:mrgreen: :mrgreen: -moje wojsko
:mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

wystawieni po 2 w szeregu, teraz tak, gdy szarżuje muszę ustawić się na środku tym samym tracąc ataki na maga czy mogę dostawiać się tak żeby oba modele z szeregu atakowały maga?
Musisz się ustawić na środku.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Lazur pisze:
Hobbit pisze:
Daw pisze:Jak to jest w przypadku rzucania czaru 6 z Lore Of Shadow: Okkam's Mindrazor - czy unit może wziać Ld od charaktera który jest w oddziale dla całego oddziału żeby wszyscy mieli tyle S?
Co prawda nie mam przy sobie podręcznika, ale nie. Oddział używa do testów najwyższej statystyki morale (w tym wypadku herosa), ale nie jest ona przenoszona na poszczególne modele w oddziale. ALE mogli by użyć LD generała, bo z tego co pamiętam jest tam wzmianka, że używają go "as it's own". Niemniej sprawdź w podręczniku i FAQ, bo nie mam pewności.
Według mnie ma S= jego LD a oddział w którym jest S= swoje LD

Ustalenie LS:

"5) Okkham’s Razor
Wartość zdolności przywódcze generała może być wykorzystana zamiast siły przez oddział, na który rzucono czar Okkham’s Razor "
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=25054
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

majzownik
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: majzownik »

sokół pisze:To ode mnie parę pytań:

- 6ka z lighta, daje +1A dla każdego oddziału. Jak działa na charioty i kawelerię, czy bonusa dostają tylko obsługanci, czy dół też?
Problem jak przy wszystkich czarach rzucanych na wieloczęściowe modele. Dalej uważam że Beast of Horros na skink chiefa na stegu daje mu gazylion ataków. Dopóki nie wyjdzie FAQ, nie wiadomo co robić, chociaż ja bym dawał bonusa wszystkim częściom modelu, zwłaszcza przy czarach rzucanych na UNIT.
sokół pisze:- Gdzie jest opisane nie maszerowanie chariota?
Str 86, CHARIOTS, Split Profile - ostatnie zdanie pierwszego akapitu.
sokół pisze:- Gdzie jest opisana zasada, że do limitu niepowtarzania czarów? nie liczą się magowie wybierający czary?
A kto powiedział że się nie liczą? Czary (poza 0 i ew. 1) powtarzać można jak się zna wszystkie (to jest w zasadach Loremaster) i kiedy nie ma się wyboru co do tego jakie zna się czary ze względu na zasady czy przedmioty. High Elf z tym przedmiotem do wybierania czarów nie może zdublować żadnego już wylosowanego przez innych magów.

Awatar użytkownika
sokół_old
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: sokół_old »

Czyli dzięki magowi z Seerem (2) i Arcymagowi (4) mogę sobie elegancko poznać cały lore, bo Seer wybiera np. 1 i 2, a arcy musi mieć w tym wypadku 3,4,5,6 ew. może coś zamienić na 0.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

sokół pisze:Czyli dzięki magowi z Seerem (2) i Arcymagowi (4) mogę sobie elegancko poznać cały lore, bo Seer wybiera np. 1 i 2, a arcy musi mieć w tym wypadku 3,4,5,6 ew. może coś zamienić na 0.
TAK
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czy jeżeli pod koniec walki z hydrą zostało mi 5 łuczników, to czy mam steadfasta? Bo jak się wczytywaliśmy z Malalem i Morrokiem, to doszliśmy do wniosku, że tak.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Tak, jesteś steadfast bo masz 1 rank (5 modeli szerokość) a hydra nie ma żadnego ranka. Przy zasadzie extra rank jest zapis, że liczą się tylko ranki za walczącymi a przy steadfascie jest, że musisz mieć poprostu więcej ranków.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Fuck

Dzięki
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Andrzej pisze:Fuck

Dzięki
Tak mi się przynajmniej wydaję :P
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

majzownik pisze:1) powtarzać można jak się zna wszystkie (to jest w zasadach Loremaster)
Zacytuj proszę tę zasadę.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

majzownik
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: majzownik »

bigpasiak pisze:
majzownik pisze:1) powtarzać można jak się zna wszystkie (to jest w zasadach Loremaster)
Zacytuj proszę tę zasadę.
"A wizard with the Loremaster special rule knows all the spells from his chosen lore - he does not need to roll randomly."

Jeśli uważasz, że ta zasada nie łapie się w zapisie ze str. 490:
"The only exceptions are where a spell is not generated randomly, such as:"
to proszę wyjaśnij mi swoją interpretację losowego generowania czarów .

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Lazur pisze:Tak, jesteś steadfast bo masz 1 rank (5 modeli szerokość) a hydra nie ma żadnego ranka. Przy zasadzie extra rank jest zapis, że liczą się tylko ranki za walczącymi a przy steadfascie jest, że musisz mieć poprostu więcej ranków.
chyba, że ci łucznicy są skirmishem, wówczas nie mają ranków w ogóle.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

No to pojechali po monsterach skoo wszystko co ma 5 modeli ma steadfasta ze smokiem, hydra czy stegadonem.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Czy mogę z CC zionąć 2 razy (ze smoka i z EGG'a)

Czy 6 z shadowa działa również na mounty?

Czy jak 4 z shadowa walnę po armacie , tanku to automatycznie nie zdają testu I ?

Czy jak jest challenge i najpierw jebie mój lord i zajebie przeciwnika , to czy mój smok może jeszcze atakować jakby do challenga ,czy już po zwykłych gościach?
I believe in Honour.!

Zablokowany