Sędziowski Rynsztok v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Sędziowski Rynsztok v 2.0

Post autor: PiotrB »

ok- teraz powiedz mi gdzie mogę o tym przeczytać - w random movment, przy czołgu czy rydwanach??. Poproszę o konkretny zapis z ruulbooka(strona) oraz wyjaśnienie mi dlaczego jeden zapis jest ważniejszy niż inny ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pivot to ruch (na potrzeby modyfikatorów ze strzelania, flame cage, net of amyntok). Dlaczego chcesz się "za darmo" ruszać chariotem, który może się ruszyć jedynie wtedy, jak dostanie punkt pary? Czy abominacja albo doowheel może sobie po ruchu zrobić "darmowy pivot" bo gracz tak chce? Masz to dokładnie w zasadach czołgu. Najpierw deklarujesz punkty pary. Jeżeli przeznaczysz coś na steam engine, dostajesz random movement. Jeżeli nic nie przeznaczysz na steam engine "steamtank movement will be 0 that turn and cannot move at all".



Co do podstawek - weźcie proszę pod uwagę, że jak zaczniecie wymagać jakichś dziwnych prostokątów, to znowu będzie problem z pivotowaniem tych maszyn przed strzałem i rozważanie, czy mają wirtualne pivoty i w jakim zakresie, czy nie. Kwadraty i kółka są najbardziej grywalne i najbardziej pasują do specyfiki maszyn.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Dlatego że czołg ma zasadę random movment i nie traci jej nie ruszając się i przysługuje mi DARMOWY PIVOT przed ruchem...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Pivot to cześć random movementu. Jak się nie randomujesz to pivotu zrobić nie możesz (str. 74 podręcznika).

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

spoko - tyle ,że mnie kazano zużyć punkt pary na pivot i o to się czepiam :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

No powinien być pivot i ruch.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

darmowy pivot to jest przed strzalem, ruch czolgu daje mozliwosc obrotu zanim go wykonasz, jezeli nie wykonasz ruchu nie ma krecenia sie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

PiotrB pisze:spoko - tyle ,że mnie kazano zużyć punkt pary na pivot i o to się czepiam :)
pewnie chodzi o to, ze darmowy pivot w fazie strzelania maja tylko maszyny.
czolg jest chariotem z zamontowanymi maszynkami. pivot chariota to ruch. a by sie ruszyc czolgiem potrzebujesz pary.

na stronie 109 przy maszynkach jest napisane:
'before you fire the war machine, pivot it to face your chosen target (this doesn't count as moving)'

dzieki informacji w nawiasie mozna wnioskowac, ze normalny pivot liczy sie jako ruch.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie wiem, dlaczego czołg miałby się pivotować przed strzałem za darmo. Jest chariotem. Ma jasno wpisane w zasadach, że może strzelać tylko na wprost.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Kwestię czołgu pozostawiam pozostałym imperialistom, wystarczająco ładnie postują :)

Ja natomiast mam wielką prośbę do LS. USTALCIE JAKIE PODSTAWKI MAJĄ MIEĆ MASZYNY (i orełki WE/HE). Obecny zapisek może wydawać się spoko, lecz w praktyce jest z pupy. Mam cannony na podstawkach 40x40. Mieszczą się. Jak ktoś nie wierzy to zapraszam na demonstrację. Kiedyś to była legalna podstawka pod nie. Teraz na bazylu usłyszałem że powinienem mieć 60x40. Ok. Jeszcze to przełknę. Ale kto mi da gwarancję, że za pół roku inny sędzia nie będzie kazał mi ich zdjąć ze stołu bo wg niego powinny być na 50x50? Czy każdy topic masterowy mam zaczynać od standardowego pytania "jakie podstawki pod cannony mam ze sobą zabrać tym razem?

