Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Luczi »

Pytanie do 8 ed. Jak niszcze magiczny przedmiot krasiom to dotyczy to jednej runy czy wszystkich run z danego itemu?
Czy działo z runą ma magiczne ataki?
Dziękuję i pozdrawiam.
He. BM.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Hej zadałeś pytanie nie w tym temacie do systemu ktory umarł.
Nie wiem czy w ogole jest jeszcze temat na takie pytania. Gl

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Temat jest ok.

Niszczysz jeden przedmiot z wszystkimi zaklętymi w nim runami.

Tak, orunowane działo ma magiczne ataki.
Obrazek

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Druchii pisze:Hej zadałeś pytanie nie w tym temacie do systemu ktory umarł.
Nie wiem czy w ogole jest jeszcze temat na takie pytania. Gl
Ciara pisze:Koledze Odoamarowi coś się pomyliło. Jest wątek "pytania ogólne v. 2.1" i "9 age - pytania ogólne". Czyli pytasz w dobrym wątku :)

Mylisz sie kolego. Jest to odpowiedni temat. Dla niektorych system moze umarl, ale sa i wyjatki. Sam rowniez gram w stara wersje.

Na Okonia zawsze mozna liczyc z odpowiedzia; D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Lol jak kogoś bolą pytania o 8ed to po wchodzi do tego tematu :lol2: ?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Może wchodzi licząc na pytanie dot. 9th age i jest rozczarowany że ktoś pyta o 8 edycję :(
Obrazek

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

W tytule jest napisane "Pytania Ogólne" i z tego co jestem tu od kilku lat zawsze pytałem tutaj:)

Co do 8 edycji. My gramy i grać będziemy:) Nie wszystkim musi się podobać szwedzki produkt:)

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Witam to jeszcze troszkę popytam.. czy Parry jest Ward są em na potrzeby bonusów itp? Jeszcze raz dziękuje. Pytanie do 8 ed.
He. BM.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

tak

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Czy pigeon bombs są one use?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie możesz puszczać co ture.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Przecinki ważna rzecz. :wink:
Obrazek

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

8 edycja:

1)Czy przypisany z wampirów działa na tomb kingsy? Bądź jakikolwiek czar?
2) Walka wręcz. Jak jest z wyborem broni? czy wybiera się co combat? Np bohater w pierwszej turze wali z gw a później może zmienić na inną? Czy jak wybierze to walczy nią do końca combatu?( do wybicia, bądź ucieczki wroga)

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Ad1
Sprecyzuj o co dokładnie chodzi... :P

Ad2
Wybierasz broń na cały combat.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

valve pisze:8 edycja:

1)Czy przypisany z wampirów działa na tomb kingsy? Bądź jakikolwiek czar?
2) Walka wręcz. Jak jest z wyborem broni? czy wybiera się co combat? Np bohater w pierwszej turze wali z gw a później może zmienić na inną? Czy jak wybierze to walczy nią do końca combatu?( do wybicia, bądź ucieczki wroga)
1) W opisie sojuszy w RB masz opisane, czy i jakie czary działają na danego sojusznika.
TK są neutralne z tego co pamiętam, a VC złe, więc musiał byś się dokładnie wczytać czy/jakiego typu czary działają na sojusznika.
2) W 8ed. każda broń, która nie była bronią ręczna była to broń specjalna. Także GW. Jeżeli model był wyposażony w broń inną niż hw to ZAWSZĘ używa tylko tej broni. Wyjątkami są bretońskie lance ( można ją użyć w trakcie szarży a w następnej turze np. magiczną broń), oraz zasady specjalne jak topory zabójców u krasnoludów, czy uzbrojony po zęby czarnych orków.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

1)Tak wiem i znam to . Lecz Inwokacja ma zasade że wskrzesza Undeady. Tomb kingsy sa nimi , ale maja inaczej nazwana zasade nieumarłego.


2) czyli slayerzy np mogą co ture combatu zmieniać tak ? Bohaterowie jak mają gw bądź handweapon to wybierają czym walczą na początku walki i walczą do końca?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Co do klamek to wybierasz jeden typ broni i walczysz do końca. Chyba że modele mają zasadę weaponmaster czy jakoś tak.
Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

valve pisze:1)Tak wiem i znam to . Lecz Inwokacja ma zasade że wskrzesza Undeady. Tomb kingsy sa nimi , ale maja inaczej nazwana zasade nieumarłego.


2) czyli slayerzy np mogą co ture combatu zmieniać tak ? Bohaterowie jak mają gw bądź handweapon to wybierają czym walczą na początku walki i walczą do końca?
Nie do końca.
Slayerzy wybierają przed pierwszą turą walki, czym się biją w danej walce od pierwszej do ostatniej tury combatu.
Przy następnym combacie możesz zmienić broń na inną.
Bohater już na poziomie rozpiski ma przydzieloną broń, którą zawsze walczy. Jeżeli dasz mu inną broń niż hw to jej będzie używał. Wybór masz tylko jeżeli bohater posiada więcej niż jedną broń specjalną (np. inżynier brace of pistols i GW ) to wtedy przed walką możesz wybrać którą używasz, w całym combacie. Oczywiście bohater slayer krasnoludzki też korzysta z zasady topory zabójców i może zmienić swój wybór przed każdą walką.

Edit:
Ergo nie możesz w czasie walki zmienić jednej broni na inną. Jedyne wyjątki to lance bretońskie i ew. jeżeli Twoja magiczna broń zostanie zniszczona w trakcie walki.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Czy ruiny dają -2 do trafienia gdy oddział jest przez nie załoniety. Są terenem trudnym a wiec : "Oddział w, na lub zasłonięte przez Teren Trudny uznawane są za znajdujące się za Ciężką Zasłonę, jeśli ponad połowa
Powierzchni Oddziału jest zasłonięta przed Polem Widzenia strzelającego."
Ale niektórzy twierdzą że nie daje tej osłony . Czy są jakieś jeszcze inne zasady do terenów lub ruin.
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

musisz byc w ruinach wiekszoscia oddzialy aby kozystac z -2 do trafienia
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