Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: ślivek »

Wybacz ale nie wierzę że to jest oficjalne stanowisko LS do tej kwestii. Zaczęli ten sezon ładnie, prężnie i naprawdę olanie jakiejś sprawy bo zdarza się rzadko to jest strzał w kolano. Uściślenie tego to dodatkowy punkt w głosowaniu tylko. Nikt nie musi rozmyślać nad tym długo bo cały opis sytuacji jest pod nosem. Nie ma niczego porozrzucanego w FAQ czy uściśleniach dotychczasowych - jest tylko treść jednej (dwóch jak liczyć magic weapon) zasady na jednej stronie AB. Krótkie jedno zdanie każdego z Listy i mamy uściślenie - cała machina.

Nie uciekał bym się do Twoich porównań bo wyjdzie że środowisko zacznie wrzucać na LS tak jak na AR (że się zajmuje nie tym co trzeba) a póki co nie ma na co imho.

W ogóle nie wiem dlaczego się wypowiadasz w takim tonie. Nie chcesz zajmować się tą kwestią to nie zajmuj ale wypowiadasz się za całą LS i to dość niepochlebnie. IIRC zasady tego działu dają za przykład trochę inny sposób odpowiedzi niż tak niemerytoryczne jak ta Twoja ostatnia. Nie odbierz mnie źle - wielokrotnie przyznaję ci rację w Twoich wypowiedziach, widzę że jesteś ogarnięty i w ogóle i dlatego też nie mogę zrozumieć teraz tego podejścia.

Nie wiem czy przyjdę z nim bo nie wiem czy będę mógł wykorzystywać nocników bossów jako odginaczek i nie wiem jaką dostanę odpowiedź na pytanie co to jest Night Goblin horde na potrzeby proddera. To nie są problemy znikąd tylko rzecz wpływająca na całą konstrukcję rozpiski która imho wymaga uściślenia by była rozgrywana wszędzie spójnie a nie żebym pytał każdego organizatora turnieju ze specami jak to będzie sędziowane.
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Czy Chimera lub Demon Prince palący szarżę i zatrzymujący się w lesie zdają dangerousa?? W booku pisze tylko o kawie, MC i chariotach...chodzi mi ogólnie o lataczy po ruchu/szarży w lesie.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@slivek
sam pytałem o wiele rzeczy które nigdy nie trafiły do uściśleń ani prawdopodobnie nawet pod dyskusję a wydawały się ważniejsze i częściej spotykane niż Skarsnik, prawdopodobnie nie jestem jedyny, jak w wszędzie są priorytety :D

nie zawsze to co wydaje się ważne z naszego (gracza) punktu widzenia jest ważne dla kogoś z LS by w ograniczonym czasie jaki posiada spędził czas nad tym "problemem", tyle

z doświadczenia - napisz każdemu PMkę podając dokładny cytat i krótkie pytanie a nie opowiadanie na pół ekranu :) lepszy efekt będziesz miał niż postami

@crovaxus
a następne zdanie (opis lasu) mówi, że model z zasadą fly kończący lub zaczynający ruch w lesie zdaje DT
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

adamskiadam
Plankton
Posty: 1

Post autor: adamskiadam »

witam wszystkich na forum :) mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w RB...Jeśli jednostka przegra combat i ucieka to traci sztandar czyli defakto traci jeden model.. W przypadku monctrous cavalry (np oddział 3 skullcrusherów) ze sztandarem, w momencie ucieczki z CC traci jeden z 3 modeli bo zginął sztandar... A jak jest w przypadku sztandaru w plague dronach u demonow? one nie uciekają więc gdy przegram CC i się sypię to nie tracę sztandaru czyli de fakto nie tracę modelu tak??