Pomysł Shino jest bardzo dobry. Nie jest to skomplikowane i tekstu też nie ma wiele. Wyjdą nowe booki to też nie będzie problemu, bo bierze sie podstawki z jakimi są sprzedawane i luz. Problem będzie jedynie gdy modele (jak imperialny cannon) są sprzedawane bez podstawek, lub gdy modelu w ogóle nie ma. Wtedy zadziała LS poprzez analogie do poprzednich ustaleń.

PS. jeśli miałbym skomentować base chart podany przez Shino to generalnie jest ok, poza:
- oczywiście cannony imperialne, moim zdaniem 50mm okrągłe lub 40x60 to optymalny rozmiar,
- Dreadquake Mortar 200x50 - wtf? Co to w ogóle za rozmiar?
- cannon DoW powinien być tego samego rozmiaru co imperialny
- trebkowi wystarczy rydwanowa

i tyle z moje strony.


aha, i jeszcze jedno. Proszę o przestawienie orełków na 50x50 (pozdro Tutajec!). Argument "bo kiedyś takie podstawki były" zupełnie do mnie nie trafia jeśli chodzi o gry turniejowe. STank też miał już różne podstawki. Jedną miałem zajebiście wymodelowaną a po kolejnych modelach tanka musiałem ją robić od nowa. Dyskowcy, juggery chyba też. Smoki. Przykładów znajdzie się zapewne więcej. Czemu orełki mają być traktowane inaczej niż pozostałe armie...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Karli pisze: Ja natomiast mam wielką prośbę do LS. USTALCIE JAKIE PODSTAWKI MAJĄ MIEĆ MASZYNY (i orełki WE/HE). Obecny zapisek może wydawać się spoko, lecz w praktyce jest z pupy. Mam cannony na podstawkach 40x40. Mieszczą się..
Nie, nie mieszczą się. Kółka może i postawisz, ciało i lufa wystaje.

Przeczytaj fragment o podstawkach w podręczniku, strona 109. Potem uściślenia sędziowskie.

pozdrawiam
Furion

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Jankiel pisze:Nie wiem, dlaczego czołg miałby się pivotować przed strzałem za darmo. Jest chariotem. Ma jasno wpisane w zasadach, że może strzelać tylko na wprost.
Ale strzela jak war machine, a war machine ma zasadę, że może się za darmo pivotować przed strzałem.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Karli pisze:PS. jeśli miałbym skomentować base chart podany przez Shino to generalnie jest ok, poza:
- oczywiście cannony imperialne, moim zdaniem 50mm okrągłe lub 40x60 to optymalny rozmiar,
- Dreadquake Mortar 200x50 - wtf? Co to w ogóle za rozmiar?
- cannon DoW powinien być tego samego rozmiaru co imperialny
- trebkowi wystarczy rydwanowa
dodal bym jeszcze:
- Anvil of Doom 60x60 - wydaje mi sie ze kowadlo nie potrzebuje podstawki. nie moze sie porusza (tym samym nie pivotuje), nie mierzy sie od niego zadnej odleglosci (wszystko dziala na caly stol), ta okragla podstawa na ktorej stoi kowadlo calkiem niezle wyglada i imituje podstawke.
rozumiem, ze pewnie chodzi o konwersje albo stare modele kowadla, aczkolwiek nie wiem czy w tym wypadku az tak bardzo sa potrzebne.

do tego co z okraglymi podstawkami pod maszyny? bo wedlug aktualnego uscislenia takowych mozna uzywac.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Okrągłe podstawki pod maszyny są legalne, pod warunkiem że są odpowiedniego rozmiaru. Generalnie 60mm kółko jest ok, za wyjątkiem trebuszy/klop TK/chadecji. Na mniejsze kółko np. 50mm wejdzie właściwie tylko orkowa chukka, podstawki 40mm nie są ok.

