8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Ushi »

Czy 'Lekka jazda' dzięki zasadzie 'Pozorowana ucieczka' po mobilizacji może dokonać reorganizacji i wykonać ruch i później strzelać ?
Kłócę się z kumplem bo on twierdzi, że nie można po ruchu strzelać. Więc jak to jest ?

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Jeśli dobrze mi się wydaje, to może po ruchu

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Andrzej pisze:To teraz ja mam pytanie. Z czego wynika to, że w krasiach inżynier zawsze schodzi ostatni?
nie wiem czy to rzuci nowe światło na temat, ale w podręczniku O&G przy bullim jest wyrazny zapis, że schodzi ostatni
:roll:
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Czy gdy w oddziale armii 1 w którym jest skaveński heros z armii 2 dodajemy bonusy do LD za szeregi?

Czy heros armii 1 która już ma najgorszy możliwy sojusz ciągle daje ld gdy znajduje się w oddziale z armii 2?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

1. Nie, to zasada skavenów
2. Kiedy sojusz jest 'najgorszy' taki bohater nie może wejść do oddziału armii 1
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

2) tak. Nadal najwyzszym ld w oddziale jest ten, ktorego sie uzywa

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Słuchajcie, jak to jest, jeśli deklaruje szarze, przeciwnik ucieka, ale mam wystarczajaco ruchu zeby go dopasc, to gdzie sie zatrzymuje? Tam gdzie on skonczył ucieczke? Mam prawo na reeforma normalnie jak zdam ld?

i pytanie czy poganiacze hydry maja 2 czy 3 ataki, w booku jest ze 2 ale czy maja +1a za dwie bronie reczne?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mają 3 ataki.

Jeśli złapałeś jednostkę, to się zatrzymujesz w miejscu, w którym ją złapałeś. Możesz się zreformować normalnie zdając LD. Źródło: RB str ~23.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Pytanie:

Jak ma się sprawa z Bow of Loren na Alterze (5 strzał z bez AS)
Co w przypadku wrzucenia mu czaru nr.5 z Beasta "Savage Beast of Horrors" (+3S/+3A)

Bow of Loren mówi nam:
"This longbow allows the bearer to shoot as many times as they have Attacks on their profile"
Nie ma wzmianki o tym czy czar ma wpływ na to czy nie.
Czar zmienia nam ilość ataku w profilu do 8 więc kwestia czy korzystamy z ilości z profilu z bazy czy po modyfikacji ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

W profilu herosa masz dla Highborna 4A/ Nobla 3A z bazy +1A za Altera i to podlega niestety :( tylko pod ten łuk.

Z czaru wzmocnienie to już by było przegięcie :twisted:
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Heptun pisze:Z czaru wzmocnienie to już by było przegięcie :twisted:
Przegięciem to ja bym tego nie nazywał
Tylko wyrównaniem szans lub drobnym urozmaiceniem.


Jest to gdzieś zapisane, że tak nie jest czy tylko Twój domysł Heptunie ?
Bo poważnie może to niedopatrzenie i można 'bombać 8 NoAsv hitami z S3 na 30cali' :D
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No niby nie ma słowa na temat niemodyfikowalnego profilu, ale przecież dodatkowy atak z dodatkowej broni nie liczy się już do tych ataków/strzałów z łuku więc mniemam,iż zmodyfikowanie profilu czarem też nie będzie podlegało.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Z drugiej strony, w CC wykonuje się tyle ataków ile się ma w profilu, a oczywiście efekt czaru się dodaje.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Heptun pisze:No niby nie ma słowa na temat niemodyfikowalnego profilu, ale przecież dodatkowy atak z dodatkowej broni nie liczy się już do tych ataków/strzałów z łuku więc mniemam,iż zmodyfikowanie profilu czarem też nie będzie podlegało.
No to jest wytłumaczalne bo albo się strzela z łuku albo walczy CC (extra hand weapon nie modyfikuje nam strzelania z łuku)
Więc tutaj się wszystko zgadza.


Teraz mamy sytuację, że mamy 5 ataków +1 z Extra Hand Weapona czyli 6. Podwyższamy czarem i mamy 9 ? (wszystko prawidłowo)
Dlaczego więc zakładamy, że mając 5 ataków (z łuku nie dodaje sobie bonusa za Extra Hand Weapon) i czarem modyfikuje sobie statystykę do 8 na strzelanie.

Czar nie mówi nam, że zmienia ilość ataków tylko w CC ale po prostu, że postać otrzymuje +3 do siły i +3 do ataków (nie ma rozgraniczenia na CC czy strzelanie)

Dla mnie jest sensowne i logiczne.

Oczywiście, zapewne błędnie rozumuje, albo jakieś uściślenie mi tego zabroni, dlatego właśnie zadałem pytanie zanim kogoś świadomie/nieświadomie zwałuje :)
Byro pisze:Z drugiej strony, w CC wykonuje się tyle ataków ile się ma w profilu, a oczywiście efekt czaru się dodaje.
Właśnie ja również rozumuje to w ten sposób.
Szczerze to na Altera mało gram i nie zastanawiałem się nad tym, ale dyskusja na forum WE skłoniła mnie do takich przemysleń i rozkminek nad rozpiską właśnie opierającą się nad takim rzeźnikiem z łukiem z 8 strzałami :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Czy mozna naumyslnie przenieść doom divera w kombat.
Sytuacja kiedy znosi w pole i korekta pozwala przenieść w kombat. Nie mam innych celów w zasięgu szybowania.

Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

1. W swojej turze w wyniku pościgu najeżdżam na wrogi oddział, na jego tyły. Po chwili następuje tura przeciwnika - czy może on odwrócić swój oddział (reorganizacja?) w swojej fazie ruchu czy musi walczyć "tyłem" i wtedy jeśli wygra może się reorganizować ?
2. Strzelając z katapulty znosi mi pocisk na walczące ze sobą oddziały, a dokładniej centralnie na jeden z nich (wrogi). Czy trafienie rozpatruje tak jakby nie było w ogóle drugiego oddziału, czy dzielę trafienia na oba walczące oddziały ?
3. Jak wyżej tylko że chodzi o Fanatyka Goblinów. Fanatyk wpada w dwa walczące ze sobą oddziały. Rzucam dwa razy (po razie za każdy oddział), czy tylko raz za oba oddziały i dzielę trafienia ?
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

1. Może się reorganizować po walce (jeśli nie wygra to też może zrobić reforma - po uprzednim zdanym teście Ld na to czy może to zrobić)
2. Jeśli jest tylko nad jednym oddziałem będącym w cc to tylko te modele dostają co są pod plackiem.
3. Każdy oddział przez który przechodzi fanatyk dostaje d6 hitów, które idą tylko w ten oddział, niezależnie czy jest w walce czy nie.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Może się reorganizować po walce (jeśli nie wygra to też może zrobić reforma - po uprzednim zdanym teście Ld na to czy może to zrobić) ale zmodyfikowanym o tyle ile przegrał

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

1.Czy można nie wykonać lookout sir będąc w oddziale o wystarczającej do tego ilości modeli?
2.Czy można nie wykonać lookout sir będąc w pobliżu oddziału który by na to pozwalał?
3.Jak powinny być traktowane Karasnoludy Chaosu z FW pod kątem zasad działających na Dwarfy/Chaos.
Prosiłbym o uzasadnienia

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

1. Nie (RB str. 93)
2. Tak (RB str. 97)
3. Nie wiem (lenistwo)

Zablokowany