Mangler Squig

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Mangler Squig

Post autor: Samael »

Co się stanie, jeżeli nie ma miejsca na postawienie manglera 1" za oddziałem przez który przeleciał, ze względu na impassa ??

W FAQu jest napisane o takiej sytuacji w przypadku krawędzi stołu.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Słowian »

Pomogę troszkę bo temat poruszaliśmy już w naszym wątku ( goblińskim). Czy poniższe jest poprawne ? Zgodne z "literą" zasad czy tez zgodne z ich "duchem" ?
Słowian pisze: Przeanalizujmy to dokładnie bo faq dotyczy sytuacji z krawędzią stołu a nie z budynkami, impasami (korzystam z podręcznika w wersji angielskiej).

Przy krawędzi tak jak poniżej (stosujemy zasady z FAQ które są ważniejsze niż podręcznik):

Wpadamy w jednostkę (2k6 hitów), nie ma miejsca między nią a krawędzią i dodatkowe k6 hitów, Mangler ginie. Suma hitów 3k6.

Natomiast przy budynkach i impasach (zgodnie z ostatnim akapitem zasad Manglera):

Wpadamy w jednostkę (2k6 hitów), zdajemy test Dangerous Terrain ( za zetknięcie się z budynkiem/impasem), jeżeli mangler żyje to ustawiamy się cal od budynku/impasa czyli -> Wpadamy w jednostkę (2k6 hitów) i ustawiamy się cal za nią. Mangler żyje. Suma hitów 4K6.

Zgadza się ?
"When you're a goblin, you don't have to step forward to be a hero-everyone else just has to step back!" - Biggum Flodrot, goblin veteran

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Już napisałem pytanie tutaj: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 1#p1042941
Szkoda męczyć moderatorów i rozmnażać tematy ...
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Był ostatio poruszany, ale jakoś nie rozwiązany :mrgreen:

Teraz wszystko jasne (przynajmniej dla mnie xD).

Dzięki.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Słowian »

Nikt z mądrych gółw nie potwierdził mojego rozumowania więc nie wiem czy można je przyjąć za obowiązujące. W temacie z pytaniami nie ma odpowiedzi na nasze pytanie (albo nie potrafiłem ich znaleźć).
"When you're a goblin, you don't have to step forward to be a hero-everyone else just has to step back!" - Biggum Flodrot, goblin veteran

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Jest to chyba najbardziej logiczne rozumowanie. W FAQu jest też wzmianka, że zachowuje sie jak fanatyk, ze zmianą zasad odnoszących się do krawędzi, a sam fanatyk w zderzeniu z impasem poprostu ginie. Ale fanatyk to nie mangler, więc nie było to do końca jasne.

Poczekamy... Może ktos jeszcze się na ten temat wypowie.
"JOIN OR DIE"

ODPOWIEDZ