@Karlee. Faktycznie, shino trochę popłynął z tą chadecją bo podstawka 200x50 to absurd, nie da się tego modelu na nią wcisnąć i powinna być większa. Polecam link http://www.forgeworld.co.uk/Warhammer/C ... ORTAR.html

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@LS
przy okazji tego tematu o wirtualnych prostokątach i szarży na tył :)
wydaje mi się, że podobny problem jest przy okazji Skavenów i dzwona/furmanki kiedy np są tylko 2 szeregi pchające a ktoś ma szarżę na tył, gdzie mam się dostawić? mogę bić przez dziurę 3 modeli po oddziale? czy tylko w maszynkę

kiedyś o to pytałem już, ale nie było odpowiedzi
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

- oczywiście cannony imperialne, moim zdaniem 50mm okrągłe lub 40x60 to optymalny rozmiar,
ostatnia armata ma mniej wiecej 40x60 tylko od kol do konca opdstawy cannona. Jak doliczyc lfe to wychodzi co najmniej 20mm
- Dreadquake Mortar 200x50 - wtf? Co to w ogóle za rozmiar?
rozmiar maszyn chd wzialem z faqa etc, gidze ludzie je mierzyli.
- cannon DoW powinien być tego samego rozmiaru co imperialny
mial inna figurke. Choc tu to nie jest az tak istotne skoro i tak nigdzie dow raczej nie sa dopuszczane.
- trebkowi wystarczy rydwanowa
na obecna chwile rydwanowa to za malo, gydz lekko wystaja umocnienia skrzydel trebka. Wiec musi byc i tak wieksza.

- Anvil of Doom 60x60 - wydaje mi sie ze kowadlo nie potrzebuje podstawki. nie moze sie porusza (tym samym nie pivotuje), nie mierzy sie od niego zadnej odleglosci (wszystko dziala na caly stol), ta okragla podstawa na ktorej stoi kowadlo calkiem niezle wyglada i imituje podstawke.
rozumiem, ze pewnie chodzi o konwersje albo stare modele kowadla, aczkolwiek nie wiem czy w tym wypadku az tak bardzo sa potrzebne.
moze kowadlo sie nie rusza, ale w nie templatki wpadaja oraz mozna w nie zaszarzowac. Stad podstawka by sie przydala.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Shino pisze:moze kowadlo sie nie rusza, ale w nie templatki wpadaja oraz mozna w nie zaszarzowac. Stad podstawka by sie przydala.
Jeśli dobrze pamiętam (nie mam modelu przed sobą) to ta metalowa podstawa kowadła ma właśnie 60 mm średnicy. Jeżeli tak, to muszę dodatkowo wsadzić je na plastikową 60tkę, czy może być bez?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Furion, zrób tu proszę porządek.

To nie jest temat do pytań, tylko do komentowania prac LS.

Tak jak słusznie zauważył Jankiel, cel tego wątku jest inny, napisany na pierwszej stronie tego tematu.
Zachęcam wszystkich użytkowników do zapoznania się z regulaminem działu przed napisaniem posta:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=37910

pozdrawiam
Furion
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Podbiję sprawę podstawki pod kowadło.
Ostatni model ma okrągłą podstawę o średnicy 62mm (sprawdzane suwmiarką). Czy w związku z tym mogę sobie darować podstawkę plastikową?
No i kiedy base chart zacznie obowiązywać? Pojawi się z kolejnymi uściśleniami czy jednak porzuciliście ten pomysł?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Danrakh pisze:Podbiję sprawę podstawki pod kowadło.
Ostatni model ma okrągłą podstawę o średnicy 62mm (sprawdzane suwmiarką). Czy w związku z tym mogę sobie darować podstawkę plastikową?
tak
No i kiedy base chart zacznie obowiązywać? Pojawi się z kolejnymi uściśleniami czy jednak porzuciliście ten pomysł?
Z tego co mi wiadomo, obecne uściślenie pod podstawki zostaje, moim zdaniem nie ma sensu wypuszczać base chart'a. Jeżeli masz wątpliwości, jaką podstawkę powinna mieć dowolna z Twoich maszyn, to odsyłam do uściśleń.

pozdrawiam
Furion

ODPOWIEDZ