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie ma ucieczki w Demonach, więc w ten sposób sztandaru nie stracisz.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

czy w fazie ruchu jak przesuwam oddział to czy moge dowolnie zmieniać pozycje bohatera?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Dowolnie, ale w ramach podwojonego ruchu tej Postaci, jeśli maszeruje. Innymi słowy, jak masz Oddział i Postać z Ruchem 5, a Postać stoi w lewym rogu, to jeśli Oddział pójdzie 10 cali do przodu, to nie przestawisz Postaci na prawy róg, bo wtedy zrobiłby więcej niż 10 cali, nawet po przekątnej mierząc :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Czerwo
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Czerwo »

Czy sztandar dający oddziałowi ogniste ataki powoduje również, że są one magiczne? Wg. rulebooka wynika, że do noszenia sztandarów z rb potrzebny jest chorąży armii, zmieniło się to w jakieś erracie?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie i Nie, chociaż nie tyle Chorąży Armii, co po prostu Chorąży, a to jaki to będzie Chorąży definiuje wartość punktową tego Sztandaru :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Wg. rulebooka wynika, że do noszenia sztandarów z rb potrzebny jest chorąży armii, zmieniło się to w jakieś erracie?
I tak, i nie. Magiczne sztandary z RB mogą nosić też oddziały, o ile ich zasady pozwalają im nosić magiczne szmatki i sztandar mieści się w ich dozwolonym limicie pkt. Chorąży armijny jest o tyle fajny, że daje spore bonusy i może zamiast magicznych przedmiotów nosić dowlony sztandar.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Witam
Mam mały spór z kompanami ; ) Czy np mistrz mutacji jest traktowany jako postać? (w kodeksie napisane jest iż jest traktowany jako dowódca)
Czy strzelając do działa z magii jednostka sie chowa za działem ? Jakie czary skutkują że nie mogą używać T działa?
Jednostki mogą strzelać max z dwóch szeregów?
Strzelając do pojedyńćzego modelu stosuje się zasadę -1 do trafienia ; >?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

dowódcy oddziałow (championi) nie są uznawani za postacie, chociaż otrzymują normalną ochronę look out sir (RB opis championa)

w dziale maszyn masz opisane jakie statystyki kiedy są używane, T załogi jest tylko w Walce Wręcz (Close COmbat), czyli atakując magią używasz zawsze Toughness maszyny - magic missle czy inne podobne

normalnie max 2 szeregi, chyba, że broń ma zasadę volley fire (salwa??) wówczas masz napisane w tej zasadzie jak liczyć ilość strzałów ponad 2 szeregi -> połowa ilości modeli z dalszych szeregów

model musi mieć zasadę skirmish (harcownicy), żeby mieć dodatkową ochronę -1 ze strzelania
1 model z zasadą fly traci tę zasadę, np 3 pegazy mają skirmish jako oddział latającej kawalerii (Flying cavalry), 1 pegaz nie

EDIT: :D tak dokładnie, bubel poprawiony
Ostatnio zmieniony 27 lut 2014, o 14:35 przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

misha pisze:T maszyny jest tylko w Walce Wręcz (Close COmbat)
popraw tego bubla.
domyslam sie, ze co innego chciales napisac ale myslales juz o dalszej czesci zdania ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
mog
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: mog »

oddział stoi na wzgórzu, działo trafia przed wzgórzem i się odbija, czy odbicie trafia w oddział?

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Trafia, wzgórza nie zatrzymują kul.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

W sumie to dziwne, że kula odbija się do góry, ale prawdopodobnie działa w Warhammerze podlegają zupełnie innym prawom fizyki niż w naszym.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

W warhammerze jedyna fizyka to kostki.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Naviedzony pisze:W sumie to dziwne, że kula odbija się do góry, ale prawdopodobnie działa w Warhammerze podlegają zupełnie innym prawom fizyki niż w naszym.
dziwne byloby odbijanie sie w dol, ponizej poziomu gruntu.

kula sie toczy. biorac pod uwage na jej pęd to nie powinno byc problemem wturlanie sie na lekko nachylone wzgorze (gdyby byl strome to powinny byc jakies kary za wcodzenie na gorki)

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Shino pisze:kula sie toczy. biorac pod uwage na jej pęd to nie powinno byc problemem wturlanie sie na lekko nachylone wzgorze (gdyby byl strome to powinny byc jakies kary za wcodzenie na gorki)
Technicznie to takie kulki od XVI do drugiej połowy XIX (masowe zastosowanie zapalników kontaktowych) odbijały się i leciały tuż nad ziemią (odbijając się parę razy) - taka "kaczka" puszczona po lądzie :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

patrzac na swider nowego gyrocoptera to musisz wziac pod uwage, ze w tym swiecie powietrze ma inna gestosc.

ODPOWIEDZ