Pytania ogólne v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pytania ogólne v 2.0

Post autor: Okoń »

misha pisze:Breath i Stomp to są ataki wykonywane przez model, może ktoś napisze co jest w tej tabelce? :)
Tu bardziej przypomina mi efekt czaru dającego hity na wybrany/wszystkie oddziały w styku z właścicielem lub jego oddziałem
To tak, rzucasz D6, i we wrogi oddział idzie następująca ilość autohitów:

1. D6 S3 hits
2-3. D6 S4 hits
4-6. 2D6 S5 hits

No i chciałbym zaznaczyć, że pytam dlatego, bo po prostu dobrze byłoby wiedzieć jak powinna zostać zgodnie z zasadami rozegrana taka sytuacja.

Dla jednych hity idące w bohatera w challengu mogą być złe (np. dla elfa jeśli dostanie na swoje T3 dużą ilość ataków z S5 i nie zdąży przez to nawet uderzyć przeciwnika mimo swojego ASFa), a dla innych hity przechodzące na oddział mimo challenga mogą wydawać się krzywdzące (np. puszkowaty bohater z AS 1+ z rerollem i T4/5 chciałby przyjąć te hity, aby jajko nie nabiło CRa na zwyklakach w oddziale).
Obrazek

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Dla jednych hity idące w bohatera w challengu mogą być złe (np. dla elfa jeśli dostanie na swoje T3 dużą ilość ataków z S5 i nie zdąży przez to nawet uderzyć przeciwnika mimo swojego ASFa), a dla innych hity przechodzące na oddział mimo challenga mogą wydawać się krzywdzące (np. puszkowaty bohater z AS 1+ z rerollem i T4/5 chciałby przyjąć te hity, aby jajko nie nabiło CRa na zwyklakach w oddziale).
Dlatego IMO powinno być jasno określone, kto deklarował co najpierw - bo zarówno jajko, jak i challenge jest na początku tury kombatu - bez wskazania pierwszeństwa. Chyba, że ktoś Ci to uściśli np. wszystkie efekty zadające hity przed inicjatywą idą przed challengami

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

challenge są po impaktach i cytat podał nawet Okoń, do lektury zanim po raz kolejny podasz ten sam argument, że są w tym samym momencie, bo nie są 8)
czyli już na tej podstawie jajko działa najpierw, czyli nie ma challenga w momencie aktywacji przedmiotu

dyskutować ktoś by mógł w dalszych rundach kiedy challenge już trwa, ale nadal to jajko odpala się przed wszystkim i nie jest bezpośrednim atakiem postaci tylko pewnie smrodu jaki to zgniłe jajo miało,
jak Wampir Lord z RedFury miał takie jajo to by nie dostał za nie dodatkowych ataków :-)
zatem sądzę, że nie jest to to samo co BreathWeapon czy Stomp
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

challenge są po impaktach
A czy ja pisałem o impaktach? Wskaż mi gdzie pisałem o impaktach to się przestanę pruć.

Wording Egg of Quango

One use only. The Egg of Quango can be cracked open at the start of any Close Combat phase. Nominate one enemy unit in base to base contact with the bearer or his unit, roll d6 and consult the table below to find out what happens. Any Wounds inflicted count towards combat result.

Tabelę zapodał Okoń.
Podkreśliłem o co mi chodzi. Więc w którym momencie to według ciebie wpada?

Wording Impactów jest ciekawszy - jeśli już je porównujesz - at the very beginning :wink:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

"at the very beginning" jest trochę po "at the start" IMHO
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Mi bardziej chodzi o to, że jak dwie rzeczy są at the start, a nie ma nigdzie napisane co jest pierwsze, to fakt deklaracji czegoś szybciej może mieć znaczenie.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

"Czym się różni facet od żaby? Żaba czasem kuma" :D

Pisałeś o tym, że jajko + challenge sa w tym samym momencie. Zatem podaję ci powód dla którego to stwierdzenie jest niepoprawne.

Challenge są po impaktach, więc nie ma co rozważać sprawy jajka w tym kontekście - kto szybciej rzuci hasło używam jajka vs challenge. To nic nie wnosi do sprawy.

Jest jajko czy coś co działa at the start of combat phase(w przypadków konfliktu decyduje gracz którego jest tura tak jak w 7ed booku Dark Elfów u Assasina z gwiazdkami), później impakty czy inne coś co działa podobnie, później challenge i deklaracje ataków wg inicjatywy/ASF
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

misha pisze: jajko odpala się przed wszystkim i nie jest bezpośrednim atakiem postaci tylko pewnie smrodu jaki to zgniłe jajo miało
Ja Ci dam smrodu! Z jajka wychodzi pisklak, który kąsa wrogów, a nie jakiś tam odór zbuka. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Wiesz, potencialne 2k6 z S5 wyglada mi raczej na robotę rozszalałego khorne hounda niż jakiegoś tam ptaszka :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Asmodai pisze:Jajko wg. opisu jest mniej więcej w tym samym momencie co wyzywanie na pojedynki - czyli przed zadawaniem ciosów. A to spora różnica.
Tylko teraz kwestią jest, kto zadeklaruje użycie jajka lub challenga pierwszy.
Z definicji jaką podajecie, to jajco jest dużo wcześniej niż challenge. Rozpoczęcie fazy CC polega na tym, że gracz którego jest tura wybiera który "combat" chce rozegrać jako pierwszy (a jak już wskaże, to imacty, challlenge itp) - definicja jajca mówi de facto, że jeszcze przed wskazaniem walki należy rozstrzygnąć jego efekty.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Asmodai pisze:Mi bardziej chodzi o to, że jak dwie rzeczy są at the start, a nie ma nigdzie napisane co jest pierwsze, to fakt deklaracji czegoś szybciej może mieć znaczenie.
RB. Strona 10. Ramka w prawym dolnym rogu.
Gracz ktorego jest tura wybiera kolejnosc.
\/\

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Mam pytanie czy moga byc dwa takie same sztandardy lub przedmioty oczywiscie magiczne w armii?

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

nie nie mogą.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Szkoda w kazdym razie dzieki za odpowiedź a tak z innej beczki czy jesli mam warda na lordzie i jest on w oddziale to ten ward przechodzi na oddział czy nie?

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

nie, tylko magic restistance "przechodzi".

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

No to o to mi chodzilo tylko nie wiedzialem jak to napisac :)

Kharn
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kharn »

Snotlingi=roje=harcownicy?
Druga cześć pytania: gdy coś szarżuje na harcowników, przed rzutem na dystans, harcerze się zbliżają we własnym oddziale podstawkami. Więc jeśli np przez to wyjdą z pola widzenia szarżującego, to wtedy ten może zrobić redirecta w inny oddział, który jest kolejnymi harcerzami, i znowu szarża nieudana, taki inny "double-flee". Wszystko dobrze rozumiem?
We're Nudist Beach. It is the name of our organization. Nudist BEEEEAAAACH!

Kharn
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kharn »

A ok, rozumiem. Dzięki
We're Nudist Beach. It is the name of our organization. Nudist BEEEEAAAACH!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

100 stron = dość

Wątek zamykamy, kontynuacja tutaj:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=43096

pozdrawiam
Furion

Zablokowany