Sędziowski Rynsztok v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sędziowski Rynsztok v 2.0

Post autor: JaceK »

Domyślałem się takiego wytłumaczenia, ale jest ono absurdalnie bzdurne.
Że niby Ci wszyscy "malarze" co grają na masterach nie mogę na swoich śmiecio-armiach paru podstawek zmienić?
To nie jest tak, że ta zmiana dotknęłaby centralnie wszystkich...

Bez przesady...grają na turniejach i chcą mieć punkty za malowanie, to by się w mig dopasowali.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

To nie jest tak, że ta zmiana dotknęłaby centralnie wszystkich...
prawie wszystkich. Dwarfow gracze nie maja podstawek czesto (lub maja za male) w imperium i orkach wszyscy maja za male a w wlfach jest roznie, choc z reguly maja za male.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Shino pisze:
To nie jest tak, że ta zmiana dotknęłaby centralnie wszystkich...
prawie wszystkich. Dwarfow gracze nie maja podstawek czesto (lub maja za male) w imperium i orkach wszyscy maja za male a w wlfach jest roznie, choc z reguly maja za male.
HE, DE, Orki, Dwarfy, ChD....tyle?
Czyli 35 armii z 88 na ostatnim masterze. Z czego pewnie jeszcze część ma dobre podstawki, albo nie ma w ogóle, więc mają łatwiej.
Ciężko to nazwać "prawie wszystkimi".


Dobra, Shino. My tu pitu pitu, a ty wciąż nie podmieniłeś linka w temacie AKTUALNIE UŚCIŚLENIA SĘDZIOWSKIE na tym subforum.
Zrób to, proszę :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

https://www.dropbox.com/s/m2z64ytb17wyh ... Chart.xlsx

tu masz base chart (aktualny) jesli chcesz. Tylko juz nie ode mnie zalezy czy ls uzna go za obowiazujacy.
Na szczescie nie bylo za duzo do uaktualnienia ;).

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Panowie, zostały niecałe 2 tygodnie do Szczyrku, a część kontrowersyjnych ma spory wpływ na rozpiski, fajnyebybyło jakbyście uściślili je w tym tygodniu.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mam pytanie zwiazane z waszym ostatnim glosowaniem:
mozna niszczyc strzaly na modelach
zniszczylo sie magiczne strzalki na jednym modelu w unicie.
w tym unicie schodzi jeden model - powiedzmy, ze od strzelania. ktory? z normalnymi strzalkami czy tymi magicznymi?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

w tym unicie schodzi jeden model - powiedzmy, ze od strzelania. ktory? z normalnymi strzalkami czy tymi magicznymi?
Straty zdejmujesz z tyłu oddziału. Targetowany zaklęciem jest konkretny, wybrany przez rzucającego czar gracza model. Jeśli to jest model z ostatniego szeregu, to może spaść, jeśli oddział dostanie jakieś rany. Jeśli jest to model z pierwszego szeregu, to według mnie powinny najpierw spaść modele z tylnych.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ok czyli nawet jesli ataki strzeleckie ida w oddzial a nie w konkretne modele, najpierw beda usuwane modele z magicznymi strzalkami.
i nie bedzie mozna powiedziec, ze na poczatku usuwa sie model bez strzalek.

ok to dzieki naviedzony

ps. swoja droga w CC straty tez sa usuwane z tylu mimo tego, ze umieraja te z przodu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Morsereg pisze:ok czyli nawet jesli ataki strzeleckie ida w oddzial a nie w konkretne modele, najpierw beda usuwane modele z magicznymi strzalkami.
i nie bedzie mozna powiedziec, ze na poczatku usuwa sie model bez strzalek.

ok to dzieki naviedzony

ps. swoja droga w CC straty tez sa usuwane z tylu mimo tego, ze umieraja te z przodu.
A można przesunąć model w oddziale? Bez robienia reform?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w trakcie ruchu zwykłego lub marszu mozsz zmieniac miejsce herosa, wewnątrz oddziału, FAQ by GW zdaje się to dopisuje
pytania o zasady są w innym temacie w tym dziale
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Postać tak, ale modele R&F już chyba nie są objęte FAQiem, bo o tym dyskusja była jakaś kiedyś i nie można było, nie? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

A co jeśli w oddziale są R&F z różną bronią? Np Wardancerzy (w Ograch zdaje się też)? Nie mogę ich w czasie ruchu przestawiać?

Choć Wardencerzy to chyba kiepski przykład bo to skirmish.

