2 black coache ?

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Animosity Szczecin

2 black coache ?

Post autor: EveR »

Jak rozstrzygamy wysysanie kości, jeżeli na stole są 2 BC ?
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Masz w RB napisane, że jak jest sytuacja, że coś się dzieje jednocześnie (2 x BC, 2 x Combat reform etc.) to rzucasz kostką co dzieje się pierwsze.

Przykład: na 4+ pierwszy Coach wysysa kości. Wypadło 6 więc rzucasz kostkami magii dla pierwszego, a z pozostałych rzucasz za drugiego.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

A nie jest przypadkiem tak, że rzucamy za wszystkie kości i wtedy rozlosowujemy którego BC podładowały (każdą osobno)?

Sway
Plankton
Posty: 3

Post autor: Sway »

Tak żeby nie było dosłowne tłumaczenie z podręcznika:
Na początku każdej fazy magii, BC może zaabsorbować magiczną energię. Rzuć kośćmi z puli kości mocy, i tych generowanych przez każdego maga w odległości 6" od BC. Każda z tych kości która wyrzuciła 6 jest zaabsorbowana przez BC i jest odrzucana. Jeżeli jest więcej niż jeden BC na polu bitwy, albo mag jest w 6" od więcej niż jednego BC, losowo określamy każdy Couch otrzymujący bonusy za każdą zaabsorbowaną kość
Jak dla mnie to rzucamy raz i każdą 6 rozlosowujemy pomiędzy wszystkie Couche na stole.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Sway pisze:
Jak dla mnie to rzucamy raz i każdą 6 rozlosowujemy pomiędzy wszystkie Couche na stole.
+1

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

trochę tylko niepotrzebnie zakładać nowy temat dla takiego pytania, w dziale VC jest temat do BC można tam było spytać albo w pytaniach ogólnych tutaj, zbędny śmietnik się robi takimi tematami zwłaszcza, że odpowiedź jest w Army Book'u.

może mod przeniesie to do pytań albo do VC? :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Azgaroth pisze:
Sway pisze:
Jak dla mnie to rzucamy raz i każdą 6 rozlosowujemy pomiędzy wszystkie Couche na stole.
+1
Niestety -1...
Lidder w związku z akapitem na samym początku RB "Randomising" zasędziował tak jak napisałem wcześniej. RB z nowej edki jest nad AB z poprzedniej.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Daw pisze:Lidder w związku z akapitem na samym początku RB "Randomising" zasędziował tak jak napisałem wcześniej. RB z nowej edki jest nad AB z poprzedniej.
Coś mi świta. Zajrzę do AB VC, bo albo to mój błąd albo polskiego AB. Ogólnie AB>RB.

Edit: nie wiem jak wtedy zrobiłem, ale teraz byłoby tak: jeden rzut za kości z pool i rozlosowanie pomiędzy coache, rzuty za indywidualne kostki magów (ewentualne rozlosowanie gdy 2+ coache w pobliżu)

Edit2: To było na BoB?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Lidder pisze:Coś mi świta. Zajrzę do AB VC, bo albo to mój błąd albo polskiego AB. Ogólnie AB>RB.

Edit: nie wiem jak wtedy zrobiłem, ale teraz byłoby tak: jeden rzut za kości z pool i rozlosowanie pomiędzy coache, rzuty za indywidualne kostki magów (ewentualne rozlosowanie gdy 2+ coache w pobliżu)

Edit2: To było na BoB?
Ale dlaczego mają być osobne rzuty na indywidualne kostki magów i losowanie jeśli coache są w pobliżu ? Przecież z tego co pamiętam te kostki z channelinga i tak idą do puli więc czy nie można by tego zrobić tak że : 2k6 pula + channelingi = dostępne kostki mocy -> rzut na zasysanie -> rozdzielanie "6" pomiędzy coache ?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Są też kostki z przedmiotów które mogą tylko magowie wykorzystywać posiadający daną zabawkę

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

FAQ do VC pod ósmą edycję nakazuje usunąć zapis o zasysaniu kostek od magów w 6 calach.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ech tak to jest jak się podaje niepełne cytaty nie uwzględniając FAQ hehe i to jeszcze po polsku :)

generalnie wg FAQ+AB jest 1 rzut zacały pool i później losowe rozdzielanie pomiędzy wszystkie coache na stole
czemu niby miałoby być inaczej?

jakiekolwiek kostki uzyskane z dodatkowych przemiotów, mocy, sztandarów o ile nie są na początku fazy magii nie są zasysane, czy np dodatkowe kostki z Lore of Death czy docinanie sztyletem DE, czy Gem u VC
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Lidder pisze:
Daw pisze:Lidder w związku z akapitem na samym początku RB "Randomising" zasędziował tak jak napisałem wcześniej. RB z nowej edki jest nad AB z poprzedniej.
Coś mi świta. Zajrzę do AB VC, bo albo to mój błąd albo polskiego AB. Ogólnie AB>RB.

Edit: nie wiem jak wtedy zrobiłem, ale teraz byłoby tak: jeden rzut za kości z pool i rozlosowanie pomiędzy coache, rzuty za indywidualne kostki magów (ewentualne rozlosowanie gdy 2+ coache w pobliżu)

Edit2: To było na BoB?
Tak... po jednej stronie był mój BC, a po drugiej BC Vlada z Rosji :)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