draft Euro 2013 Rozpraszanie magii

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

draft Euro 2013 Rozpraszanie magii

Post autor: Weatherwax »

Mam pytanie dotyczące draftu na euro 2013 (przeszukałem forum, w tym ETC 2013, ale nikt tematu nie poruszył, więc liczę na interpretację samych Brodaczy)
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=110615

Jak rozumiecie ograniczenia m.in. itemów dla Kraśków?

Item restrictions:
- Any item that auto-dispels a spell counts as generating 1 DD each magic phase.
+
Dwarfs
Each spellbreaker/spelleater rune counts as +1 DD

Biorę rune of spellbreaking za 25 pkt i mam po jednej kości rozpraszania w każdej rundzie magii, ignoruję zasadę "use only once", ale nie mam automatycznego rozproszenia czarów, tak?
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Matamata pisze:Mam pytanie dotyczące draftu na euro 2013 (przeszukałem forum, w tym ETC 2013, ale nikt tematu nie poruszył, więc liczę na interpretację samych Brodaczy)
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=110615

Jak rozumiecie ograniczenia m.in. itemów dla Kraśków?

Item restrictions:
- Any item that auto-dispels a spell counts as generating 1 DD each magic phase.
+
Dwarfs
Each spellbreaker/spelleater rune counts as +1 DD

Biorę rune of spellbreaking za 25 pkt i mam po jednej kości rozpraszania w każdej rundzie magii, ignoruję zasadę "use only once", ale nie mam automatycznego rozproszenia czarów, tak?
1. Witaj na forum
2. Po co zakładać nowy watek skoro jest do tego już założony odpowiedni?
3. Całość draftu interpretujesz dokładnie tak jak poprzednie, czyli:

Jeśli weźmiesz 3 runy spellbreaker to masz użyte 3DD, nie ignorujesz zasady use only once, bo draft nie ma prawa negować zasad z booka! Używasz każdej runy 1x nie więcej...

4. Rakso - przenieś to do pytań o zasady pliz
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Przeniesione z forum krasiowego
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie ignorujesz zasady use only once, bo draft nie ma prawa negować zasad z booka!
w zasadzie ma. So to i tak home rule i mozna w nich wymyslac dowolne rzeczy.

Problem tylko z tym, ze przy za duzej ilosci ulanskiej fantazji ludzie moga nie chciec grac na euro.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Chyba zupełnie nie ogarnęliście o co nowemu koledze chodzi.

Nie, Rune of Spellbreaking działa tak jak w podręczniku, ale dla ograniczeń kompozycyjnych liczy się jak kostka dispela. Są to li i jedynie ograniczenia przy tworzeniu rozpiski, a armia krasnoludów ma limit +4 kostek dispela, czyli runiarz z 3 runami autodispel zapełnia ten limit. (+3 za runy i +1 za kostkę która generuje co turę)

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

no i chyba dostajesz też odpowiednio mniej kości dispela w każdej rundzie?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Shino pisze:
nie ignorujesz zasady use only once, bo draft nie ma prawa negować zasad z booka!
w zasadzie ma. So to i tak home rule i mozna w nich wymyslac dowolne rzeczy.

Problem tylko z tym, ze przy za duzej ilosci ulanskiej fantazji ludzie moga nie chciec grac na euro.
tak, jednak to już dyskusja akademicka... domowa i turniejowa gra w WFB to dwie różne gry... zupełnie inne
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