WoCh 8 edycja

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Hortensie
Wałkarz
Posty: 86

Re: WoCh 8 edycja

Post autor: Hortensie »

@Spell nr 1 ze Slaanesh Lore
Shino pisze:Czolg o ile dobrse pamietam jego zasade ruchu nadpisuje ja na poczatku swojej tury, wiec czar na niego nie dziala.

Co do strzelania to random movement nie jest marszem, jest ruchem. Jest tez compulsory movement.
Ten czar rowniez dziala na czolg. Zgodnie z zasada iz specjalne zasady sie nie kumuluja wiec Random Movement (D6) zastepuje Random Movement (3D6). Do tego to jest hex wiec niema mowy o pozytywnym wplywie na zdolnosci tanka.

tutaj dyskusja z forum empire http://warhammer-empire.com/theforum/in ... ic=47194.0

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dyskusja nie ma sensu. Skoro jes tak, ze najpozniejsza zasada nadpisuje poprzednia to czolg dostaje zasade random movemnt ( d6 przy niej) w momencie zuzycia steampointow, a wiec po rzuceniu czaru. Stad ten czar nie ma wiekszego sensu przy rzuceniu go na czolg, aczkolwiek rzeczywiscie przy niewydaniu sp na czolg musi sie on ruszyc o d6"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Sytuacja z czołgiem jest o tyle ciekawa, że czar ten pomaga mu, a nie go uszkadza. Już to wałkowałem sobie jakiś czas temu, opis ruchu czołgu to potwierdza.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Ale czy w tym momencie, czar ten nie wymusza deklaracji przynajmiej 1SP i przeznaczenie go na ruch?

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Nie, bo w opisie czaru nie ma takiego zapisu.
Life's a game with save and load features disabled.

ODPOWIEDZ