Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Lidder »

...i też taka była idea. Aby tępić chamstwo też ;) Więcej z tego rozpiszę w części sędziowskiej, a do tego czasu odrobinę zmieniam tez zapisek, aby był bardziej zrozumiały i mniej wfb-nazi

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi proszę o pisanie w nowym wątku, a nie tutaj.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

bardzo mi się podoba włączenie do uściśleń zapisku o Stompach.

przepraszam jeśli mam problem ze zrozumieniem ale z zapisu w US nie wynika dla mnie jasno czy na Stompa działają inne efekty czarów np. +1 do zranienia, przerzuty zranień ew przerzuty 1 czy 6tek na zranienie.

jak to w końcu z tym jest?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Co działa na Stomp / Thunderstomp
Zgodnie z FAQ, na Stomp działają modyfikacje siły z czaru. Nie działają żadne modyfikacje (siłowe i nie tylko) z przedmiotów zwykłych i magicznych oraz zasad specjalnych.
czy jest napisane w FAQ lub w US, że modyfikatory rzutów nie działają? albo że w ogóle efekty czarów nie działają?
więc odpowiedź jest imo jasna
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Karlee pisze:w celu zachowania szeroko pojętego ducha gry fair play należy pozwolić przeciwnikowi na wykonanie nieobligatoryjnych akcji, których niewykonanie wynikło z pośpiechu/roztargnienia/rozgardiaszu na polu walki,
W szachach jak pierdolniesz głupotę przez pośpiech / roztargnienie to jest to tylko i wyłącznie twoja wina. Tak samo w warcabach, bierkach i każdej innej grze taktycznej.

Poza tym identyczny zapis był w dokumencie na ETC, a tamten dokument jsię spotkał z Twoją akceptacją Karol :)

Nie widzę możliwości puszczania "zapominalskich" akcji jak ktoś gra o zwycięstwo turnieju. Taka jest moja opinia. Praktyka turniejowa pokazuje, że gracze na wysokich stołach niechętnie puszczają takie akcje (albo nie robią tego wcale) więc nie widzę sensu pisać czegoś na przekór praktyce.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

misha pisze:
Co działa na Stomp / Thunderstomp
Zgodnie z FAQ, na Stomp działają modyfikacje siły z czaru. Nie działają żadne modyfikacje (siłowe i nie tylko) z przedmiotów zwykłych i magicznych oraz zasad specjalnych.
czy jest napisane w FAQ lub w US, że modyfikatory rzutów nie działają? albo że w ogóle efekty czarów nie działają?
więc odpowiedź jest imo jasna

rozumiem i dziękuję za odpowiedź.

niemniej jednak jak już pojawia się Uściślenie to mogło by być o linijkę dłuższe i zawierać opis pozostałych efektów czarów tak aby nikt nie miał wątpliwości.
wiem że to trochę czepialstwo ale tak uważam.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

@White Lion
spoko, w kolejnej odsłonie uściśleń to zmienię - jak nie zapomnę! Obecnie nie mam przy sobie pliku, żeby to zedytować :)

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Czy bloodcurdling roar można użyć po marszu? Czy można użyć po zebraniu się? Czy można zrobić S&S ?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

S&S napewno nie można reszte tak...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jako rozstrzygnąć turniejowo taką sytuację jak oddanie bitwy, tzn:

w 3 turze przeciwnik proponuje mi poddanie bitwy ze względu ze na stole prawie nic nie ma, u mnie żadnych strat. Zakłądając ze się zgadzam i przyjmuje maskę bez liczenia wyniku - ile małych punktów powinienem dostać za taką bitwę? minimum progów czyli w tym wypadku 1500 czy jakaś inna opcja?

Mimo wszystko taki wygodny max na 1500 który bardzo ustawia paringi całego turnieju bo sa tylko 3 bitwy, ale z drugiej strony jak rozstrzygać taką kwestię inaczej?

Osobiście uważam, że powinno się grać do końca, ale któryś raz widzę że o wiele wygodniej jest zgłosić poddana bitwę i zaliczyć 1500 w ten sposób ulatwiając sobie potencjalnie paring na następną bitwę, szczególnie jeżeli bierze się to w pierwszej bitwie turnieju
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

@Qc
Totalnie marginalna sprawa.

Po prostu podliczcie szybko i na oko jaki byłby wynik bitwy przy pomyślnym scenariuszu dla gracza który robi maskę.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Czyli nie wpisujemy 1500 tylko tyle ile wychodzi w podliczonych punktach, dobrze rozumiem ?
Ja zawsze podliczałem max który mogłem zdobyć minus to co straciłem do tej pory.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Solo pisze:Czyli nie wpisujemy 1500 tylko tyle ile wychodzi w podliczonych punktach, dobrze rozumiem ?
Ja zawsze podliczałem max który mogłem zdobyć minus to co straciłem do tej pory.
a jak wtedy nie wychodziła maska?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ja wtedy zwykle podliczałem 1501 pkt (gdy tak jak w przykładzie jest dopiero 3 tura i przeciwnik się poddaje bo już widać maskę na horyzoncie lecz może na koniec gry po godzinie rzucania kostkami coś mu jeszcze zostanie), ewentualnie jeśli już było widać ewidentną maskę z wyczyszczeniem stołu to podliczałem maksa np. 2650 do moich strat.

1501 pkt w trzeciej turze uważam za najbardziej fair.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Czy od treason of tzeentch przysługuje MR ?
Jak wchodzą hity globadierów strzelających w combat ze slavami ?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Karli pisze:Ja wtedy zwykle podliczałem 1501 pkt (gdy tak jak w przykładzie jest dopiero 3 tura i przeciwnik się poddaje bo już widać maskę na horyzoncie lecz może na koniec gry po godzinie rzucania kostkami coś mu jeszcze zostanie), ewentualnie jeśli już było widać ewidentną maskę z wyczyszczeniem stołu to podliczałem maksa np. 2650 do moich strat.

1501 pkt w trzeciej turze uważam za najbardziej fair.
Wsadzając minimalną maskę masz teoretycznie optymalny paring, bo nie jesteś dużych punktów w plecy, a masz potencjalnie najsłabszego gościa z tych co wsadzili maski. To jest generalnie ciężki temat, który sędzia powinien rozpatrywać indywidualnie patrząc na kontekst.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mam też inną sprawę

O ile ogarniam, że na lokalach organizator ma w tej kwestii dowolność, ale czy organizator mastera może nie dopuścić gracza do wzięciu udziału w turnieju, tzn czy może zbanować gracza? czy zależy to od regulaminu konkretnego mastera czy jest to odgórnie uregulowane?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

-Qc- pisze:O ile ogarniam, że na lokalach organizator ma w tej kwestii dowolność, ale czy organizator mastera może nie dopuścić gracza do wzięciu udziału w turnieju, tzn czy może zbanować gracza? czy zależy to od regulaminu konkretnego mastera czy jest to odgórnie uregulowane?
Może kogoś nie dopuścić do uczestnictwa w turnieju. Powodów nie musi podawać, ale jako, że jest dorosły to jest to decyzja na podstawie regulaminu bądź jego zastrzeżeń.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dzięki
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

siscov
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: siscov »

Szarża kawalerii na oddział w budynku: Jeźdźcy mogą używać lanc?
Nic nie pisze, że nie, ale...ale jak... wskakują z kopiami przez okna z końskich grzbietów? :D
podpis był niezgodny z regulaminem

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Budynek neguje premie za szarze w tym i premie jaką daje szarża z lancą w ręku :)

Zablokowany