Pytania o magię v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pytania o magię v 2.0

Post autor: Okoń »

Jędrul pisze:W 8 ed. Final trans. ma w opisie wyraznie napisane: no saves of any kind allowed
Oczywiście. Nie wiem dlaczego myślałem że pytanie jest odnośnie pospolitej 0. z metalu.. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

witam!

po zmianach marka cincza(nie wiem jak w Woch, ale w DL) pozwala magom przerzucić kości na czar:

"Wizard can reroll all dice for spell generation"

i tutaj następująca kmina ;)

mogę przerzucić wszystkie,
ale nie muszę-->nie muszę wszystkich,
ale generalnie mam opcję przerzutu,
więc mogę mieć możliwość przerzutu kilku a nie wszystkich :mrgreen:

czy to tak może działać? :D


**oczywiście poruszamy tutaj temat ostatniej aktualki do 9 edycji
bo oczywiście mając np. rzut 5,1,2 fajniej by było przerzucić tylko 1 i 2 zamiast wszystkich kości :wink:

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Pokrętne rozumowanie na poziomie Tzeentcha, ale obawiam się że to nie ma prawa tak działać. :)

"Can reroll all dice" - możesz przerzucić wszystkie kości, albo żadnej. Nie ma opcji przerzucania jedynie wybranych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Bojek - musiałby być zapis w stylu: "Can re-roll one or more dice for generating spell"

piciek23
Plankton
Posty: 4

Post autor: piciek23 »

Cześć!

Jako świeżak mam pytanie o kwestie ilości rzucanych czarów.

Przeczytałem rulebooka i :

rozumiem ze mag 1szego poziomu zapamietuje jeden czar itd. ale czy moze go rzucac co turę (jeśli to np pocisk) czy tylko raz na całą rozgrywkę?

dzięki

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Co turę.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Pytanie o zasade focused - czy single models to tylko i wylacznie bohaterowie, czy moge sobie to rzucic np na chariot czy na np pojedynczego rycerzyka w oddziale albo na championa oddzialowego.... - pytam w kontekscie breath weapon z change (focused, augment)

Focused
With a “Focused” spell, only single models can be chosen as targets (including a Character inside a unit).Ifthe targetis a
modelwith more than one part(such as a chariotwith 2 riders and 2 pulling beasts, or a knight and its mount), only one
part may be chosen as the target.
MARK OF MARKI MARK

piciek23
Plankton
Posty: 4

Post autor: piciek23 »

Kolejne pytanie świeżaka.

1.Czy jak rzucamy czar np. pocisk bez działań obszarowych w Postać która dołączyła do jednostki to zasada Uwaga Panie działa czy nie.

2. czy jednostaka z regeneracją, regeneruje rany co ture:

np. troll dostał strzał z działa na 2 obrażenia - w jedej turze regeneruje jeden punkt życia a w następnej drugi, czy może ma prawo tylko do regeneracji jednego obrażenia w pierwszej turze a drugie zostaje permanentnie.

dzięki

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

1) To zależy, wszystko masz opisane w Uwaga panie. jeśli bohater dołącza do oddziału takiego samego typu (piechota bohater i piechota oddział) i jest tam przynajmniej 5 modeli oprócz czempiona to nie możesz z pocisku trafić bohatera.

2) Lol, tu masz jak działa regena:
Cannon strzela, trafia, rani.
Troll rzuca regenerację:
a) rzuca 1,2 lub 3 - nie obronił się przed hitem i wtedy rzucasz d6 na to ile ran zada armata.
2) rzuca 4 lub więcej - obronił się przed hitem więc nic się nie dzieje.

Polecam zakupić/ściągnąć podręcznik bo tam naprawdę wszystko jest :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jędrul pisze:Pytanie o zasade focused - czy single models to tylko i wylacznie bohaterowie, czy moge sobie to rzucic np na chariot czy na np pojedynczego rycerzyka w oddziale albo na championa oddzialowego.... - pytam w kontekscie breath weapon z change (focused, augment)

Focused
With a “Focused” spell, only single models can be chosen as targets (including a Character inside a unit).Ifthe targetis a
modelwith more than one part(such as a chariotwith 2 riders and 2 pulling beasts, or a knight and its mount), only one
part may be chosen as the target.
dowolny.

pamietaj tylko, ze model musi miec bs >0 zeby moc uzyc breath weapona

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

dzieki Shino, rozwiązaleś mi zagadke po co smokowi BS1 :P
Obrazek
Highborn Elves Only!

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Shino, z czego to wynika ? Pytam, bo Zombie Dragon ma BS- :)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Podręcznik główny strona 13.

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

0 Ballistic Skill - The model part cannot use Shooting Weapons
Tyle że Breath Weapon to Special Rule a nie Shooting Weapon (przynajmniej tak mi się wydaje).

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To sobie jeszcze zasady breath weapon przeczytaj :)

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

dzięki Shino
MARK OF MARKI MARK

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Mimo iż breath weapon ma w nazwie weapon to nie widzę w jej opisie, żeby była Shooting Weapon (a to jest na str 13) :)

Ale ok... Czy Zombie Dragon może zionąć chociaż do walki ?

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Ej co wy. Nie siejcie paniki. Breath Weapon to nie Shooting Weapon wbrew pozorom.
0 Ballistic Skill The model part cannot use Shooting Weapons.
Breath Weapon (X) Special Attack
Models parts with this special rule can use it only once during the game. If a model has more than one breath Weapon, it can only use one breath weapon in a single phase. It can be used either as a Special Shooting Attack or as a Special Close Combat Attack.
● As a Special Shooting Attack (normally in the Shooting Phase): Choose a target using the normal rules for Shooting Attacks. The attack has a Range of 6”. This attack can be used even if the model Marched previously in this turn, as well as for a Stand and Shoot Charge Reaction.
● As a Special Close Combat Attack (normally in the Close Combat Phase): The attack is made at the model part's Initiative. Declare that you are using the Breath Weapon when allocating attacks, and choose a unit in base contact to attack with it.
No matter if it is used as a Shooting or Close Combat Attack, a Breath Weapon causes 2D6 automatic hits on its target. The Strength and the special rules (if any) of these hits are given within brackets, such as “Breath Weapon (Strength 4, Flaming Attacks)”.
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

siema, czy atrybut z white magica chroni przed multiplowymi ranami? Np trafię trebuszem, rzucę 4 na wondy i atrybut ochroni przed wszystkimi ranami czy przed jedną?
Jeśli przed jedną, to patrząc na zasadę, że tylko tyle ran mogę zadać, ile koleś ma życia, to nie da się po prostu zabić przeciwnika, który ma tą tarczę z atrybuta?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jedna i tak, nie da sie. Oczywiscie w przypadku wielu ran juz nie ma teo problemu

ODPOWIEDZ