Pozostaje jeszcze reform :)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ponieważ we Włocławku takie pytanie padło w związku z Maneaterami, ale dotyczy to także Waystalkerów na przykład, to zapytam, jak jest sędziowana sprawa Hard Covera dla Postaci stojących w 2 szeregu oddziału? Zawsze myślałem, że jest Cover od modeli z 1 szeregu, bo gdzieś coś ktoś o tym dyskusję prowadził chyba, ale nie kojarzę nic konkretnego, a @BigPasiak poddał w wątpliwość tą sprawę, więc jak to z merytorycznego punktu widzenia się odbywa? Jest gdzieś uściślone może, bo nie widziałem? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak rozumiem podal to pod watpliwosc, podajac jakies argumenty za tym, zeby nie bylo coveru dla postaci w tylnich szeregach. Jakie tak z ciekawosci?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Konkretnie to, że model stojący w 2 szeregu bierze LoS od modelu stojącego w 1 szeregu, więc Cover działałby w takim wypadku w obie strony, gdyby owa sytuacja zachodziła, a drugim argumentem było to, że Snajper wybiera po prostu "model z oddziału", więc zasłonić ten strzał mogłaby inna jednostka, ale nie ta sama, do której się strzela, bo jest już doliczony modyfikator -1 To Hit za możliwość obrania takiego celu :P

Pytanie, czy jest to poprawne rozumowanie z jego strony i faktycznie Coverów od Snajperów za strzelanie przez 1 szereg nie ma, bo kojarzę jakąś dyskusję w tej samej kwestii, ale odnoszącej się konkretnie do Damselki wewnątrz Lancy Bretońskiej chyba, tylko potwierdzenia nie mam i w Uściśleniach Sędziowskich zapisku o tym też nie znaleźli na turnieju? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Konkretnie to, że model stojący w 2 szeregu bierze LoS od modelu stojącego w 1 szeregu, więc Cover działałby w takim wypadku w obie strony,
dzialalby gdyby mogel w drugim szeregu kiedykowiek uzywal wlasnego losa do strzelania. ale tak nie jest.

dodatkowo celem nie jest caly oddzial a jedynie heros, wiec oddzial sie tu liczy dodatkowo.

Dla przykladu jesli masz z calego oddzialu tylko model herosa w ruinach to przy snajpowaniu tego herosa tez sie liczy -2 za hard cover mimo, ze wiekszosc jego oddzialu jest poza coverem. Jego oddzial jest po prostu na potrzeby snajperek liczony osobno. Stad tez jest -2 jesli heros stoi w drugim/dalszym szeregu oddzialu. W us pewnie tego nie bedzie, bo jest to zbyt oczywista sprawa.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

W Szczyrku w bitwie Maryś vs Lipek wyszła sprawa strzelania z mobilnych dział [Ironblaster/Skull cannon].
Zagrali przy mnie chłopaki w ten sposób, że strzelali ze środka przedniej krawędzi podstawki [analogicznie jak strzela się z maszyn w/g uściśleń], choć nie wiem na jakiej podstawie.

Grałem wczoraj z Lohostem, dla którego była to nowość a ponieważ nie wiedziałem dlaczego akurat tak to było grane w Szczyrku to zagraliśmy tak jak się dotychczas strzelało z mobilnych dział, tzn z dowolnego punktu przedniej krawędzi podstawki.

Przejrzałem podręcznik do demonów - znalazłem zapis: "Fire the skull cannon in the same way as a normal cannon, using the following profile[...]".
W podręczniku do OK jest analogiczny zapis: "Fire the cannon of the Sky-titans in the same way as a normal cannon, using the profile and special rules that follow."
Z kolei w podręczniku głównym jest jedynie wspomniane, że los/zasięg mierzy się od wybranego punktu [przez co np na SCGT działa na prostokątnych podstawkach strzelały ponoć zza obstacla].
Nasze uściślenia mówią: "Zasięgi strzału każdej maszyny mierzymy od środka przodu podstawki. W przypadku braku podstawki, zasięgi liczymy od najbardziej wysuniętego punktu na przodzie maszyny."

W tym kontekście wydaje mi się, że mobilne działa również powinny strzelać ze środka przedniej krawędzi podstawki, bo skoro strzelają w ten sam sposób jak zwykłe działo, a z kolei działo musi mierzyć zasięgi w sposób wskazany w uściśleniach, to różnicowanie tych dwóch przypadków jest niekonsekwentne.

Mógłbym prosić o zajęcie LS stanowiska w tej kwestii poprzez jej ujednolicenie bądź wyraźne rozróżnienie?

Pozdrawiam
Rafał
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Rozumiem...
Czyli pivotujesz w fazie ruchu? Bo mechanika strzału nie obejmuje pivotu a sam strzał...?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

lohost pisze:wszystko pieknie, ale shoot as cannon okresla mechanike strzalu, w innym przypadku, pivotowalibysmy rydwan w fazie strzelania, niemniej temat zostal poruszony na LS
Dacie radę rozwiązać tą sprawę przed Masterem Blasterem?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Wygląda na to że pójdziemy w stronę FAQu ETC.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