Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Ciara »

@lwieserce
Poczytaj deploymenty, zwykle jest to opisane że wystawiasz się "more than X" from the middle" czy coś. Przy frontline clash masz na przykład napisane " Deployment Zones are areas more than 12″ away from this line." czyli wystawienie się idealnie 24" od przeciwnika nie jest możliwe.

@shino
Na 66 stronie jest lista czego nie może robić uciekająca jednostka, jeśli te przedmioty są one use only albo channel to nie działają. Inaczej uciekający lord bretki nie korzystałby z rerolla sejvów, nie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kiedys byla zasada, ze nie korzysta sie z przedmiotow, ktore nie sa przedmiotami ochronnymi (wiec lord bretonski uzywalby rerolla save'a, choc on i tak nie ucieka)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Zdaje się to zmieniło, przynajmniej ja nic nie znajduję. Ale może jak gladiator śliwek tu zajrzy to może się wypowie.
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Mam pytanie odnośnie rozkazów.
Czy z zapisu poniżej wynika:
Iż mogę dać jeden rozkaz na oddział. I nie mozna rzucać dwóch tych samych rozkazów na oddział.

Orders
A Character with Orders may give a single order to a Parent or Support Unit within 6". A General with Orders may instead
give a single order to a friendly Parent or Support Unit within 12". Orders are given at the start of each friendly Player Turn.
The effects of orders apply immediately to the target unit and last until the end of the next Player Turn. A unit cannot receive
the same Order more than once during the same turn. Only models of Standard Size are affected. The available orders are
listed below:

A co w przypadku kiedy bohater posiada great taktyka

Great Tactician: Universal Rule.
0-1 Choice per Army.
A Great Tactician may give two Orders per turn
instead of one.

W mojej interpretacji może wtedy dać dwa rozkazy na jeden oddział jedynie blokuje możliwość wydawania dwa razy tego samego.


Tak wynika z zapisów proszę o interpretację.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Z order jest ograniczenie 1 ordera z postaci na jednostkę. Jednakże jednostka może dostać kilka różnych orderów z różnych źródeł. Więc great tactican daje dwa ordery ale niestety różnym jednostkom.
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

i wylądował i cały misterny plan tez w ... 8)
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Takie szybkie pytanie o spider shrine na duzym pajonku pod szamanem:
Wszyscy friendly szamani w 12''(czytamilu) gain [channel 1]
Czy to oznacza, ze ktos kto ma channel 1 ma koło pajonka channel 2 czy też dziala tylko na apprentice (brak cechy channel => awans na channel 1)?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jeśli posadzę herosa w wdg na tron (war dais), to może on być stompowany? Kompletnie nie rozumiem co mi daje ten upgrade poza 4 woundem i większą podstawką.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Fluffy pisze:Takie szybkie pytanie o spider shrine na duzym pajonku pod szamanem:
Wszyscy friendly szamani w 12''(czytamilu) gain [channel 1]
Czy to oznacza, ze ktos kto ma channel 1 ma koło pajonka channel 2 czy też dziala tylko na apprentice (brak cechy channel => awans na channel 1)?
Channel się stackuje normalnie, każdy czarodziej w 12" robi dodatkowego tokena.
JarekK pisze:Jeśli posadzę herosa w wdg na tron (war dais), to może on być stompowany? Kompletnie nie rozumiem co mi daje ten upgrade poza 4 woundem i większą podstawką.]
Może być stompowany.
Daje 4 rany, sejva, podstawkę, zasadę tall i 4 ataki.

Kiedy wyniki? :P
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Shino pisze:czy model, moze uzyc pozyczonej ld do przekazania jej dalej poprzez commanding aura (chodzi o sytuacje w ktorej oddzial retonski przekazuje ld oddzialowi chlopow, to czy uzywa swojej (8), czy tez moze wziac ja od generala (9)?
Mogą przekazywać dalej 9 od generała.
84 strona pisze:Commanding​ ​ Presence
All Generals have the Commanding Presence Universal Rule. ​ All units within 12" of a friendly non-Fleeing model
with Commanding Presence ​ may ​ borrow the ​ Discipline of the model with Commanding Presence, instead of
using their own ​ Discipline ​ ( ​ this ability follows all the normal rules for using a Borrowed Characteristic, meaning
that effects modifying the ​ Discipline of the model with Commanding Presence are applied before borrowing the
model’s​ ​ Discipline​ ; ​ ​ this​ ​ borrowed​ ​ Discipline​​ ​ may​ ​ then​ ​ be​ ​ further​ ​ modified​ ). ​
Ciara pisze:@shino
Na 66 stronie jest lista czego nie może robić uciekająca jednostka, jeśli te przedmioty są one use only albo channel to nie działają. Inaczej uciekający lord bretki nie korzystałby z rerolla sejvów, nie?
66 strona pisze:Fleeing
When a unit is Fleeing, it cannot perform any voluntary actions (a voluntary action is an action that a unit would
normally have the option to not to perform). This includes (but is not limited to): Declare Charges, Charge
Reaction (other than ​ Flee​ ), Move in any way other than a Flee Move, Shoot, ​ Channeling​ , Cast Spells or activate
One Use Only ​ Special Equipment ​ which need to be activated. Other models cannot receive Commanding Presence
or​ ​ Rally​ ​ Around​ ​ the​ ​ Flag​​ ​ from​ ​ a ​ ​ Fleeing​ ​ model
Ciara pisze:Zdaje się to zmieniło, przynajmniej ja nic nie znajduję. Ale może jak gladiator śliwek tu zajrzy to może się wypowie.
lol :) Nic ciekawego poza stroną 66 nie ma za bardzo. Odpowiedź wprost na pytanie shina "tak, oddział uciekająct może korzystać z magicznych przedmiotów (w tym ze sztandarów). Chyba, że musiał by najpierw sam go aktywować i tylko jeśli nie jest napisane inaczej."
Ciara pisze:Channel się stackuje normalnie, każdy czarodziej w 12" robi dodatkowego tokena.
Precyzując - jeśli masz channel(1) i dostajesz channel(1) to masz dwie instancje tej zasady i obie działają niezależnie zyli w praktyce to samo jakby to było channel(2).
81 strona pisze:Channel​ ​ (X)
During​ ​ step​ ​ 3 ​ ​ of​ ​ the​ ​ Magic​ ​ Phase​ ​ Sequence,​ ​ each​ ​ of​ ​ the​ ​ Active​ ​ Player’s​ ​ models​ ​ with​ ​ Channel​ ​ may​ ​ add​ ​ X ​ ​ Veil
Tokens​ ​ to​ ​ the​ ​ Veil​ ​ Token​ ​ Pool.​ ​ This​ ​ Universal​ ​ Rule​ ​ is​ ​ cumulative,​ ​ adding​ ​ X ​ ​ Veil​ ​ Tokens​ ​ of​ ​ each​ ​ independent
instance​ ​ of​ ​ Channel​ ​ to​ ​ the​ ​ model’s​ ​ total​ ​ Channel​ ​ value​ ​ (so​ ​ e.g.​ ​ a ​ ​ model​ ​ with​ ​ Channel​ ​ (1)​ ​ and​ ​ Channel​ ​ (2)​ ​ is
treated​ ​ like​ ​ a ​ ​ model​ ​ with​ ​ Channel​ ​ (3)).
Czasem naprawdę wystarcza przeczytać zasadę w podręczniku :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

