Pytania o zasady HE - 8 ed.

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Pytania o zasady HE - 8 ed.

Post autor: Furion »

Semi pisze:kolejna sprawa wyszla dzis podczas bitwy, jak wlasciwie wstaje feniks? w opsie jest ze 6" od markera, ale:
a) caly model ma byc w tych 6"
b) srodek fenikasa ma byc w 6"
c) wystarczy fragment podstawki w 6"
d) inaczej, jak?
odpowiedź c.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Furion pisze:
Semi pisze:kolejna sprawa wyszla dzis podczas bitwy, jak wlasciwie wstaje feniks? w opsie jest ze 6" od markera, ale:
a) caly model ma byc w tych 6"
b) srodek fenikasa ma byc w 6"
c) wystarczy fragment podstawki w 6"
d) inaczej, jak?
odpowiedź c.

pozdrawiam
Furion
A jeżeli model sie nie mieści w legalnej formacji? Cal od impasa, domku, blisko krawędzi czy też oddziałów przeciwnika? Wiem, że mało prawdopodobne, ale możliwe. Co w tedy? Nie wstaje i ginie?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Grichalk pisze:
Furion pisze:
Semi pisze:kolejna sprawa wyszla dzis podczas bitwy, jak wlasciwie wstaje feniks? w opsie jest ze 6" od markera, ale:
a) caly model ma byc w tych 6"
b) srodek fenikasa ma byc w 6"
c) wystarczy fragment podstawki w 6"
d) inaczej, jak?
odpowiedź c.

pozdrawiam
Furion
A jeżeli model sie nie mieści w legalnej formacji? Cal od impasa, domku, blisko krawędzi czy też oddziałów przeciwnika? Wiem, że mało prawdopodobne, ale możliwe. Co w tedy? Nie wstaje i ginie?
Wtedy trzeba przeczytać wreszcie opis w podręczniku ;)

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Mógłby ktoś podać dokładny wording czaru Walk Between Worlds? Dzięki.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Czy book of hoeth działa na bound spelle?
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Sevi pisze:Czy book of hoeth działa na bound spelle?

LS głosuje nad tym
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Gokish pisze:
Sevi pisze:Czy book of hoeth działa na bound spelle?

LS głosuje nad tym
już jest w uściśleniach od tygodnia.
nie działa.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Ok wracamy do niegrywalnych fenixów i WBW.
WBW daje jednostce "can immediately move up to 10"/20""
Zdolność Fly mówi wyraźnie iż "models that can fly move or charge normally on the ground, using their Movement value, or instead choose to fly"
Dodatkowo
"A unit that is flying can march as normal, doubling its flying move to 20""

Czar pozwala poruszyć się jednostce o określoną ilość cali, a nie wymienić jej Movement Value na zdolność Fly. Jednostka nie posiada w tej chwili Movement Value a jedynie zdolność przemieszczenia się (move) o 10/20" dzięki czarowi.
Jeśli by tak było to dlaczego dzięki małemu WBW jednostka z Fly nie mogła by sobie pomaszerować? Skoro już lata (bo niby może) to dlaczego nie iść dalej i nie wymienić sobie tego ruchu "glide" 10" na "flying march" 20"? Przecież faza ruchu (Remaining Moves sub-phase) oraz zdolność Fly na to pozwala.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Sprawa jest analogiczna jak FAQ do hexwraithów. Można zadawać hity przez walk between worlds.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Nie jest analogiczna bo Hexwraiths nie zmieniają typu swojego ruchu w żaden sposób. Oni po prostu się poruszają.
Fenix aby zadać hity musi latać a czar mu tego nie umożliwia gdyż zasada Fly każe zmieniać Move Value którego to czar nie daje. Gdyby dawał (tak jak to robi np Birona's) to Fenix mógłby maszerować. A nie może. Chyba że może?
Life's a game with save and load features disabled.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Widzę, że argumenty do Ciebie nie trafiają. Jak chcesz, to graj sobie na swoją własną wizję zasad. Na turniejach i masterach feniksy będą zadawać hity z popychaczki, w domu możesz sobie zrobić własnego faqa i grać na swoje zasady. Tutaj nikogo nie przekonasz do swojego punktu widzenia :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

rozumiem, że podczas szarży gdy fenix przelatuje nad jakimś oddziałem to hitów nie zadaje ?

