8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Domino »

Prawda taka, że po prostu wycięli nam fajny zapis i tyle, nawet do końca nie wiem czemu :(

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

A to nie jest po prostu martwy zapis - pozostałość po 6 edycji?
Jeśli dobrze pamiętam, była panika w cc jeśli coś dostało szarżę na tył/flankę (i do czegoś takiego np. odnosi się opis Glorious Charge przy Winged Lancerach).

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Daw pisze:
Karli pisze:Ja bym go wystawiał na 25x50. Warbeast to np. fleshhound.
Karli - rozumiem, że na BoB-ie jak wystawię hellsteeda swojego na 25/50 to nie będzie co do tego zastrzeżeń?
Skoro masz tak zrobiony model i nie ma żadnych oczywistych zasad do tego na jakiej podstawce powinien być to dopuścimy zarówno 25x50 jak i 40x40. Jak LS zdecyduje później to będziemy się trzymać zdania LS, lecz do mastera na pewno nie zdążą przegłosować tego. Chyba jakiejś mega krzywdy Twoim przeciwnikom nie wyrządzimy ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

TK mają kodex z trochę zamierzchłych czasów, w 6 edycji np. panika w combacie mogła nastąpić, w 7 edycji nie robili errat do booków przy okazji zmiany edycji natomiast teraz sprzątają pewne archaizmy jak już mają okazje.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Czy można rzucać magiczne pociski z 2 szeregu? Wydaje mi się, że tak ,ale nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Tandor92 pisze:Czy można rzucać magiczne pociski z 2 szeregu? Wydaje mi się, że tak ,ale nie jestem pewien.
Ale jak chcesz rzucać z drugiego szeregu skoro bohater musi być w pierwszym ? Jedynym wyjątkiem jest magiczka w bretonni którą można dać do 2 szeregu w formacji lancy ale wtedy nie ma LoS a to jest wymagane żeby rzucić magic missile.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Jak w pierwszym jest FCG i ew. reszta postaci, a na maga nie ma miejsca. Poza tym pytanie jest teoretyczne. Mamy TLoS, więc nie powinno być problemu z widokiem. Dobrze myślę, czy się mylę?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Azgaroth pisze:
Tandor92 pisze:Jedynym wyjątkiem jest magiczka w bretonni którą można dać do 2 szeregu w formacji lancy ale wtedy nie ma LoS a to jest wymagane żeby rzucić magic missile.
Czyli łucznik stojący w drugim szeregu nie ma LoS?

Uzasadnij swoje stanowisko proszę.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Czarować może ale tylko w coś większego bo pierwszy szereg zasłania LoS.

Łucznik ma bo takie są zasady strzelania, przy magii takiej zasady nie widze.....

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Słabo szukasz.
W opisie MM jest napisane, że mag musi widzieć cel, tak jakby był wyposażony w broń strzelającą. Zaś reguły strzelania wprost mówią, że model z drugiego szeregu korzysta z LOS gościa przed nim.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

mały rule query odnośnie nowych OnG- użycie dodatkowego przymusowego grzybka z N.goblinów(który nie jest p.dicem)- czy jeżeli rzucam czar z 1 kości i mam disrupta (1,2), czy ciągle dorzucam tą kość ( potencjalny wound) ? Czy grzybek może pomóc osiągną casting value?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

W podręczniku jest napisane, że kość z grzybka dorzucasz zawsze, nie ma wyjątków.

Kość z grzybka może pomóc Ci osiągnąć casting value, ale nie ochroni Cię przed 'broken concentration' (suma 1-2 na kościach przy rzucaniu), gdyż jest bonusem a nie zwykłą kością.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Jeszcze co do inkantacji Tk (ciągnę temat, bo to dość żywotna kwestia :P )
W opisie stoi:
If the unit is enaged in CC, all models in the unit can immediately make one normal close combat attack against any models their are in base B2B with, exactly as they would have done in the following CC phase (including Strenght bonuses if charging, etc, but excluding impact hits).
Czyli normalna jak faza walki, z wszelkimi bonusami, bez impaktów, wspomagających ataków i odpowiedzi przeciwnika, tu myślę, że sie co do tego wszyscy zgadzamy.
Potem opis jak biją rydwany i Kawaleria.
Kolejne zdanie wykreślone:
Ignore “There is no combat resolution, but if enough casualties
are caused the enemy unit must take a Panic test.”
Czyli, wg mnie, dopuszca się CR, co potwierdza kolejne zdanie:
if the enemy unit PANICS and flee...
Wg RB w CC nie ma paniki, więc powinno być to traktowane jako Break Test.

Taka jest moja interpretacja, myślę, że jest ona całkowicie logiczna i jasna.
Let the River of Blood flow...

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Myślę, a nawet wiem, że nie jest ona ani logiczna ani jasna. Chcesz dyskutować załóż sobie osobny temat, w tym temacie ten wątek jest zakończony i będę kasował dalsze posty.

Masz 6 edycyjnego booka z którego wycięli część naleciałości. Wniosek że nie ma paniki w CC więc to break test księżycowy (równie dobrze można by napisać że z automatu ściągasz figurki). Wedle twojej logiki jak kulniesz ten czar na giganta walczącego z klockiem to go posypiesz w rezultacie breaka o kilka ran? Mogę Cię śmiało zapewnić, że odkrywców zasad twojego pokroju było tu wielu i wielu będzie, ale 99% takich podejść kończy się niepowodzeniem. Poćwicz granie a nie twórcze interpretacje, lepiej to wpłynie na wyniki a przede wszystkim przyjemność innych z gry z tobą.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Czy Chathayski Długi Miecz daje właścicielowi +1 do I tylko na potrzeby walki wręcz czy tez na potrzeby testów I wynikających z czarów?

Z polskiego AB:
Chathayski Długi Miecz zalicza się do broni jednoręcznych i dzięki swojemu wykonaniu dodaje właścicielowi +1 do współczynnika Walki Wręcz oraz +1 do Inicjatywy.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Tylko w walce wręcz.


Q: When does a weapon that gives a bonus to a characteristic give
that bonus?(p4)
A: Most weapons, including magic weapons, state when the
bonus is given. For example, a model with the Fencer’s
Blades will always have Weapon Skill 10 whilst a model with
a great weapon will only have +2 Strength when striking an
enemy in close combat. When a weapon does not say when
the characteristic bonus applies, then it only applies when
striking, or being struck, in close combat

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

Sry szybkie pytanko mam czy to sztandarowy czy muzyk pozwala zrobić reforme za free po zdaniu ld ?

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Muzyk..

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Mam dwa pytania odnośnie Magii:

1. Jak rzucam Bound Spell to na jaką wartości przeciwnik dispeluje mój czar ?

a) wynik rzutu (np. 2+5+3(poziom maga)= 10)
b) Poziom Bound Spella (np. 3)
c) inna opcja (jaka?)

2. Czy zawsze musze mieć w rzucie na czar jedną kość wyższą od 2 ?
np. czar o trudności 6
a) 2+2+2
b) 2+1+1+2
c) 1+1+1+1+2 itd.
Czy w powyższych przypadkach czar wychodzi ?
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

1. c) tak jak w RB
2. wszystko wchodzi

Zablokowany