Kilka pytań odnośnie turniejów

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Kilka pytań odnośnie turniejów

Post autor: Da Big Stabba ! »

Witam serdecznie,

nie znalazłem żadnego innego tematu więc zdecydowałem się zapodać coś nowego. Gdybym coś przeoczył to proszę admina o podpięcie do właściwego działu/tematu.

Do rzeczy ! razem z kumplami zdecydowaliśmy się na wejście poziom wyżej i w związku z tym postanowiliśmy zacząc grać na ograniczenia ETC oraz uściślenia sędziowskie.
Podyktowane to było chęcia zagrania wreszcie na turniejach. Chcielibyśmy przygotować się solidnie do tych rozgrywek, ale niestety nie wiemy wszystkiego. Dlatego chciałbym zadać parę pytań:

ogólnie znamy zasady/ogranicznia etc, jednakże pytania dotyczą bardziej spraw technicznych jakie panują na turniejach. Dotychczas graliśmy tylko i wyłącznie scenaruisze i zasady z RB.

Pytania:

1. Czy na turniejach/masterach gra się tylko na wybranych scenariuszach z RB ? czy stoły są przygotowywane wcześniej a gracze je po prostu losują ? kto ustala jak będą wyglądać stoły ?

2. Czy na turniejach występują tylko konkretne elementy terenu ? (np 2 lasy 1 górka itp ?)

3. Czy elementy terenu posiadają właściwości magiczne wynikające z RB ?

4. Czy jest jakiś specjalny sposób liczenia punktów zwycięstwa czy jedziemy z RB ?

tak na szybko to narazie mam tylko 4 pytania :) przepraszam jeżeli moje pytania są noobowskie, ale chcemy po prostu dobrze się przygotować na turniej i nie robić siary.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

1. Scenariusze ustala organizator turnieju. Stoły przygotowywane są przez organizatora, przeważnie mapki EURO. Kto gra na jakim stole wynika z parowania graczy (pierwsza para - pierwszy stół)

2. Tak występują konkretne elementy terenu.

3. Przewaznie nie, acz zdażają się turnieje, na których organizator zaznacza, że są magiczne tereny.

4. Organizator podaje w regulaminie turnieju jak liczymy pkt (przeważnie stałe progi małych pkt.)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Da Big Stabba ! pisze: 1. Czy na turniejach/masterach gra się tylko na wybranych scenariuszach z RB ? czy stoły są przygotowywane wcześniej a gracze je po prostu losują ? kto ustala jak będą wyglądać stoły ?

2. Czy na turniejach występują tylko konkretne elementy terenu ? (np 2 lasy 1 górka itp ?)

3. Czy elementy terenu posiadają właściwości magiczne wynikające z RB ?

4. Czy jest jakiś specjalny sposób liczenia punktów zwycięstwa czy jedziemy z RB ?
1. Gra się zwykły scenariusz "Battleline" (czasami zdarza się Blood & Glory albo Meeting Engagement)
Jest to podane np. Bitwa nr.3 Blood & Glory

2. Nie, mapki są losowe - z reguły jest podany link do mapek ETC (przykład: http://i41.servimg.com/u/f41/15/21/47/66/sto_i13.jpg)
Stoły są ustawione przed turniejem i to na jaki trafisz zależy od tego jak organizator Was przypisze.

3. Nie (w wyjątkowym okolicznościach może, się zdarzyć, że organizator wymyśli coś oryginalnego, patrz "Winobranie - Bitwa o Białystok 2013" http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 8#p1049388

4. Liczysz straty własne, straty przeciwnika. Różnice dzielisz przez próg pkt podany przez organizatora (z reguły 150 przy formacie 2400 ETC) i wychodzi Ci wynik końcowy. Organizatorowi podajesz wynik w pkt dużych i w pkt małych (różnica, którą dzieliłeś)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Da Big Stabba !
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Da Big Stabba ! »

dziękuję wam za wyczerpującą odpowiedź :)

ODPOWIEDZ