Pytania ogólne v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania ogólne v 2.0

Post autor: pingu »

Hamki to ten zielony prostokąt, a działo było zwrócone posto do przodu a nie w stronę chimery
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Imo jest nielegalna bo chimera nie dostawiła się do przedniej strefy maszyny :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Przy rysunku poglądowym ciężko powiedzieć co i jak na 100%, ale wygląda na to że Chimka była w przedniej strefie działa, w związku z czym dostawienie się kantem do działa było jedynym sposobem na wykonanie szarży.

@Eltharion
Wystarczy że chimera kantem podstawki będzie dotykała przedniej strefy.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No wiem ale to jest możliwe jak ci hammeresi stoją cal od działa ?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

W szarży nie musisz zachowywać 1" apart od innych oddziałów. Chimera może stać 1mm od nich.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No wiem
w sumie do okrągłej podstawki może i by się dostawiła na luzie ale nie wiem czy by dała rade do kwadratu :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Dzięki Panowie, nie miałem pojęcia, że tak można.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

W skrócie tak może to wyglądać:
Obrazek
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Tak było, jeszcze raz dzięki;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Dawno nie grałem i mam pytanie:
Czy skaveny dodają sobie ranki do LD na potrzeby snajper oraz banshee?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Fish
Nie bo nie jest to test LD, a tylko do testów LD mogą dodawać.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Mam pytanko odnośnie generowania czarów przez Dragon Mage'a z High Elves, gdy posiada 2lvl. Rzucam 2 kostkami i 1 z tych czarów muszę zawsze zamienić na Flaming Sword of Rhuin, czy też rzucam po kolei 2 razy kostką i za pierwszym razem muszę wybrać powyższy czar? :)

Wording z Army Booka:
Obrazek
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Fatalny wording... na siłę wprowadza jakąś kolejność generowania czarów, która w skrócie sprowadza się do tego, że losując czary masz jedną kość mniej.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

no dobra, a mozna ten czar zamienić na 0?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Który czar? Flaming Sword of Ruin? Nie.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

panterq pisze:Który czar? Flaming Sword of Ruin? Nie.
Rawowo patrząc (uwzględniając tylko ten wording wyżej) to można. Tak samo jak na kościach wypadnie Ci FSoR to możesz brać co chcesz z Fire. Myślę jednak, że wiadoma była intencja twórców, brakowało im jednak komórek, aby to przekazać. ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ale jak juz masz wygenerowany czar to nie mozesz go zmieniac przeciez.

wiec mieczyka tez nie powinien moc ten mag zmienic.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

No właśnie nie bardzo czaję, jak wygenerowany. W zapisie masz, że masz FSoR i żaden rzut kostką tego nie zmieni. Ten ostatni właśnie fragment porąbany jest. Nie wiesz czy masz ten czar i kulasz dalej czy masz go i rzucasz na pozostałe?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Po mojemu skoro opis mówi o rzucaniu kostką, to można rzucić dwiema, jeden wynik zamienić na 2 (FSoR) a drugi wedle uznania.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Mnie tutaj chodzi o następującą sytuację. Chciałbym mieć np. czar nr.6 z Fire'a, ale pierwszy z czarów muszę zamienić na Flaming Sword of Rhuin. Pytanie jest takie, czy mogę rzucić 2 kostkami na raz i przy wyniku 6+coś lub dublecie zostawić sobie 6stkę, a drugą zamienić na Sword, czy też muszę najpierw wziąć z automatu Sword, a potem rzucam pojedynczą kostką na drugi czar i szansę na tą przykładową 6stkę mam tylko przy rzucie 2 (bo to jest Sword, więc nie mogę mieć zdublowanego czaru) i 6? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Zablokowany