Pytania Ogólne v. 2.1

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: Pytania Ogólne v. 2.1

Post autor: Ciara »

@Mikichol.
Tuskery i swarmy robią brejka jak normalnie, z tym że bierze się dodatkowo pod uwagę rany zrobione na abomce i przez abomkę w tym przypadku. Szeregi, bannery i te inne się nie liczą.

@Lakson
slim rb strona 76. Jeśli bohater/war platforma ma inny troop type niż reszta oddziału możesz przydzielić w nią hity ale musisz rozdzielać trafienia po równo. Czyli możesz jej np wsadzić big hita z katapy albo strzelić działem ale jeśli strzelasz z łuków/organek to musisz rozdzielać trafienia po równo. Kolejne trafienie możesz przydzielić jeśli ilość hitów jest równa ilości modeli w jednostce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

@MikiChol
Wygląda to tak:
- rany zadane ogrom przez Abomke liczą się do wyniku combatu
- rany zadane Abomce przez ogry liczą się do wyniku combatu
- ogry automatycznie uznawane są za zwycięzców, bo z nikim już nie walczą
- dla swarmów i tuskerów liczysz wynik combatu, uwzględniając wszystkie rany oraz bonusy swarmów i tuskerów, ale bonusy od ogrów nie są liczone (sztandar, szeregi itp)
Rulebook strona 54
No More Foes
Sometimes a unit kills all enemy units in base contact and finds itself no longer Engaged in Combat (so they cannot provide Combat Score bonuses such as Standards or Flank). These units always count as winning the combat, and can either make an Overrun (if they were Charging), a Post-Combat Pivot or a Post-Combat Reform. When this happens in multiple combats, the unsaved wounds caused to and by the unit are counted towards the Combat Score, but all other Combat Score bonuses are ignored. Note that the unit itself doesn’t need to take a Break
Test since it always counts as if on the winning side.
@Lakson
Nie, możesz jej przydzielić tylko 1 trafienie podczas jednego strzelania. Drugie możesz przydzielić dopiero, gdy wszystkim pozostałym modelom w oddziale również przydzielisz po 1 trafieniu.
Rulebook strona 76
Distributing hits at combined units
Characters are of a different Troop Type ­or There are 4 or less R&F models in the unit:
The player making the attack distributes hits onto R&F models and Characters. Hits must be distributed as equally as possible, meaning that no model can take a second hit until all models have taken a single hit, and so on.

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze tylko doprecyzuję jedną kwestię: czy ta zasada dotyczy tylko strzelania czy w CC też? Mój Dragon Seeker styka się z furmanką i monksami. Czy mogę wsadzić 5 hitów w furmankę czy mogę tylko 1 a pozostałe 4 muszą iść w oddział?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Lakson pisze:Dzięki za odpowiedź. To jeszcze tylko doprecyzuję jedną kwestię: czy ta zasada dotyczy tylko strzelania czy w CC też? Mój Dragon Seeker styka się z furmanką i monksami. Czy mogę wsadzić 5 hitów w furmankę czy mogę tylko 1 a pozostałe 4 muszą iść w oddział?
W CC możesz przydzielić wszystkie hity w dowolny model z którym się stykasz, więc może iść 5 ataków w furmankę.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Oczywiście tylko przydzielasz ataki, a nie hity :)

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Siema
Katapa (4) trafia w ogry 4x3. Czy wszystkie ogry dostają ?

Awatar użytkownika
ALTPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: ALTPL »

Mam takie pytanko :

Czy Herald of Change na rydwanie może strzelać pociskami + Searing Firestorm w tej samej fazie strzelania czy strzelam tylko i wyłącznie Searing Firestormem jako Chariot ?
Thank You for the Daemon!

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

valve pisze:Siema
Katapa (4) trafia w ogry 4x3. Czy wszystkie ogry dostają ?
Tak

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

ALTPL pisze:Mam takie pytanko :

Czy Herald of Change na rydwanie może strzelać pociskami + Searing Firestorm w tej samej fazie strzelania czy strzelam tylko i wyłącznie Searing Firestormem jako Chariot ?
Strzelasz albo pociskami albo Firestormem. Nie możesz użyć dwóch różnych broni strzeleckich na raz.

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Czołem. Krótkie pytanko odnośnie impact hitów z rune of crushing. Czy szarżując postacią z tą runą, przy impactach korzystam z jego normalnej siły czy (4) mając great weapon mam siły 6/7 (dodatkowe +1 za szarżę)?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

uzywasz sily z charakterystyki (bez bonusu z broni), +1 rozumiem ze wynika z thunderous charge wiec to podbija charakterystyke co tez bedzie dzialalo na impacty
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Szybkie pytanko. Czy jak mam hero bez light troopsa i dołączę go do fasta to fast przestaje być fastem? :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Eltharion pisze:Szybkie pytanko. Czy jak mam hero bez light troopsa i dołączę go do fasta to fast przestaje być fastem? :?
Ostatni podpunkt z 82. strony, opis Light Troops. Jeśli bohater-piechociarz ma ten sam rozmiar co oddział z LT, po dołączeniu sam zyskuje tę samą regułę ;)

Niestety nie mogę tego wkopiować tutaj na mobilce :p

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

A jeśli jest na koniu ? :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

To cały oddział zyskuje szarżę z 3 kości i plus 2 do mv i 4 do marszu...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jeszcze raz bo chyba obaj mnie nie zrozumieliście. Heros na koniku dołącza się do oddziału fasta (takie chłopki na koniach). Zyskuje zasady fasta czy oddział je traci ?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Na 4+ ?
xD

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Tak jak w Age od Sigmar....
Zależy jak się dogadasz z przeciwnikiem
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Eltharion pisze:Jeszcze raz bo chyba obaj mnie nie zrozumieliście. Heros na koniku dołącza się do oddziału fasta (takie chłopki na koniach). Zyskuje zasady fasta czy oddział je traci ?
Jak rozumiem 'fast' (bo takiego pojęcia w podręczniku do T9A nie ma), to jednostka, która ma i Light Troopsa (tutaj przez analogię bym powiedział, że bohater na koniu zostaje LT, jak dołącza do takiego oddziału) i Feigned Flight (tutaj nie ma takiej opcji - bohater 'psuje' tę cechę oddziałowi, jeżeli sam jej nie ma ;)?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A unit composed entirely of models with Light Troops may Reform
any number of times during Advance Moves and
March Moves. The following rules apply to the movement of Light Troops:
- No model can end its movement with its centre further away from its starting position than its March Rate.
- For measuring the distance travelled by a model, check the path the model would have taken if it was alone
and measure the movement around any obstructions (abiding by the Unit Spacing rule). Note that the unit
nevertheless must abide by the Unit Spacing
rule (including all Reforms).
- If a model performed any action during the movement (such as a Sweeping Attack
), the distance moved is
measured from its starting position to the point on the Battlefield where it performed that action and then to
its final position.
In addition,
- Units composed entirely of models with Light Troops may shoot even after March Moving or Reforming earlier
that Player Turn.
- Units with more than half of their models with Light Troops always count as having 0 Full Ranks
.
- Infantry Characters gain Light Troops while joined to Infantry units of the same Size with Light Troops.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