ślivek pisze:
Ciara pisze:@shino
Na 66 stronie jest lista czego nie może robić uciekająca jednostka, jeśli te przedmioty są one use only albo channel to nie działają. Inaczej uciekający lord bretki nie korzystałby z rerolla sejvów, nie?
66 strona pisze:Fleeing
When a unit is Fleeing, it cannot perform any voluntary actions (a voluntary action is an action that a unit would
normally have the option to not to perform). This includes (but is not limited to): Declare Charges, Charge
Reaction (other than ​ Flee​ ), Move in any way other than a Flee Move, Shoot, ​ Channeling​ , Cast Spells or activate
One Use Only ​ Special Equipment ​ which need to be activated. Other models cannot receive Commanding Presence
or​ ​ Rally​ ​ Around​ ​ the​ ​ Flag​​ ​ from​ ​ a ​ ​ Fleeing​ ​ model
Ciara pisze:Zdaje się to zmieniło, przynajmniej ja nic nie znajduję. Ale może jak gladiator śliwek tu zajrzy to może się wypowie.
lol :) Nic ciekawego poza stroną 66 nie ma za bardzo. Odpowiedź wprost na pytanie shina "tak, oddział uciekająct może korzystać z magicznych przedmiotów (w tym ze sztandarów). Chyba, że musiał by najpierw sam go aktywować i tylko jeśli nie jest napisane inaczej."
To strona z grubego rbka? Bo mam na myśli slim rulebook gdzie na 66 stronie bodajże była lista rzeczy których fleeing unity nie mogą robić.

edit: pomieszałem, to 62 strona slim rulebooka.

Kod: Zaznacz cały

When a unit is Fleeing, it cannot perform any voluntary actions (a voluntary action is an action that a unit would
normally have the option to not to perform). This includes (but is not limited to):
- Declare Charges;
- Charge Reaction (other than Flee);
- Move in any way other than a Flee Move;
- Shoot;
- Channelling
- Cast spells or activate One Use Only Special Equipment which need to be activated.
Other models cannot receive Commanding Presence or Rally Around the Flag from a Fleeing model
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Skopiowałem taki sam fragment tylko w innym layoucie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

No wlasnie chodzilo o to co jest volountary a co niekoniecznie. Ale rozumiem, ze wszedzie jesli nie ma may lub can to nie jest to zalezne od gracza

dzieki

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Magic Resistance (X)
A spell that is targeting at least one enemy unit with one or more models with Magic Resistance suffers a -X modifier
to its casting roll (where X is given in brackets). This is an exception to the Casting and Dispelling Modifier rule. If
there are different X values that could be used, use the highest value.
Tylko dla potwierdzenia, to działa też na sojusznicze buffy, co nie?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

AndrzejAndrzej pisze:
Magic Resistance (X)
A spell that is targeting at least one enemy unit with one or more models with Magic Resistance suffers a -X modifier
to its casting roll (where X is given in brackets). This is an exception to the Casting and Dispelling Modifier rule. If
there are different X values that could be used, use the highest value.
Tylko dla potwierdzenia, to działa też na sojusznicze buffy, co nie?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

"A spell that is targeting at least one enemy unit [...]"
Uhhh... =P~
To co Ślivek napisał, wystarczy przeczytać zasadę.
Obrazek

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Nie marudźcie, przynajmniej wam wkleiłem zasadę :P

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Siema,

Feral orc shaman na wyvernie - czy specjalny save 5+ za bycie zupelnie zdziczalym dzikim orkiem obowiazuje na caly model?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Śmiga normalnie, koleś nie jest gigantic więc działają sejvy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Pieknie! Dzieki :)

ODPOWIEDZ