Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Aseoks »

Ucieka jeśli w swoje turze się nie zbierze, w turze przeciwnika oddział stoi i czeka chyba, że zadeklarujesz szarże
_______________________________

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Ok, już wszystko jasne, dziękuję za wyjaśnienie :)

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Mam pytanie odnośnie combat reformów. Czy takie reformy są legalne?

Przypadek 1 bohater (B) na podstawce 50mm styka się rogiem z 1 modelem z oddziału piechoty (O), rydwan (R) styka się z 4 modelami. Przed reformem:

BB---RR
BB---RR
--OOOOO
--OOOOO

Po reformie:

--BB----RR
--BB----RR
OOOOO
OOOOO

Przypadek 2 bohater przeskakuje z 1 rogu do drugiego. Przed:

BB
BB
--OOOOO
--OOOOO

Po:

--------BB
--------BB
OOOOO
OOOOO

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Oba nie legalne :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Eltharion pisze:Oba nie legalne :wink:
Dlaczego? Według mnie 1 jest legalny. Po zakończeniu wszystkich reformów wszystkie modele przeciwnika nadal są w walce.
2 nielegalny. Ilość modeli w walce się zgadza, ale nie stykam się z dokładnie tymi samymi modelami wroga. Dobrze myślę? Podaję cytat z rulebooka:
At the end of each Combat Reform, you must have at least as many of your models in base contact with an enemy as
you had before the Reform. Any Character models that were in base contact with an enemy must be kept in base
contact (although it can be with different enemy models). Furthermore, at the end of all your Combat Reforms, the
exact same enemy models that were in base contact with opposing models before the Combat Reform must still be
in base contact after the Reform (but they may be Engaged with different models or even units).
Content

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

EDIT: Bercik masz rację
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

W pierwszym przecież rydwan tez nie styka się z dokładnie tymi samymi modelami :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie musi. Zasada mówi o tym, że te modele co są w styku muszą w nim pozostać.
at the end of all your Combat Reforms, the
exact same enemy models that were in base contact with opposing models before the Combat Reform must still be
in base contact after the Reform (but they may be Engaged with different models or even units).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

1.Jak wygląda strzelanie z armaty w skaveński kocioł/dzwon który siedzi w środku oddziału?

a. Losuję 50/50 czy trafiam w kocioł czy oddział zanim dodam sobie +1 do trafienia za large target?
b. Mogę po prostu strzelić w kocioł
c. Nie mogę strzelić w kocioł, bo jest w oddziale

2.Strzelając z katapulty mogę kotłowi zadać ranę z siłą 10 czy musi pocisk iść w oddział?
3.Jak wygląda zwykłe strzelanie w taki kocioł? Jest to przypadek jak z armatą?
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

1. B
Jeśli trafisz w oddział w którym jest model z innym troop typem to jako właściciej trafienia możesz przydzielić ten 1 hit w inny troop type niż unit.

2. Chyba tak, tu nie jestem pewien.

3. Tak, ale musisz równomiernie rozdzielać hity i te które sa nadmiarowe mozesz przydzielac wedle uznania. Jesli masz 30 trafien w oddzial 28 szczurow i war platformy to kazdy dostaje hita i zostaje ci jeden ktory mozesz rozdysponowac w co chcesz.


Ja mam pytanko do 1. Czy jeśli strzelam z cannona lub bolca pojedynczym strzałem i heros z jakis wzgledów stoi w drugim szeregu to czy moge dużą siłę z penetratingu przydzielić w herosa w 2 szeregu? Ofc jeśli ma inny troop type z matching base, albo jest mniej niż 5 R&F models?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

W RB jest "single hit", a nie "first hit" itp. Ja to interpretuje, jako dowolność w przyznaniu silniejszego hita, mimo błędów logicznych takiej sytuacji (ale to nie pierwszy raz, gdy coś jest nie jest realistyczne :P )

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Co do pytania 1, możesz duży hit przydzielić w kocioł, ale pamiętaj, że nie masz +1 do trafienia w takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi;)
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Mam takie pytanie co do punktowania : Czy każda szarża wchodzi do Combat Score czy tylko jedna?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

jedna

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

To kolejne pytanie, bo zastanawia mnie sytuacja z gry. Czy mogę używać breath weapon jako atak strzelecki modelem, który jest w zwarciu?
Thank You for the Daemon!

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Hej, również mam pytanie ktore wyszło z wczorajszej gry ALTPL. Jak porusza się single model. Czy po reformie może sie ruszyć, czy takie modele w ogóle muszą wykonywać zwroty?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

ALTPL pisze:To kolejne pytanie, bo zastanawia mnie sytuacja z gry. Czy mogę używać breath weapon jako atak strzelecki modelem, który jest w zwarciu?
Nie może:
"Units that are Fleeing, Engaged in Combat, or that have Marched, Reformed, Rallied, or Declared a Charge in their previous Movement Phase cannot shoot."
To, że jest to Special Atak w żaden sposób tego nie zmienia.
kretx pisze:Hej, również mam pytanie które wyszło z wczorajszej gry ALTPL. Jak porusza się single model. Czy po reformie może się ruszyć, czy takie modele w ogóle muszą wykonywać zwroty?
Model samych Reform nie może wykonywać, tylko Pivots (ale różnią się one tylko tym, że przy Reform'ie można zmienić formacje oddziału, a przy Pivot'cie tlyko go obrócić wokół własnej osi). Co do Pivot'ów to pojedynczy model może ich wykonać dowolną liczbę, nawet podczas marszu.
"Units consisting of a single model can always perform any number of Pivots during an Advance Move." oraz
"Units consisting of a single model can always perform any number of Pivots during a March Move."

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

Mam pytanko. Oddział Tomb Guard z bohaterami, bsb i po stratach nadal z pełnymi 2 szeregami został zaszarżowany przez coś tam i przegrywa starcie np o 12. W jakiej kolejności mam liczyć zmniejszenie strat z zasady Unstable. Najpierw połowa z zasady Stubborn i dopiero zasada Hold Your Ground i spada mi ostatecznie 4. Czy najpierw HYG, dopiero Stubborn i spada 5?
ID: 2477

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

W rulebooku przy zasadzie Unstable jest opisana kolejność.

Najpierw stosujesz połowienie ze stubborna, a dopiero potem zmniejszenie woundów z hold your ground.
Obrazek

ODPOWIEDZ