Nowe Kraśki 8ed

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Nowe Kraśki 8ed

Post autor: Shino »

w sumie mozliwe, ze nie mozna :P dla mnie zawsze missile weapon to bylo bardzo rozmyte stiwerdzenie. Na szczescie to nie ja sie tym teraz musze zajmowac ;)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Czy runelord z anvilem (czyli warmachine) może dołączyć do oddziału?
W małym RB str 97 w sekcji "what unit can i join" pisze że charakter nie może dołączyć do maszyny. Nic nie pisze żeby bohater maszyna nie mógł dołączyć.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

On zmienia typ na maszynę - nie może :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Ok, zmienia z infantry na warmachine. Ale chyba dalej pozostaje herosem.
To tak jak koleś siada na pegaza i staje się MC.
Na stronie 97 małego RB pisze wyraźnie że jak dosiada monstera albo chariota to nie może dołączyć do unitu. Nie ma takiego zapisu przy tym jak sam sie staje warmachine.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie. Według takiego rozumowania, to można by tworzyć oddziały machin.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Do oddziału mogą dołączyć tylko bohaterowie. Czyli maszyna nie hero nie może do nikogo się dołączyć.
Czyli nie ma możiwości tworzenia oddziałów maszyn

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Spoko. I tak to nie przejdzie, ale dyskutować sobie możecie ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nie ma czegoś takiego jak bohater maszyna :) no chyba że wampir :)... bohater - maszyna do zabijania :) W booku pisze wyraźnie - ZMIENIA typ na "maszyna" .
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

czy jak w oddziele slayersów złożonych w hordę mam 5 gigant slayerów to jak przeciwnik atakuje w giganta to rani tego jednego giganta czy nadwyżka ran którą zadał gigantowi przenosi się na innych gigantów czy, lub na oddział trolslayerów

czy może jest tak że przeciwnik orkeśla licznbę ataków które zamierza wklepać w oddział jako calość troll slejersó albo gigant slejersó (tak jak by były one osobnymi oddziałami w jednym oddziale) ?

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Uściślenia sędziowskie, strona 6 :)

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

jeszcze jedno odnośnie zasady demon slayerów jest napisane że zadaje d3 ran potworom, czy do tego potworom zalicza się również piechota potworów, kawaleria potworów czy tylko jednostki osnaczone jako typ potwór ?

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Nie ma tak dobrze, tylko troop type: Monster

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

po kliknięciu na linkw w aktualnych uściśleniach wyskakuje mi komunikat:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział.

gdzie to mogę pobrać zobaczyć itp ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

W takim razie w uściśleniach na stornie 6 nie ma nic o gigant slayerach jak również w dziale o dwarfach, moje pytanie dalej bez odpowiedzi zostało

Edytowane co by nie śmiećić

tak mnie teraz jeszcze naszło w 8e dwarfów u slayersó jest napisane że giganci mogą wziąść broń magiczną do 25 pkt
jak to rozumieć:
1. każdy gigant z osobna może wziąć różne bronie i każdy jeden do wartości 25 pkt
2. każdy może wziąć osobno ale do sumy punktów 25
3. wszyscy mają taką samą runę czy kombinację gdzie płacę za to tylko te do 25 pkt za wszystkich
4. wszyscy mają taką samą runę czy kombinację gdzie płacę za to tylko te do 25 pkt za każdego z osobna ?

teraz jak rany przechodzą a każdy ma inną broń runiczną jak rozlosować który ginie następny z ran zadanych pierwszemu ?

i jeszcze jedno

jeżeli mają inną broń i jenen z nich ma zwiększoną inicjatywę to uderza przed innymi w swoje powiększonej inicjatywie /
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, o 21:59 przez SiersciucH, łącznie zmieniany 3 razy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

pewnie chodziło o to, był taki zapis jakiś czas temu, pewnie LS uznała, że jest zbędny
Oddziały z wieloma championami a przechodzenie ran
Jeśli jest oddział piechoty z wieloma championami (np slayers), ataki deklarowane w championów przechodzą na kolejnych championów (analogicznie do kroxigorów/skinków w mieszanym oddziale)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Tak, o to mi chodziło. Zajrzałem do starej wersji uściśleń

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

misha pisze:pewnie chodziło o to, był taki zapis jakiś czas temu, pewnie LS uznała, że jest zbędny
Oddziały z wieloma championami a przechodzenie ran
Jeśli jest oddział piechoty z wieloma championami (np slayers), ataki deklarowane w championów przechodzą na kolejnych championów (analogicznie do kroxigorów/skinków w mieszanym oddziale)
Nie zbędny tylko niezgodny z RB. :wink: Rany z championów nie przechodzą dalej i tyle.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

A teraz mała kmina:

Jak ustawimy w kresce 10-tkę Hammererów ze sztandarem Master Rune of Grungi, i z przodu wystawimy sztandarowego, to czy wszystkie ataki w oddział idą przez warda 4+? :)

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Maciek P. pisze:A teraz mała kmina:

Jak ustawimy w kresce 10-tkę Hammererów ze sztandarem Master Rune of Grungi, i z przodu wystawimy sztandarowego, to czy wszystkie ataki w oddział idą przez warda 4+? :)
Tę runę tylko BSB może mieć.

ODPOWIEDZ