podstawki

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: podstawki

Post autor: misha »

rzut maszyny powinien się mieścić na podstawce, pod bolce HE/DE 50x50 wchodzi spoko, albo okrągła jakaś w podobnym rozmiarze

załoga to znaczniki ran jedynie, nie trzeba ich mieć na podstawce, zazwyczaj w ogóle ich nie ma na stole :P
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

czy została uściślona już kwestia podstawek?

Jaką podstawkę powinien mieć pegazista w empire? Nie ma orginalnego modelu po za Baltazarem.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

skoro wiec balthazar jest najnowszy to taka jak pod nim.

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

witam, pare dni temu w sklepie GW w złotych ku****** sprzedawca powiedział mi ze nie wie jaką podstawkę powinienem zamówić do giganta wochu i ze tak naprawde to nie ma znaczenia i ze moge sobie zrobić ją sam z drewna. troche mnie to zastanawia wieć pytam tutaj z nadzieją ze to odpowiednie miejsce. jak narazie skleiłem dwie podstawki takie jak u dragon ogrów z poprzedniej edycji i jakos go ustawiłem ale wygląda to słabo. oraz jeszcze jedno pytanie; czy moi bohaterowie tacy jak mag pieszo i mag na dysku mogą być ustawieni na okrągłych podstawkach? poprostu bardziej mi pasują.. pomyslalem ze podczas bitwy mógłbym mieć prawidłową podstawkę którą na chwile bym zamieniał z moim modelem w celu sprawdzenia ile modeli się "styka". przepraszam za pisownie oraz nubskie pytania oraz z góry dziekuje za pomoc \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Powinna być kwadratowa, niezależnie od tego czy walczy czy sobie gdzieś tam lata. Co do wielkości podstawek to ma znaczenie, sprzedawca gw podejrzewam że nie jest zbyt ogarniętym graczem, choć powinien być :P Tutaj: https://www.dropbox.com/s/82gbt5z20btzj ... 0chart.pdf
są rozmiary podstawek jakie obowiązywały na mistrzostwach świata, dobrze mieć wszystkie modele na podstawkach takie jak są tam podane, wtedy nie ma problemu na żadnym turnieju. Gigant ma 50x75 ;)
Pozdro :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kazdy olbrzym jest na podstawce 50x75.

kazdy model musi by ustawiony na odpowiedniej podstawce. Na turniejach sie nie uzywa tlosa tylko model widzi to co ma przed soba, a do tego potrzebna jest podstawka. Jest tez istotna przy mierzeniu zasiegow oraz hitow z broni uzywajacych wzornikow.

znacznie lepsza jest strona gw dla sprawdzenia podstawek, bo nie wszystkie sa zgodne z tym co uzywamy u nas na turniejach.

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

A jaką mają mieć podstawkę Birdman of Catraza do Dogs of War? (chodzi o legalną grę turniejową)

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Schalazar pisze:A jaką mają mieć podstawkę Birdman of Catraza do Dogs of War? (chodzi o legalną grę turniejową)

Pozdrawiam
legalnie to ten podrecznik nie jest supportowany, wiec decyzja takze o podstawkach tu zalezan jest od organizatora.

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

Czyli w oficjalnych turniejach NIE WOLNO tą armią grać? :shock:

No dobrze, a gdy by ktoś chciał nią grać w takich mniej surowych turniejach, to jakową oni mieli by mieć dopuszczalną podstawkę?

Pozdrawiam
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Jeśli dobrze widzę, to jest to jakiś rodzaj flying cavalery? Jeśli tak to myślę że spokojnie przejdzie na 40x40.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

W ich ostatnim NIEOFICJALNYM podręcznik mają unit type: INFANTRY

Jednostki typu MC latające mają 40x40, ale Birdman of Catraza to akurat mają wyraźnie napisane INFANTRY.

Czyli co 20x20 lub 25x25? Bo piechota nie ma większych podstawek?
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Używasz podstawki jaka była w najpóźniej wydanym pudełku z figurkami. Birdmeni mieli dodawane 40x40mm.
Wielkość podstawki nie ma nic wspólnego z typem jednostki.

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

Serdeczne dzięki.

Niby nic, a jednak ważne jeśli się chce grać z czystym sumieniem i bez zgrzytów moralnych :wink:

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

DoW zawsze się będzie grało z takimi zgrzytami moralnymi. ;)

Ta Armia ma wiele takich przykładów np.:

Halfling Hot Pot - na jakiej powinien być posdawce?
Galloper Gun - To samo pytanie, jeśli w jednej bitwie jest działem ciągniętym przez konie, a w drugiej bitwie stacjonarnym Mercenery Cannonem?
Smok - Asarnil the Dragon Lord - Jaka podstawka?

A Pegaza, Giganta i Birdmenów sobie wyjaśniliśmy. 8)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

debelial pisze:Używasz podstawki jaka była w najpóźniej wydanym pudełku z figurkami.
+uściślenia sędziowskie do maszyn i chyba powinno wyjasnić

Swoją drogą to pewnie GW też miało nieczyste sumienie i chcąc je oczyścić przestali wspierać tę armię.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

Akurat z Hot Potem nie ma problemu bo grałem już wtedy. (wtedy jeszcze dzielnie służył w Imperium)

Pakowane w blistrze z podstawkami dla dwóch kuchcików i kucharza, łącznie 4 podstawki 20x20mm.

No i kuchcików ustawiasz tak, że pierwszy przylega do kotła drugi do niego, a kucharz stoi w niewielkim oddaleniu i zarządza.

Ciężko czasem było wkleić kociołek na 20x20mm to niektórzy dawali 25x25mm, ale już wtedy pojawiały się zgrzyty na turniejach :D

Z działem nie wiem, bo jest wyjątkowe.

Co do smoka, to taka jak była w ostatnim pudełku. Czyli albo ogrowa 40x40mm albo 50x50mm, ale jaka była to nie dam sobie głowy uciąć.
Za 50x50mm przemawia to, że w 8 edycji większość tzw.starych modeli smoków właśnie ma taką i chyba nie ma żadnego smoka na 40x40mm.

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Asarnila mam oryginalnego na 50x50mm.
Działko i hotpot nie miały podstawek, więc według uściśleń - czyli muszą być na takiej podstawce żeby nie wystawać.

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Hejka!
Czy podstawkę np kawaleryjską ,czyli o dł. 2 cali trafia się z działa na 2 wynikach czy jednym?
Tzn. celując np. na 10 cali przed końcem podstawki, trafia ją się ją również na 8-ce, czy trzeba jeszcze dorzucić bounce'a?
Jeśli jest to gdzieś w uściśleniach to poproszę o link, lub podpowiedź gdzie szukać.
Pozdr
MOLON LAVE

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

uscislenia nie sa potrzebne, wystarczy podstawa matematyki
1 cal to przecież 2,54 cm, czyli podstawka ma 50mm a 2 cale to 5,08 cm
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź misha.
Sądziłem, że podstawki są również w calach na potrzeby gry nie w mm, a że wypadają ciut mniejsze fizycznie, to po to by nie "rozpychać" unitów.
MOLON LAVE

ODPOWIEDZ