8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Waldi »

Aro pisze:Czy obrażenia zadane Feedback Scrollem to obrażenia magiczne oraz zasięgowe ??
Troszkę poszperałem ale nie znalazłem odpowiedzi.
Obrażenia zadane przez magiczne itemy są magiczne. Więc Feedback Scroll zadaje obrażenia magiczne, ale nie zasięgowe.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Czy na warmachine działa stomp/thunderstomp, killing blow i temu podobne efekty działające na piechotę? Na logikę powinny, ale w zasadach chyba jest dziura... warmachine crew nie są piechotą tylko zwykłymi markerami, a warmachine to inny typ jednostki...

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

emiel_regis pisze:Czy na warmachine działa stomp/thunderstomp, killing blow i temu podobne efekty działające na piechotę? Na logikę powinny, ale w zasadach chyba jest dziura
Nie ma dziury, przeczytaj jeszcze raz. Warmachine nie jest piechotą. To oddzielny troop type.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

wiem, ale smieszne mi sie wydaje, ze kb nie dziala na maszyny wogole, a Heroic KB zdejmuje całą jednym ciosem...

Awatar użytkownika
slawowid
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Gród Warsa

Post autor: slawowid »

No cóż, hmm... no wiesz... jakby Ci to powiedzieć... O ile GW w nowej edycji starało się zrobić wszystko "na logikę" to dalej jest to świat fantasy i dzieją się różne dziwne rzeczy.
Spróbuj sobie jednak wyobrazić że taki "Bretończyk" ścina jednym uderzeniem głowę smokowi, to sądzę że równie efektownie wygląda jak tym samym mieczem i jednym ciosem ścina główną podporę np. katapulty albo (skoro ten miecz i tak jest super ostry i super niezniszczalny) obcina lufę działa (co ma nawet jakieś pomniejsze odzwierciedlenie w japońskich katanach które potrafiły przeciąć metal), co też czyni powyższe machiny bezużytecznymi a ich załoga ucieka w panice, ew. bardziej prawdopodobny scenariusz jak zostało pięknie przedstawione w naszej rodzimej kinematografii, ścina za jednym uderzeniem głowy 3/4 załogantów. Natomiast taki "zwykły" herosik z KB zetnie tylko jednemu już nic nie mówiąc o podporach czy lufach :D.

No i widzisz, przy odrobinie fantazji i trudu (no i lekkim naciąganiu) da się wszystko wytłumaczyć i to nawet dość sensownie. :D
Niech pogańskie duchy strzegą ziemi naszych przodków po wsze czasy!

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Mac pisze:Nie ma możliwości, żebyś Ty nie miał -2, a Twój przeciwnik miał.
To chyba gramy w różne gry.


GGGGGGGGG
........DDDDDDDD





KKKKKKKKKK

Ja mam zasłonietą połowę unitu kolo nie.
Przynajmniej połowa u mnie widzi cały oddział przeciwnika, żaden model wrogi nie widzi całości mojego unitu.
Da się?




Pytanie.
Czy na kolesia na smoku/mantysi działa KB?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
slawowid
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Gród Warsa

Post autor: slawowid »

Działa KB gdyż kolo na smoku/mantysi ogólnie Large'u jest dalej Infantry. Ale na jego mounta już nie.
Niech pogańskie duchy strzegą ziemi naszych przodków po wsze czasy!

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

slawowid pisze:Działa KB gdyż kolo na smoku/mantysi ogólnie Large'u jest dalej Infantry. Ale na jego mounta już nie.
A więc stomp i thunderstomp działa też na kola na smoku/mantysi?

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

No właśnie 8)
I tu zaczyna się robić cokolwiek ciekawie ...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Waldi pisze:A więc stomp i thunderstomp działa też na kola na smoku/mantysi?
tyle ze stompy leca w unit, a zwykle ataki trzeba juz rozstawic gdzie.

