Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
wokrze
Kradziej
Posty: 922

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: wokrze »

Shino pisze:patrzac na swider nowego gyrocoptera to musisz wziac pod uwage, ze w tym swiecie powietrze ma inna gestosc.
A patrząc na blat do gry to musisz przyznać, że ten świat jest płaski, ale "point taken" :)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Chimera i Dp a palenie szarzy w las. Wydaje mi się, że pali się szarże na "z buta", woęc testu nie będzie (nie uzywasz w tym czasie lotu)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

jedni mówią iż pali się lotem, inni z buta... jak to w końcu jest z tym ??
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

1. Challendż a stompy, czy stompy idą bezpośrednio do uczestnika pojedynku? jeśli tak to czy można nimi nabijać overkilla?
2. Czy combat reformem można przesunąć odział nie wyłączając modeli z walki ani styku herosa z herosem przeciwnika?
3. Czy overun jest traktowany jako szarża pod względem dostawiania? czy zawsze lecimy prosto i robimy ewentualnie tylko close the door?
4. Sytuacja, po combacie moje jednostki są w styku co można zrobić? Nie do końca rozumiem ten zapis, nie mogę się zreformować ale czy moge alternatywnie odsunąć jedną jednostkę o cal a drugą zreformować?
"Reformy po walce wręcz a zachowanie 1”
Reformowanie się po walce wręcz musi skooczyć się w legalnej pozycji ­ w ten wymóg wlicza się
zachowanie 1” od terenów / jednostek.
Alternatywnie dozwolone jest nie wykonanie reformu w ogóle i pozostanie w 1".
"
Z góry bardzo dziękuje

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

1. tak, nabijasz overkila
2. nie rozumiem pytania
3. jak dochodzisz, to masz szarze
4. Jest na usc ze jesli jestes po walce blizej niz cal, to w fazie ruchu jesteś traktowany jakbyś był cal od i mozesz sie ruszać normalnie
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

Chodziło mi o to czy mogę się zeslajdować żeby dołączyć większą liczbę modeli np w multi combacie.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Handelson pisze:Chodziło mi o to czy mogę się zeslajdować żeby dołączyć większą liczbę modeli np w multi combacie.
Rysunek byłby wskazany, bo czasami nie można, ale generalnie tak - możesz tak zrobić.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Dymitr pisze:@Chimera i Dp a palenie szarzy w las. Wydaje mi się, że pali się szarże na "z buta", woęc testu nie będzie (nie uzywasz w tym czasie lotu)
zasada fly mówi o tym, że flee i pogoń są z buta z zachowaniem swiftstride, nie ma nic o paleniu szarży, a do szarzy lotem jest normalnie M=10 przecież
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mam pytanie.
walcze z nurglowym princem.
przed walka nie zdaje testu na fear.
czy w tym momencie:
- trafiam na 6,
- trafiam na 7 (jak strzelanie)
- nie moge trafic wcale.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Trafiasz na 6
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Morsereg pisze:mam pytanie.
walcze z nurglowym princem.
przed walka nie zdaje testu na fear.
czy w tym momencie:
- trafiam na 6,
- trafiam na 7 (jak strzelanie)
- nie moge trafic wcale.
ale wiesz, że oblanie fear nie daje trafiania na 6?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Dymitr pisze: ale wiesz, że oblanie fear nie daje trafiania na 6?
az sobie jeszcze raz na tabelke spojrzalem. :D
dzieki.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Mam pytanie:
Czołg abomka czy odział z random movementem jeśli chce w coś zaszarżować to mierzy odległość do celu przed obrotem w kierunku celu czy po ?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
mog
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: mog »

Eltharion pisze:Mam pytanie:
Czołg abomka czy odział z random movementem jeśli chce w coś zaszarżować to mierzy odległość do celu przed obrotem w kierunku celu czy po ?
jak dla mnie to przed rzutem możesz się obracać i mierzyć do woli

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Wedle uściśleń mierzymy odległość przed obrotem.

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Rydwan bije się z zombiakami. Z prawej doszarżowuje drugi rydwan:

przed szarżą:

....R
zzzzzzz <-R

po szarży prawego rydwanu:

....R
zzzzzzzR

Zombiaki się sypią. Prawy rydwan deklaruje overruna, ale swoim ruchem wchodzi w strefę cala górnego rydwanu. Czy musi zatrzymać się cal przed górnym rydwanem ?

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Jeśli dobrze zrozumiałem sytuację, to nie ma tutaj miejsca na wątpliwości. Overrun podlega zasadom szarży jeśli ruch ten prowadzi do kontaktu z przeciwnikiem (te zasady to min. możliwość wejścia bliżej niż na 1" od innych jednostek, wheel itd.). Jeśli overrun nie prowadzi do kontaktu z przeciwnikiem to nie podlega zasadom szarży, czyli zatrzymujesz się cal od.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Dzięki Marks. O to mi chodziło.

Ale jeszcze drugie pytanie: czy górny rydwan może najpierw zrobić reform a dopiero później prawy rydwan overrun ? Wtedy jeśli overrun nie prowadzi do kontaktu z wrogiem, to prawy rydwan mógłby pojechać dużo dalej.

Ogólnie to jaka jest kolejność manewrów po rozegranej walce: najpierw reformy a potem overruny/pursuity ? Czy jakoś inaczej ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

RB - multi combat, breaki i pogoń, jak dobrze pamietam
gracz kontrolujacy decyduje najpierw ktore jednostki gonią/nie gonią, a później w wybranej kolejnosci porusza oddzialy

pomijam fakt, ze jesli gracz chcialby overrunowac tym bocznym rydwanem to ustawianie go tak by w linii prostej wjechal w drugi jest do bani :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Ogólnie to jaka jest kolejność manewrów po rozegranej walce: najpierw reformy a potem overruny/pursuity ? Czy jakoś inaczej ?
Zależy z jakiego przepisu odnośnie reforma korzystasz w danym momencie rundy walki. Combat reform jest przed pursuit/overrun a do takiego reforma górny rydwan ma prawo już w chwili rozliczania wyniku starcia. nawet, gdyby nie mógł robić combat reforma - może skorzystać z zasady WipeOut! - ta daje możliwość reformowania się po wycięciu wroga na zasadach restrain from pursuit. W tym przypadku bez znaczenia - i tak zreformujesz górny rydwan zanim poruszysz prawy.
Ale jeszcze drugie pytanie: czy górny rydwan może najpierw zrobić reform a dopiero później prawy rydwan overrun ?
Wg zasad? Możesz.
Górny robi combat reform albo korzysta z WipeOut! która też daje reform. Prawy robi overrun.

ODPOWIEDZ