niby dlaczego book of hoeth miałaby nie działać na bound spelle .... ??? szczerze powiedziawszy dziwny werdykt, aby nie powiedzieć gorzej ;/... można wiedzieć czym to uzasadniliście, bo w zapisie księgi nie widzę ani słowa, aby nie działała na bound spelle... ;/
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

el Victor pisze:rozumiem, że podczas szarży gdy fenix przelatuje nad jakimś oddziałem to hitów nie zadaje ?

niby dlaczego book of hoeth miałaby nie działać na bound spelle .... ??? szczerze powiedziawszy dziwny werdykt, aby nie powiedzieć gorzej ;/... można wiedzieć czym to uzasadniliście, bo w zapisie księgi nie widzę ani słowa, aby nie działała na bound spelle... ;/
Podręcznik główny, opis bound spells.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

FAZIK pisze:Nie jest analogiczna bo Hexwraiths nie zmieniają typu swojego ruchu w żaden sposób. Oni po prostu się poruszają.
Fenix aby zadać hity musi latać a czar mu tego nie umożliwia gdyż zasada Fly każe zmieniać Move Value którego to czar nie daje. Gdyby dawał (tak jak to robi np Birona's) to Fenix mógłby maszerować. A nie może. Chyba że może?
ty weź człowieku przeczytaj zasady feniksa.... ale tak weź książkę i przeczytaj literki.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Andrzej pisze:Widzę, że argumenty do Ciebie nie trafiają. Jak chcesz, to graj sobie na swoją własną wizję zasad. Na turniejach i masterach feniksy będą zadawać hity z popychaczki, w domu możesz sobie zrobić własnego faqa i grać na swoje zasady. Tutaj nikogo nie przekonasz do swojego punktu widzenia :wink:
Trafiają, ale żadnych argumentów, które by mnie przekonały nie widziałem. Jest analogia która dotyczy innej jednostki, która porusza się po ziemi. Czyli mamy podobny czar, oraz zadawanie hitów przy przejściu przez jednostki. Tu analogie się kończą i zaczyna problem Flying-WBW.
Swojego FAQ nie wydam tak jak i nie będę grał na własne zasady bo niby po co? Wiadomo że najlepiej podporządkować się większości bo nic innego jak demokracja jeszcze nie wymyśliliśmy.
Tak poza tym to nie ja jedyny mam wątpliwości co do zadawania hitów przez Fenixa po WBW (również na tym forum, jak i wielu innych forach zagranicznych są wątpliwości), więc nie jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, tak jak i nie mam swojej wizji zasad. Najwyżej inaczej je interpretuję, mam więc wątpliwości, co chciałem wskazać umieszczając swoje posty w tym temacie.
Błażej pisze: ty weź człowieku przeczytaj zasady feniksa.... ale tak weź książkę i przeczytaj literki.
Zasady Fenixa nie mają tu przecież nic do rzeczy. Chodzi o zależność Flying Movement-WBW. Jeśli tego nie zauważyłeś to znaczy że warto poczytać te literki.
Life's a game with save and load features disabled.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

FAZIK pisze:
Błażej pisze: ty weź człowieku przeczytaj zasady feniksa.... ale tak weź książkę i przeczytaj literki.
Zasady Fenixa nie mają tu przecież nic do rzeczy. Chodzi o zależność Flying Movement-WBW. Jeśli tego nie zauważyłeś to znaczy że warto poczytać te literki.
Ponowię apel... przeczytaj zasady feniksa. Może mamy różne książki... kto wie...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Koniec tematu
Do czasu FAQ wszelkie kolejne posty na ten temat usuwam.

Sprawa jest na tyle oczywista, że nie ma potrzeby wpisywania jej do uściśleń.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

pewnie było ale zadam pytanie :) czy przed 13 u skavenów chroni sztandar dragon?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bardzo slabo, bo czar tennie pozwala na wardy ;)

ODPOWIEDZ