Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Ciara »

Tak. Łuki olewają modele swoich rozmiarów i mniejsze na potrzeby covera.
Obrazek

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Cześć,
Mam pytanie do 8ed.

Czy armor piercing 1 jakoś wpływa na wynik savu Chaos Knighta który ma:
- chaos armor (4+)
- shield (6+)
- horse barding (5+)

Po zsumowaniu wychodzi, że armor save jest jakby na 1+ no ale na 1 to zawsze fail jeżeli chodzi o armor save.
Więc jeżeli Chaos Knighci robią armor save przeciw jednostce o sile 3 z armor pircem (1) to traca rane tylko na wynikach z jednym oczkiem?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

tak

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Stan pisze:tak
Dzieki! :)

Twardzi są skubańcy :p
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Kolejne pytania do 8ed :)
1. Czy las ogranicza widocznosc?
2. Czy jednostka ktora jest calkowicie w lesie moze szarzowac na jednostki poza lasem?
3. Czy jednostka poza lasem moze szarzowac na jednostke calkowicie w lesie?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

1. Nie
2. Tak
3. Tak

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dziekuje! :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

Czy aura regeneracyjna z altara wampirów sie kumuluje? Tzn model bez regeneracji w zasięgu dwóch aur otrzymuje regenerację na 5+?

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

All R&F models in friendly units within 6” gain Fortitude (6+). Ghasts in friendly units within 6” gain Fortitude (4+)
instead.
Additionally, all R&F models in friendly units from Core within 6” of one or more Cadaver Wagons gain Fortitude (+1,
max 5+) during their first Round of Combat.
Nie. Wózek daje regene na 6+, a nie +1 do regeny (+1 daje dodatkowo corom podczas 1 rundy combatu, ale do max 5+. które już osiągają z 1 wózkiem, drugi nic nie robi w tym przypadku).

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Siema,
Kolejne pytanie do 8ed mam :D

Jest oddział kawalerii. Jeźdźcy mają Frenzy. Czy konie też mają frenzy czyli +1 atak?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Cześć, mam pytanie o random MV. Nie mogę znaleźć w RB zapisu o tym, że jak podczas fazy ruchu za pomocą random MV dotknę przeciwnika to liczy się jako szarza. Zostało to usunięte?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Tirit pisze:Cześć, mam pytanie o random MV. Nie mogę znaleźć w RB zapisu o tym, że jak podczas fazy ruchu za pomocą random MV dotknę przeciwnika to liczy się jako szarza. Zostało to usunięte?
Hej! To efekt czyszczenia zasad. Na 83 stronie podręcznika masz:

At the end of step 2 of the Movement Phase Sequence
.
(after Rally Fleeing Units), the unit must move using the
rules for Pursuing units
.
, with the following exceptions (that only apply in the Movement Phase, unless specified
otherwise):
Kluczowe tutaj jest rules for Pursuing units ;) Które masz na 56 stronie

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

To idąc dalej, czy z Witchcrafta random MV - chyba 5tka - (w fazie magii) może dopchać mój unit do przeciwnika jako szarże? i w tej samej turze odbywać combat?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Nie, bo czar nie mówi 'oddział wykonuje RM' tylko 'oddział otrzymuje RM', wiec wykonuje go dopiero w swojej najbliższej fazie ruchu.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Bela pisze:Nie, bo czar nie mówi 'oddział wykonuje RM' tylko 'oddział otrzymuje RM', wiec wykonuje go dopiero w swojej najbliższej fazie ruchu.
I cały misterny plan.....ech....
a czysto teoretycznie jak zarzucić 5tke i 1ke z witchcrafta to wtedy byłoby to możliwe?
Jeden mówi o wykonaniu magicznego ruchu odrazu
a drugi, że ma random MV.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Nie, bo oddziały z random mv nie mogą wykonaywać magical mv.

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

1. Czy Lamia na tronie bez żadnej zbroi ma wbudowany Distracting? tzn -1 do hit do tronu?
2. Czy Lamia na tronie przekazuje WS z hełmu odziałowi w którym przebywa?

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

ad 1. Tron nie jest Gigantic więc według tej zasady Distracting przenosi się na Tron:
20.C Personal Protections
If at least one model part has a Personal Protection, the entire combined model follows the rules of the Personal
Protection, unless the model’s mount is of Gigantic Size (and therefore has the Universal Rule Massive Bulk).
In this case, only the mount’s Personal Protections are applied. For example, if a Character with Distracting mounts a horse
(Standard Size), the combined model is affected by Distracting. If the Character instead mounts a dragon (Gigantic
Size), the combined model is not affected by Distracting.
ad 2. A dlaczego miałaby nie przekazywać oddziałowi, do którego jest dołączona skoro tak mówi zasada ? :)

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Takie dwie sytuacje:
1) Szarża na oddział - oddział znajduje się w odległości powiedzmy 5,1 cala od przyjaznego oddziału reakcja ucieczka - na kościach wypada 5. Teraz czy oddział zatrzymuje się 1 cal przed swoim sprzymierzonym oddziałem czy ucieka przez niego zatrzymując się za nim?
2) oddział szarżujący dopada uciekający oddział, który zostaje usunięty jako poległy - czy szarżujący w takiej sytuacji może wykonać najeżdżanie?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

1) przesuwasz oddział dalej (nie ważne czy to impas, wróg czy przyjaciel) aż znajdziesz się w legalnej pozycji.
2) najeżdzanie robisz po rozegranej turze combatu. Jak go zagonisz to nie było tego combatu. Możesz zrobić combat reformę po zdanym teście ld.
Obrazek

ODPOWIEDZ