zeby nie bylo, ze sie trzymam opcji, ze kb dziala na typa na smoku.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czyli jak zasłaniam sobie połowę oddziału skirmishem a widzę cały unit przeciwnika to on ma minusy strzelając do mnie a ja nie mam?
To połowa Twoich chłopków ma, a połowa nie. Od kiedy Ty grasz w tą grę?
Działa KB gdyż kolo na smoku/mantysi ogólnie Large'u jest dalej Infantry
Nie prawda. Obsługa z maszyny nie jest piechotą, a jeźdźcy potworów to też nie piechota. Cały model jest monsterem (war machine w drugim wypadku)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To ja teraz zadam pytanie. Jak działa żabi scroll na seera na dzwonie, tudzież na maga na smoku? Cały model zamienia się w żabę, czy smok zostaje sobą i jest ujeżdżany przez żabę :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Jankiel pisze:Obsługa z maszyny nie jest piechotą,
To może być rzeczywiście racja, gdyż nie ma żadnego zapisu mówiącego, że jest inaczej.
Jankiel pisze:a jeźdźcy potworów to też nie piechota.
Przy bohaterach na potworach jest trochę problemu, gdyż na stronie 105 RB, jest taki oto zapis:
We assume that special rules that apply to a
ridden monster do not normally also apply to
character riding it and vice versa (with the same
exceptions that apply to cavalry models, which
are listed on page 82). Likewise, ridden
monsters are still monsters, and benefit from the
rules for monsters as well.
To chyba trochę przeczy temu co mówisz.
Niemniej Stomp/Thunderstomp rzeczywiście na bohatera na potworze nie działają, gdyż ataki te idą w oddział, który jako całość jest traktowany jako potwór.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Deathall »

Skoro już pytania o kary do strzelania, to chciałem zapytać jak się ma vlos do np Outridersow ustawionych zaraz za piechota i strzelający przez nią?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To chyba trochę przeczy temu co mówisz.
If a character has a ridden monster the whole model is treated as having troop type monster
To samo jest przy cavalary, monstrous cavalary i chariotach. Mnie się to osobiście nie podoba, ale nic nie mozna na to poradzić.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

rzucam na odzial 1 z life (5+ regen) a pozniej boostuje lora z throne of vines... odzial ma 4+ czy 5+ regene?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Andrzej pisze:To ja teraz zadam pytanie. Jak działa żabi scroll na seera na dzwonie, tudzież na maga na smoku? Cały model zamienia się w żabę, czy smok zostaje sobą i jest ujeżdżany przez żabę :wink:
Sam mag.
Semi pisze:rzucam na odzial 1 z life (5+ regen) a pozniej boostuje lora z throne of vines... odzial ma 4+ czy 5+ regene?
na 5+ "nie zmienia efektów już rzuconych czarów"

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Skaven pisze:Mam takie pytanie odnośnie slana, tronu, łapek i czarów z life, a mianowicie jest taka sytuacja:
Podlatuje slanem i rzucam tron z life (ignorowanie miscastów na 2+ itd) a potem ciskam 6 z life w klocek i wypada 6,6 czyli IF i miscast. Teraz pytanie czy mogę zrobić coś takiego:
Wchodzi czar i przeciwnik rzuca siłe na kolocku i po rozwiązaniu testów kolej na miscasta i teraz tak, mogę go zignorować z tronu lub z łapek i chciałbym wiedzieć czy musze w jakiejś kolejnosci tego użyć czy decyzja należy do mnie co użyję ?
Była już dyskusja o używaniu łapek, stanęło zdaje się na tym, że można ich użyć tylko przy pierwszym miscaście.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

If the majority of the models in the target unit [ or, when firing against a single model, more than half of the target model ] is obscured from the schooting model's view by other models [ friend or enemy ] or by terrain then an additional To Hit modifier is applied.
If the majority of a unit is obscured by such "hard" terrain, it is said to be Hard cover.
Jankiel pisze:Od kiedy Ty grasz w tą grę?
No właśnie, od kiedy grasz?
Ja mam większość zasłoniętą Ty nie.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

1.Jeśli przeciwnik nie zdał terroru, uciekł ,potem się zebrał to co się dzieje jeśli do tej jednostki podejdzie/zaszarżuje jednoska która budzi terror?

2.warbanner kosztuje tyle ile jest napisane w rulebooku czy tyle ile w armybooku?

3.Jeśli czar zostanie rzucony z nieodpartą siłą to czy można go rozproszyć w 2 lub 3 turze po rzuceniu tego czaru?

4.Pierwsze słoneczko znika jeśli w następnej turze zostanie rzucone 2?

Zablokowany