Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: ślivek »

Imho wszystko magiczne.
Mechanical Limbs to nie jest broń tylko Special Attack. Lightning Coil to nie shooting weapon ale shooting attack. Naphtha Thrower to breath attack. Wszystko dostaje magiczne od Magical Attacks.
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

ślivek pisze:Imho wszystko magiczne.
Mechanical Limbs to nie jest broń tylko Special Attack. Lightning Coil to nie shooting weapon ale shooting attack. Naphtha Thrower to breath attack. Wszystko dostaje magiczne od Magical Attacks.
Tak po głębszym zastanowieniu masz rację. Aż do teraz nie zdawałem sobie sprawy z tego, że istnieją Shooting Attacks, do których nie używa się Shooting Weapons ;).

Może dlatego, że w DH nie ma takich kombinacji alpejskich...

Dodatkowo skoro jest to tutaj takie nieoczywiste (co wynika według mnie z kompletnie od czapy opisanego całego rozdziału Attack Attributes) to w AB Mechanical Limbs mogło mieć po prostu wpisane Magical Attacks w profil.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Siema :)

Mam pytanko do 8 ed.
Czy jednostka która ma włócznie, broń ręczną i tarcze może parować?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Jeśli ma zasadę wepon master czyli może wybierać sobie czy bije włócznia czy mieczem to tak.w przeciwnym wypadku nie.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dzięki!
W 8ed w ogóle nie mogę znaleźć zasady Weapon Master. Na której to stronie? :P
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

20.F.a.24
strona 97
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Mag na smoku kula 1 z okultyzmu i używa sarcifice. Czy smok się leczy?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Tak, (o ile zda rany czarem) gdyż caster to cały model. Czar przywraca rane casterowi.

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Panowie, jak jest. Wychodzeniem poza stół w trakcie ruchu? Dozwolone obecnie czy nie?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

The Board Edge represents the boundaries of the game. A unit is allowed to temporarily and partially move off the board (during any move) with by the following restrictions:
• The unit’s Front Facing must remain entirely on the board at all times, except during align moves.
• The unit must finish its move with its Unit Boundary entirely on the board.
20.C Board edge na 94 stronie rbka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Oddział X jest atakowany od tyłu.

Oddział O wyplaca 5 atakow.
Ile ataków zwraca do tyłu odddział X? 3 czy 5?

OOOOO
XXX
XXXXX
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

5. Modele wirtualnie się stykają przez odstęp między modelami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ostatnio na turnieju usłyszałem, że monstery na głębszych podstawkach niż 50x50) są traktowane jakby miały bonus +1 za szereg w combacie. Nie mogę nic takiego znaleźć w rulebooku. Z czego to wynika? Czy coś pomyliłem i nie ma takiej zasady?

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Full ranks. Strona 87. to chyba to
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Marek G pisze: 19 lut 2020, o 13:27 Ostatnio na turnieju usłyszałem, że monstery na głębszych podstawkach niż 50x50) są traktowane jakby miały bonus +1 za szereg w combacie. Nie mogę nic takiego znaleźć w rulebooku. Z czego to wynika? Czy coś pomyliłem i nie ma takiej zasady?
Nie ma czegoś takiego, typowy monster (size: GIGANTIC) nie może mieć bonusu za ranki - niezależnie od wymiarów podstawki na której stoi.
Co innego, że zawsze mają 1 full rankę za bycie gigantic, ponieważ ilość modeli potrzebna do full ranki to 1. Dlatego np. monster będzie miał steadfasta gdy wjedzie w niego 4 ziomków na koniach lub dostanie +1cr więcej za szarżę na bok/dupę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

No właśnie chodziło pewnie o 1 full rankę a ja pomyślałem po prostu automatycznie po 6-edycyjnemu, że chodzi o +1 do combata. :) Dzięki za dokładne wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Pytanko, jest następująca sytuacja, bronię płotka, który ma około 0,5 cm szerokości, długość nieważna. Kolega szarżuje, nie dostawia się bezpośrednio do mojej jednostki tylko do płotka z drugiej strony, czy ma racje? Jest to o tyle ważne, iż gdyby dostawił się do mojej jednostki o te 0,5 cm to inną jednostką widziałbym jego bok a nie przód, graliśmy dla fanu więc się nie kłóciłem. Niemniej jednak chce wiedzieć czy w ogóle można się do płotka dostawiać, w mojej ocenie nie, należy dostawić się do jednostki broniącej płotka ignorując sam płotek.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Nie ma racji, szarżujesz i dostawiasz się do jednostki, nie terenu obok.
Jeśli nie ma to znaczenia, oczywiście można stawiać jednostkę przed murkiem dla wygody, jednakże wg zasad MUSI dojść do styku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Czy commanding presence może dać LD, która następnie jest przekazana kolejnemu oddziałowi? Np. generał bretoński daje LD Realmom oddalonym o 12", którzy następnie dają w kolejnych 6" LD jednostce chłopów?

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Marek G pisze: 10 wrz 2020, o 19:53 Czy commanding presence może dać LD, która następnie jest przekazana kolejnemu oddziałowi? Np. generał bretoński daje LD Realmom oddalonym o 12", którzy następnie dają w kolejnych 6" LD jednostce chłopów?
The Discipline of all units within 12″ of a friendly
non-Fleeing model with Commanding Presence may be set to the Discipline value of that model.
[BRB p.94]
nie ma wspomniane żadnej kolejności więc w każdym momencie możesz sobie pożyczyć od generała LD i ustawić realmowi jego wyższą, a następnie w dowolnym momencie możesz pożyczyć serfem to zwiększone LD od realma.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

ODPOWIEDZ